Přihlášky a weby

22. leden 2011 | 18.48 |

Dneska mi odpadl alespoň částečně jeden velký stres - přihlášky na školy. Podala jsem na magistra + jednu na bakaláře. Teď už zbývá jen počkat, až mi z jedné univerzity odpoví na dotaz, jestli se s mým bc. oborem můžu na ten jejich hlásit; a pak si ještě rozmyslet bc španělštinu. Našla jsem jednu školu, na které bych mohla mít aspoň jakž takž šanci a přijímačky tam jsou jen jednokolové, což u jazykových oborů není moc časté. Pořád ale trochu váhám, tak jsem si dneska vytiskla jejich testy z loňských přijímaček - podívám se na ně a uvidím. Sice by se mi úroveň někdy do června ještě trochu vylepšila, ale o nějaký velký skok určitě ne, vzhledem k tomu, jaký bude všechno příští měsíce fičák. No uvidíme...

V dubnu se pak ještě mrknu na MUNI v Brně, protože už jsem přestala doufat, že by tam dali informace o přijímačkách dřív. Spolužačka se o téhle škole vyjádřila celkem nevybíravě - webovky prý o škole hodně řeknou, a že když vidí ten jejich přístup, tak je jasné, že studium bude ještě mnohem vetší sr* a že si tím nehodlá ničit nervy, takže si tam žádné přihlášky dávat nebude, i když původně chtěla . No, celkem s ní musím souhlasit.

Je zajímavé, jak se od sebe liší stránky jednotlivých škol... Nejnepřehlednější mi přišel Hradec Králové (sice jsem předtím tvrdila, že právě MUNI, ale musím se omluvit - oproti Hradci je to přehlednost sama ), nejpřehlednější Ostrava. Někde se autoři rozepisují na tisíce znaků a nic se nedozvíte, někde (třeba na FHS CUNI) značí pár vět a máte jasno. A třeba zatímco MUNI nemá o přijímačkách, o kterých bych uvažovala, napsanou ještě ani čárku, tak Plzeň má už vypsané nejen přesné dny testů, ale dokonce i časy. Jojo, co škola, to jiný přístup.

Jinak četba na přijímačky celkem zdárně pokračuje dál. Knížky na jeden obor mě vyložene baví a dokonce jsem se přistihla, že po nich občas sáhnu raději než po beletrii a že bych si jich přečetla klidně víc, ne jen těch požadovaných konkrétních pět. Knížky na jeden mediální obor jsou... no, vlastně nevím, co si o nich myslet. Obor jako takový se mi hodně líbí, ale nevím nevím... poslední dny mám z něho takový zvláštní pocit. Ale to tu rozpitvám třeba zas někdy jindy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Přihlášky a weby mixx®pise.cz 22. 01. 2011 - 19:06
RE(2x): Přihlášky a weby chaostheory 22. 01. 2011 - 19:11
RE: Přihlášky a weby brighde®pise.cz 23. 01. 2011 - 21:16
RE(2x): Přihlášky a weby chaostheory 23. 01. 2011 - 21:52