Až si budete stěžovat na vaši VŠ......

14. leden 2013 | 15.16 |

... tak si přečtěte tenhle článek. Ano, bordel je na všech oborech. Ale myslím, že tohle jen tak něco netrumfne (jedná se jen o věci, které jsem řešila jenom během tohoto semestru) :

  • předmět A trochu souvisí s minulým semestrem. "Pan učitel" chtěl, abychom mu napsali seminárku, zadal nám ji přes studijní asistentku až o letních prázdninách. Nikomu neodpověděl, jestli je to OK nebo ne. A poslední den zkouškového v září se nám objevilo na netu hodnocení. Více než dvě třetině lidem to nedal (já byla mezi nimi) - a už jsme s tím ten semestr nemohli nic dělat, protože bylo po zkouškovém. Napsala se hromadná stížnost, kterou samozřejmě nikdo neřešil. O tom, že jsme měli jen jeden pokus, nemluvě.
  • předmět B se měl konat na konci výukového období (tzn. cca do Vánoc) pouze blokově (nárazově). Nikdo se neozýval, až minulý týden - s tím, že se naprosto změnily podmínky pro splnění předmětu a o měsíc i přibližné datum výuky (bude na konci ledna - jak logické). Na napsání seminární práce budeme mít ani ne týden (teda omyl - za ten týden by nám to musel stihnout i opravit).
  • předmět C je úplně "super". Učitel na něho chodil běžně o 60 minut dýl (já vím, jsme moc měkký, že jsme na něj vždycky čekali) a tak čtyřikrát pro jistotu nepřišel vůbec, aniž by se někdy nějak omluvil. Proč nezabít ceé dopoledne čekáním a jízdou v buse, že jo... Od října nás upozorňoval, že hned 3.1. bude test, ale na Silvestra (tři dny dopředu) si to rozmyslel, a řekl, že to bude až na konci ledna. Před pár dny napsal email s tím, že mění celé podmínky hodnocení, referátů, seminárek apod.
  • 7.1. byl termín zkoušky na předmět D, nikdo se ho ale nemohl dopředu učit, protože nám učitel měl během Vánoc poslat prezentace, bez kterých se tenhle předmět učit nemělo absolutně žádný význam. Poslal nám je na Silvestra odpoledne, týden před zkouškou (říct, že látky bylo "hodně" skutečný stav opravdu nevystihuje). Takže jsem strávila silvestrovské odpoledne a kus Nového roku na učením. Za dva dny nám napsal, že se zkouška přesouvá.
  • předmět E byla spíš sranda - tam nám nebyly podmínky řečeny vůbec, až nám v prosinci "pán" řekl, že doufá, že už se blížíme ke konci psaní té práce, kterou máme do Vánoc odevzdat.
  • abych nebyla jen negativní, předměty F a G sice taky změnily požadavky, ale k lepšímu - F nám odpustilo jednu seminární práci (samozřejmě ale až na poslední hodině, kdy už jsem si měla dávno napsanou a připravenou k odeslání) a G nám zrušilo konzultaci úplně.

Shrnuto, podtrženo: sedm předmětů z jedenácti neodpovídalo tomu, čemu odpovídat mělo. Něco jen trochu naštavalo, nicméně některé z nich dost komplikují život (předměty A, B, C).

Ať žije Karlova univerzita.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Až si budete stěžovat na vaši VŠ...... tlapka®pise.cz 15. 01. 2013 - 14:50
RE(2x): Až si budete stěžovat na vaši VŠ...... chaostheory 15. 01. 2013 - 16:34
RE: Až si budete stěžovat na vaši VŠ...... akka 26. 01. 2013 - 19:56
RE(2x): Až si budete stěžovat na vaši VŠ...... chaostheory 31. 01. 2013 - 09:07
RE: Až si budete stěžovat na vaši VŠ...... cukrenka®svetu.cz 03. 02. 2013 - 23:05