Další letištní zdržovačka

2. červenec 2012 | 10.55 |

Haha, to jsem se zase jednou na letišti pobavila.

Pokud občas cestujete, tak asi víte, že dost aerolinek zpřísnilo podmínky ohledně kil v odbaveném i příručním zavazadle. Což o to. Proč ne. Rozčilovalo mě, že spousta lidí si brala do letadla zavazadlo pomalu větší, než náš odbavený kufr. Ale když už změna, tak prosím LOGICKÁ, a ne to, co jsem zažila teď.

Před odletem do ČR jsme na letišti byly hodně brzy, ještě asi půl hodiny jsme čekaly, než se vůbec otevře check in. Byly jsme asi tak desaté ve frontě. Bohužel na evropských letištích je tenhle systém otravnější než v USA (tam ať přijdete kdykoli a letítekamkoli, tak vám kufr odbaví hned). Ale tak v pohodě.

Když se teda přepážka konečně otevřela, tak než jsme se my, cca desáté na řadě, dostali skutečně k odbavování, byla víc než půl hodina pryč. Proč? Právě kvůli zmíněným kilům.

A teď hledejte logiku v tomhle:

Kufr může mít 15 kg.

Příruční zavazadlo můžete mít při odbavování jedno, a to maximálně s 5 kg.

Fajn. Proč ne.

KAŽDÝ, koho jsme viděli, si musel pár kilo oddělat. Ale jak to uděláte, že jo... Těžko vyhodíte nějaké oblečení jen tak do koše.A platit 30 Euro třeba za dvě kila navíc je slušná pálka...

Táááákže, jak to KAŽDÝ řešil...?

Jednoduše: vyndám věci jako pití, jídlo, boty apod., pak dám teprve tu tašku na zvážení.

A jakmile odejdu s cedulkou na zavazadle (která znamená, že si ho můžete do letedla vzít), tak to tam všechno zase hezky nacpu zpátky.

Aneb vlk se nažral a koza zůstala celá.

Trapárna, zdržovačka jako blázen, buzerace.

Prosím, příště když už změny, tak k lepšímu, a ne takovéhle kraviny.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Další letištní zdržovačka tlapka®pise.cz 25. 07. 2012 - 22:06