Sportem k... zábavě

2. květen 2012 | 19.57 |

Poslední dobou mně začalo bavit se hýbat. Minulé roky jsem vlastně provozovala jediný sport - kolečkové brusle. Plus jsem ti teda sem tam zašla na tenis, ale to opravu jen výjimečně (půlroční pauzy nebyly výjimkou). A vlastně ani ty kolečkové brusle nejsou celoroční aktivitou, že. O prázdninách minulého roku jsem si potřebovala trochu zlepšit fyzičku, ale nějak nebylo čím.

Ale od té doby, co jsem v Praze, se hodně změnilo. Minulý semestr jsem se dala hlavně na chůzi. Vlastně to vyplynulo z toho, že jsem se po "maratonu" v USA nějak nemohla zastavit. Ty desítky kilometrů, které jsme skoro každý den ušly, se mi do nohou nějak moc "zabudovaly", a prostě jsem nutně potřebovala chodit a chodit. I tenhle semestr v této činnosti pokračuju, ale navíc jsem (KONEČNĚ) chodila každý týden v rámci školy i na tenis a minulý týden jsem (KONEČNĚ) byla na bruslích.

Takže poslendí týden vypadal takhle: středa - tenis; sobota - brusle; neděle - brusle; úterý - pochod; středa - tenis.

A do toho samozřejmě spousta chůze.

Dneska se mi ale potvrdilo, že to snad k něčemu je. Pořád mi vadilo, že mám hodně špatnou fyzičku (a pořád není nijak světoborná), ale dneska na tenise, který probíhal 75 minut kolem poledne při třiceti stupních na kurtech, na které sluníčko praží jako blázen, jsem zjistila, že na tom až tak špatně asi nejsem. Alespoň oproti ostatním přítomným rohodně ne. Postupně jich odpadávalo docela dost, jedna moje spoluhráčka po deseti minutách zakřičela "Pauza!!!" a šla si sednou na delší dobu do stínu.

P.S. když už jsme u té tématiky "zdraví" - doporučuji navštívit akci, které se každoročně koná na Václaváku, a na které vám zdarma prohlédnou znaménka nebo pihy. Dneska jsem tam poprvé zavítala i já, spíš tak pro jistotu. Bylo mi sděleno, že oproti ostatním mám naprosto minimální pihy (jak počet, tak velikost), ale i tak mi jich lékařka pár zkontrolovala. No, kdyby paní věděla...

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Sportem k... zábavě imperatrice®pise.cz 02. 05. 2012 - 21:30
RE(2x): Sportem k... zábavě chaostheory 02. 05. 2012 - 21:42
RE(3x): Sportem k... zábavě imperatrice®pise.cz 03. 05. 2012 - 19:49
RE: Sportem k... zábavě mixx®pise.cz 27. 05. 2012 - 17:37
RE(2x): Sportem k... zábavě chaostheory 28. 05. 2012 - 19:48