What what what

28. září 2012 | 11.07 |

Abych taky trošku přidala ruku k dílu a probudila blogy z útlumu, rozhodla jsem se po dlouhé době taky něco konečně napsat. Ale problém je v tom, že je všechno vlastně úplně stejné jako v minulém článku - prakticky celé září jsem strávila v Praze, hlavně v práci a s Francouzem. Občas jsem zašla na tenis, občas do obchoďáku, občas si zajela na otočku domů...

Vlastně něco přece jen nového je - začala jsem se konečně zase víc hýbat. Od června jsem totiž přibrala 5 kilo!!!!!! Nejdřív mi to zas tak nevadilo, u prvních dvou nebo tří kil jsem si říkala, že to nevadí, že jsem předtím už byla celkem hubená. Po čtyřech kilech jsem si řkala, že už by to radši chtělo zastavit. A po pěti už jsem vážně začala. Chodím do blízkého parku - s krokoměrem, tak na pětikilometrovou procházku. Nebo na tenis (jednou jsem byla dokonce během jednoho týdne třikrát). A snažím se využívat každé chvilky k pohybu - výtahem jezdím jen výjimečně, v metru po eskalátorech chodím (člověk by neřekl, jak to může být náročné ) atd.

Ale před třemi dny jsem se pustila do známého "Jillian Michaels 30 Day Shred". Mám za sebou tři dny Levelu 1. Jako je mi jasné, že určitě nepojedu 30 dní v kuse, to bohužel opravdu stíhat nebudu. Ale jakmile to půjde, tak se do toho vždycky dám. A jak to zatím jde..? Docela mě překvapilo, že je to náročené hlavně na ruce (aspoň pro mě teda). Naopak nejlehčí je pro mě kardio, což je taky docela překvápko.

Jsem zvědavá kdy (a jestli vůbec) začnu cítit nějakou změnu. Kamarádka, které mě do toho vlastně navedla (i když jsem o tom slyšela už víckrát předtím), říkala, že to cítila po týdnu. Že najednou byla zpěvněná. A prý tím nakazila spoustu lidí a její kámošky teď tenhle program cvičí taky .

Dneska už mám odcvičeno, ale chystám se vysát a setřít a uklidit celý byt, takže to se snad taky nějaké kalorie spálí.

Problém je, že mi tohle hubnutí zase nedělá dobře na žaludek a střeva. Žaludek cítím už od prvního dne, co jsem začala míň jíst (ale spíš jím hodně často a menší porce, než že bych přijímala míň kalorií za den... takže je to trochu zvláštní). A včera se mi do toho přidala i střeva a teplota. Tak jsem začala panikařit, že mám asi zánět slepého střeva. No, teplotu jsem pak rozchodila (možná si vzpomínáte, jak jsem o tom kdysi psala - moje tělo nezvládá jen tak ležet během dne a nehýbat se, hned mi stoupne teplota. Před ležením jsem měla 36,6 , pak jsem usnula a probudila se s 37,8 , tak jsem si řekla, že to rozchodím venku, a za dvě hodiny jsem měla 36,7 ). Břicho cítím ještě teď a už mě to začíná štvát... No nic, uvidíme, jak to půjde dál.

Co se týče školy, tak ta mě vytáčí, jen na ni pomyslím.

Ještě ani nezačala a poslední dva týdny se s ní táhnou samé problémy. Lidé na studijním jsou tak strašně "schopní", až je mi z toho špatně. Začalo to tím, že jsme přes prázdniny měli poslat jednu práci (ta nám byla zadána až o zkouškovém v červnu, takže to dřív prostě nešlo - to byl první příznak neschopnosti toho pána, který se odvažuje říkat si "vysokoškolský profesor") - učitel ale NIKOMU nenapsal jedinou reakci, a známky nám byly zapsány až po konce zkouškového v září!!! - s tím, že polovině lidí to prostě nedal, včetně mě. A jak reaguje na dotazy, aby nám aspoň řekl, PROČ že máme ty čtyřky, a CO tam máme opravit...? KOLEKTIVNÍM ZKOPÍROVANÝM MAILEM - všichni jsme dostali slovo od slova stejnou odpověď, takže ta je člověku samozřejmě úplně na nic. No... už byla poslána oficiální stížnost na vedení katedry. Ale to, že mi tenhle dement zkazil průměr jako blázen, už nikdo nezmění.

25.9. v 9 hodin večer začal na naší fakultě zápis předmětů. V 7 hodin večer nám přišel mail, že povinné předměty (které nám jsou zapsány právě studijním a nemůžeme si je jakkoli časově měnit) z pondělka se nám přesouvají na čtvrtek. Což znamená, že ve čtvrtky budu mít víc než 12 hodin školy v kuse. Což o to. Ale musela jsem si kvůli nim škrtnout dva předměty z jiných fakult, které už jsem měla zapsané (u nich začínal zápis dřív) a byla kvůli jejich zápisu vzhůru do jedné v noci. A všechny ostatní předměty (na teď volné pondělní odpoledne) už jsou samozřejmě obsazené.

To to vážně sakra nevěděli dřív než 2 hodiny před zápisem???!!! Neměli na to náhodou čtyři měsíce???!!! Nebo aspoň těch pár týdnu v červnu nebo v září???!!!

Včera (!!!) - dva dny po zápisu, nám navíc oznámili, že nám jeden povinně volitelný předmět škrtají. Abyste rozumněli - zas tak velký výběr povinně volitelných předmětů nemáme, takže nachytat kredity jinde není tak jednoduché.

Super jednání, že? Karlova univerzita, prosím.

Tak to je pro tuto chvíli všechno, vážení. Zase někdy

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: What what what aknazuz®pise.cz 30. 09. 2012 - 23:48
RE(2x): What what what chaostheory 01. 10. 2012 - 14:54