Jóóóóó aneb Minulé dny

17. květen 2012 | 19.02 |

Poslední dva dny jsem si vážně moc užila, přinesly mi spoustu nových zážitků a zkušeností, celkem dost peněz (na studentské poměry) a hlavně, minimálně na patnáctý pokus, předběžné domluvení se na praxi. Ale začněme postupně:

Středa začala tím, že jsem šla hned ráno na pohovor do jedné společnosti kvůli pozici recepční. Hledám nějakou brigádu v Praze na prázdniny, protože si nějak nedokážu představit, že bych příští tři měsíce trávila doma na malém městě. Praha ze mě za ten půl rok udělala příšerně městského člověka . Byla jsem jím teda už předtím, ale proti tomuhle to bylo ještě hooodně slabé. No, v pondělí si to tam půjdu na dvě hodinky vyzkoušet - takže už jsem vlastně prošla dvěma koly. I kdyby mě nevzali, i tohle byla fajn zkušenost, je důležité se "otrkávat", že. Potom jsem měla dvě hodinky další přivýdělek, a následoval......

Golf. Chtěla jsem ho vyzkoušet už několik let, ale vždycky mě odrazovala cena - pokud jste naprostý laik a nechcete vypadat jako naprostý idiot, tak si prostě musíte najmout aspoň na poprvé trenéra. Ten je samozřejmě drahý jako blázen. Plus si půjčit hole, míčky, dát peníze za cestu (v našem městě golf není) atd. atd. Ve středu se ale naskytla příležitost za naprosto neuvěřitelnou cenu (něco málo přes stovku) si ho vyzkoušet - v ceně bylo pronajmutí na hodinu a půl, hole, padesát míčků a hlavně profesionální TRENÉRKA. Konala se tam tři překvapení. 1) Trefila jsem se do míčku napoprvé tak ve 45 z 50ti případů. 2) Je to více fyzicky náročnější sport, než jsem myslela. 3) Hole jsou dost těžké, brala bych lehčí (mimochodem, už se trošku vyznám v těch jejich "čísílkách" ).

A co víc - dostali jsme možnost jít si za tuhle cenu (opět všechno zmíněné včetně trenéra zahrnuto) i příští týden - tentokrát na TŘI hodiny. No nevyužijte to... Už jen doufat, že mi do toho neskočí nějaká zkouška nebo nemoc.

Dnešek byl taky fajn. Po škole jsem měla jít na jednu diskusi na obyčejné téma - měla trvat dvacet minut, a dostat jsem měla 100 Kč. Nádhera, ne? Už jsem se na podobné diskuse přihlašovala přes internet několikrát, ale vždycky pozdě - je to o samozřejmě obrovský zájem. A nejde o žádná intimní témata nebo podobně . Ale třeba o nakupování, čaje, užívání internetu, domácnost atd. Prostě pohoda. Z dvaceti minut nakonec bylo maximálně deset, a jenom se vyplnil dotazník. Více takových brigád!!!

A když jsem potom přišla domů a zkontrolovala maily, vidím, že jeden začíná slovy "Praxi Vám umožníme, to není žádný problém". Abyste rozumněli - sehnat praxi je v Praze složitejší než sehnat práci. Nechápu to, ale je to tak. Od března jsem psala na 15-20 míst, většina se ani neobtěžovala mi odpovědět a hrstka napsala, že praktikanty neberou. A teď... nejen, že mě vezmou, ale ještě to napíšou jako samozřejmost a řeknou, ať se ozvu, až to bude aktuální (psala jsem že bych to absolvovala nejraději v letních měsících). A hlavně - vážně obrovský šok pro mě byl, když jsem zjistila, z jaké společnosti mi to vlastně napsali. Nebudu to sem psát, třeba až časem, ale jestli to vážně vyjde, tak tohle se bude na životopisu opravdu hooodně vyjímat . A asi (vlastně určitě) neznám člověka v ČR, který by tuhle společnost neznal. Prostě bomba. Teď už se jen neradovat předčasně, že...

No a za hodinku se chystám na další věc, kterou jsem chtěla zažít už roky - vzhůru na Staromák za velkou obrazovkou a fandit hochům v hokejiii. Určitě je to náš poslední zápas letos, tak tam prostě musím (aspoň na chvilku) zajít, že jo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Jóóóóó aneb Minulé dny cukrenka®svetu.cz 17. 05. 2012 - 21:12
RE(2x): Jóóóóó aneb Minulé dny chaostheory 17. 05. 2012 - 22:51
RE: Jóóóóó aneb Minulé dny editt 18. 05. 2012 - 07:56
RE: Jóóóóó aneb Minulé dny mixx®pise.cz 27. 05. 2012 - 17:30
RE(2x): Jóóóóó aneb Minulé dny chaostheory 28. 05. 2012 - 19:49