Maxi horské dráhy

10. listopad 2013 | 14.23 |

Pokud jsem z něčeho v USA byla opravdu nadšená, pak to byly horské dráhy. Byl to jeden z mých životních snů – projet se na nějaké obrovské. A teď se mi splnil. Realita byla ještě mnohem lepší, než jsem myslela.

Nejdřív jsem šla na Hollywood Rockit Ride. Po více než hodinovém čekání ve frontě se mi začaly sypat představy o tom, jaké to asi bude. Vždycky jsem si myslela, že nejhorší moment je ten, když pomalu vyjíždíte nahoru pod úhlem 90 stupňů, a víte, že už to prostě nezastavíte. Ale dovolte mi říct, že to je opravdu jen jeden velký omyl . To totiž uběhne tak rychle, že ani nevíte. Nejhorší je totiž těch pár vteřin poté. Ten první prudký sjezd. A pak už se prostě jen snažíte celé to přežít, a hlavně si to užít.

Takhle dráha je super v tom, že si můžete nastavit, jaká písnička vám bude vyřvávat během jízdy do uší. Bohužel, jak už jsem řekla – ten výjezd nahoru uběhne opravdu hodně rychle, takže jsem si nic nastavit nestihla . Tím pádem tam mělo prý naskočit něco automaticky. Bohužel ani nevím co Jojo, tak excited jsem byla.

P1020211 (Pěkné video - ne moje - přímo z pohledu "trpícího" najdete tady.)

Asi dvě hodiny na to jsem absolvovala druhou horskou dráhu, Incredible Hulk Ride. Tady ovšem nešlo (jako v první hráze) o výjezd pod úhlem 90 stupňů. Tady se prostě připoutáte, sedíte, a najednou prudké bžžžžžžž. Pamatuji si, že při tom bžžžžžž moje první myšlenka byla: "A sakra. Tak tohle už nedopadne dobře. To už můj žaludek prostě nedá".

Ale dal. Protože o tom, co následovalo, můžu bez váhání říct, že šlo bezkonkurenčně o nejintenzivnější chvíli mého života. Všechno, co jsem kdy zažila, byl úplně jiný level. Nepopsatelné. Tahle horská dráha je plná klasických vysokých oblouků. A v tom je právě to kouzlo. Při každém vyjetí nahoru cítíte ono bžžžž znova a znova. A pak vždycky jen padáte zase dolů. A znova a znova. K tomu úplně dokonalý výhled na celý park i okolí, plus pod vámi je jen voda, ve které se všechno odráží. No, nadšením jsem úplně lapala po dechu Krása.

index (Video z téhle úúúúžasné horské dráhy, opět z pohledu "sedícího", je tady.) 

Kromě těchto dvou drah jsem šla ještě na jednu, Rock 'n' Roll Coaster, která byla vevnitř. Oproti těmto dvou byla o něco menší (na evropské poměry ale pořád veliká). Ta měla kouzlo v tom, že nevíte, o máte čekat, protože z ní jednoduše ani centimetr nevidíte. Sednete si, ďábelský hlas začne křiklavě odpočítávat vteřiny do startu, pak zase bžžžžžmmm a jedete tmou (opět klasické oblouky, jízdy na straně, vzhůru nohama apod.), kde občas svítí nějaký ten nápis, a vůbec nevidíte před sebe.4 (Znázornění toho, jak to vypadá uvnitř. Nezdá se to být zas tak malé .)

Aaaaach. Jestli mi tu něco amerického chybí, tak to je rozhodně tohle

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře