Nepružnost

12. květen 2012 | 11.08 |

Pokud bych měla definovat českou vlastnost, tak to (kromě jiného) bude nepružnost. A to jak v soukromém životě, tak hlavně v pracovním.

V "mém" městě máme dvě aktivity, které se dají v létě venku dělat. Teď mám tedy na mysli aktivity, kterým se musí člověk přizpůsobit kvůli otevírací době, ne třeba jízdu na kolečkových bruslí apod. Jde o minigolf a koupaliště.

Koupaliště má už několik let otevřeno od 1.7. do 31.8. (nebo prostě podle toho, jak vycházejí letní prázdniny). To, že je v květnu často tepleji a méně děštivo než v červenci, nikoho nezajímá. Takže každoročně na podzim si vlastníci v místní televizi stěžují, jak jsou v hrozných ztrátách, protože půlku prázdnin propršelo nebo bylo chladno. Viníkem je co...? Chvíle překvapení - no KRIZE, co jiného. Ne to, že nejsou provoz schopní ani trošku přizpůsobit počasí. Ne, řeklo se od 1.7. do 31.8., tak budeme mít otevřeno od 1.7. do 31.8., nehledě na počasí.

S minigolfem je to podobné. Ten teda sice má otevřený "už" od května, ale jen v sobotu a v něděli - vždycky na dvě hodiny. Dneska máme tedy víkend, 12.5. a už takových 10 hodin prší. Takže bude zavřeno. To, že před dvěma týdny (bohužel to byl duben, takže přece nebude otevřeno, že...) bylo spoustu dní za sebou kolem 28 stupňů, není rozhodující. Už se moc těším na to, jak si majitelé zase budou v říjnu stěžovat na krizi.

(Třeba v Praze je to ale o něco lepší, to uznávám. Ale v tom výše zmíněném městě je to opravdu děs.)

Navíc mi přijde, že se tahle nepružnost odráží i v běžném životě. Tady prostě lidi musí mít každou kravinu naplánovanou týdny dopředu. A jakmile ta věc v ten určitý čas nejde dělat, tak se radši na všechno vykašlou a sedí doma.

Na dnešek jsme měli čtyři lidi zamluvený kurt na tenis. Samozřejmě celou noc a ráno pršelo, takže se musel zrušit. S jednou kámoškou z téhle party jsme se hned domluvily, že místo toho vyrazíme jinam (aspoň jeden trochu pružný člověk - ale není to Češka, tak to asi bude tím). Tak jsme ještě napsaly těm ostatním dvou, jestli se přidají. Ale ne - byl naplánovaný tenis, a když se na něj nemůže jít, tak radši nepůjdu nikam, že jo. Logika.

Teď jsem si vzpomněla na další případ, z loňského léta. S kámoškou jsme byly domluvené, že vyrazíme jedno odpoledne na koupaliště. Po obědě se ale trochu ochladilo. Tak říkám, že to ještě nebudeme rušit, že máme sraz asi za 3 hodiny. Za tu dobu se toho může změnit. Kámoška ovšem nesouhlasila, přece nemůže změnit plány z hodiny na hodinu, že jo. Takže koupaliště se zrušilo (samozřejmě potom bylo vedro) a náhradní plán se taky neuskutečnil - bylo přece naplánované koupaliště.

Ach jo ach jo...

(Neříkám, že je to takhle všude a vždycky, třeba právě vy jste ta výjimka.)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Nepružnost imperatrice®pise.cz 12. 05. 2012 - 11:42
RE(2x): Nepružnost chaostheory 12. 05. 2012 - 11:55
RE: Nepružnost editt 12. 05. 2012 - 14:57
RE(2x): Nepružnost chaostheory 12. 05. 2012 - 17:14
RE(3x): Nepružnost editt 13. 05. 2012 - 20:06