"Nejlepší" škola u nás

23. květen 2012 | 17.16 |

... aneb jak je studium nespravedlivé

To, že je český školní systém hodně nedokonalý, vám asi nemusím povídat. Po rozčarování se stipendii (ten, kdo studuje čtyři roky bakaláře místo tří dostává ubytovací stipendium o rok déle, ale ten, kdo ho ukončí řádně a s vyznamenáním, končí se stipendiem - jak ubytovacím, tak prospěchovým - měsícem, kdy odstátnicoval) jsem myslela, že mě už nic nepřekvapí. Omyl.

O učiteli, o kterém se tu budu zmiňovat, by se dal napsat hooodně tlustý román. Je naprosto senilní (jeho věk se blíží k osmdesátce), často se v půlce věty zastaví a vy nevíte, jestli usnul, nebo jestli ho chytla mrtvice - loni se prý při jedné hodině normálně sesunul na zem. Takže jen čekáte, až budete muset volat sanitku. K tomu mluví téměř šeptem, takže ho většinou neslyší ani ti, co sedí v první lavici. Jednou jsem si jeho "výklad" (tak se tomu vážně říkat nedá" musela natočit na mobil, protože to už se vážně nedalo. Když jsem to pouštěla doma, i z těch dvou minut byli rodiče dost vyplesknutí. "Tohle je tak univerzita za vodou, ne UK" (nejsem si jistá, jestli se tenhle termín používá i jinde, než v naší oblasti, tak pro jistotu - znamená to něco mezi blázincem a zvláštní školou). Možná by se tohle všechno zvládat dalo, kdyby se bylo z čeho doma připravovat. To ale bohužel není. Existuje jen pár knih v angličtině od tohohle učitele, ale 90% z pravidel, které tam jsou popsané, prý už dneska neplatí. Tak si pak vyberte...

Každou hodinu jsem od něj odcházela naštvaná    na*raná a vždycky o několik měsíců zestárla. Byla jsem ale na KAŽDÉ hodině - jako jediná z oboru.

A co z toho mám...?

V úterý jsme měli test. Neptejte se, jak je tohle možný (to nemá cenu u ničeho, co je spjato s tímhle člověkem), ale probíhalo to následovně - učitel hned odešel a mohli jsme si (na jeho povolení) dělat, co chceme - mohli jsme použít jakékoli materiály (které jsou samozřejmě na nic, viz minulý odstavec) a radit se. Bylo víc verzí testu, takže jsme se hledali podle nic. My byli skupinka po čtyřech. Jedna z nás nevěděla opravdu vůbec, vůbec nic. Nemám jí to za zlé, o to nejde.

Ale jde o to, že všichni čtyři jsme měli samozřejmě úplně - do slova a do písmene - stejné výsledky.

A co jsem dneska zjistila? Že tahle slečna má lepší známku než já.

Toliko k nejlépe hodnocené české univerzitě. Vážně úroveň jako blázen.

P.S. A to ještě nevím, co dostali ti další dva. Ani to radši vědět nechci. A já kvůli tomuhle člověku přicházím o stipendium.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: "Nejlepší" škola u nás akka 24. 05. 2012 - 10:58
RE(2x): "Nejlepší" škola u nás chaostheory 24. 05. 2012 - 11:37