Autosugesce

19. duben 2010 | 18.45 |

Jsem silně nesugestibilní člověk. Už od narození. Na "normální" děti mají doktorky, učitelky, rodiče atd nějaký vliv - lékařům stačí říct něco jako "dám ti včeličku" a injekce je hotová; rodičům stačí pohrozit "když budeš zlobit, přijde pro tebe čert" a dítě se aspoň trochu zklidní. Já jsem ovšem byla (a pořád jsem) opačný případ. Nenechám si prakticky nic nakecat, vždycky čtu mezi řádky, a hned poznám, když se mě někdo stačí jen oblbnout. Na jednu stranu výhoda, na druhou stranu často neschopnost pochopit, jak si ostatní můžou nechat namluvit tolik pro mě průhledných věcí.

S autosugescí je to už ale věc jiná. V té jsem celkem dobrá. Přesvědčováním sama sebe jsem dosáhla už milionů věcí, bez autosugesce bych nepřežila snad jediný den. Nikdy mi ale nefungovala na jednu nepříjemnou záležitost - na bolest. Asi před dvěma týdny jsem se ale rozhodla, že i s tím zkusím něco udělat. Musí se to hold trénovat a úspěch nepřijde ze dne na den. Během posledních dnů mě ale dvakrát bolela hlava. A v obou případech se mi to povedlo do pár minut zahnat. Ani si nedovedete představit, jak je to super pocit.

Díky jednomu referátu ve škole jsem totiž zjistila, co dělám špatně - mozek nevnímá předponu "ne", vnímá jen obsah slov. Takže když si budete říkat "nebolí mě hlava, nebolí mě hlava", tak vám to v ničem nepomůže, naopak se vám to spíš zhorší. Můžete si to vyzkoušet na něčem, co poznáte hned. Zavřete oči a opakujte "nevidím zelenou žirafu, nevidím zelenou žirafu". A co v duchu vidíte...? Zelenou žirafu :)

Přece jenom ta škola k něčemu je :D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Autosugesce marinka 19. 04. 2010 - 22:07