Nemoc dnů minulých

10. únor 2014 | 10.40 |

Tak na mě skočil nějaký bacil. V blbší dobu už to asi být nemohlo (já vím, já vím - to řiká vždycky každý , prostě na nemoc není nikdy vhodná doba). Touhle dobou jsem si měla poprvé procházet Paříž. Blbý je, že mám ve čtvtek obhajobu diplomky, a pořád se mi to nějak nelepší. No, uvidím, jak se to vyvine dneska, a podle toho odpoledne nebo zítra zajdu někam k obvoďákovi.

Což je další problém, protože jsem v Praze, kde nemám toho "svého". Do nemocnice bych se nedohrabala. Takže budu muset doufat, že mě vezmou někde na poliklinice blízko mého bytu. Vůbec nevím, jak to chodí, nikdy jsem v takové situaci nebyla.

Tady je taky vidět, jak si člověk odvyká být nemocný. Na gymplu jsem byla nemocná prostě pořád. Samá angína, půlku pololetí jsem trávila na antibiotikách. Ale člověk si zvykne - dokonce už jsem pak chodila s nemocemi i na taneční nebo do bazénu . (Teď upřímě lituju maminka, která mi to vždycky zakazovala. Já mít takové děcko, tak ho asi zastřelím.) No zkrátka, nemoc jsem časem přestala brát jako tragédii.

A najednou LUP - přišel zlom v podobě vysoké, a už 6. rok jsem bez antibiotik (ok, před rokem jsem měla zánět močového měchýře, ale to nebyla antibiotika jako taková, něco mírnějšího). Před deseti lety pro mě něco nemyslitelného. U obvoďáka jsem za tu dobu byla jednou - na vstupní preventivní prohlídce.

Takže teď, když jsem už čtvrtý den neschopná si dojít ani do dvě ulice vzdáleného obchoďáku na nákup, mě to pěkně štve. Zkrátka jsem si už odvykla.

Co mě ale vůbec nejvíc štve, je ta obhajoba diplomky. Mám ji ve čtvrtek ráno. Máme pondělí dopoledne a..... pořád žádný posudek . Jak já už jsem z téhle fakulty unavená. Teda ne, že by mě to překvapilo - za celou dobu mi můj vedoucí práce nebyl schopný ANI JEDNOU odpovědět. Takže jestli to obhájim, tak vážně začnu věřit na zázraky.

No, doufám, že vy si užíváte zimy nezimy líp než já .

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Nemoc dnů minulých orchidejka®pise.cz 11. 02. 2014 - 09:01
RE(2x): Nemoc dnů minulých chaostheory 11. 02. 2014 - 18:44