Ztraceni jsou ztraceni - aktualizováno

30. květen 2010 | 19.19 |

Seriál Lost se mi ze začátku opravdu hodně líbil. První řada byla super, druhá dobrá, třetí geniální, čtvrtá šla. Na začátku páté to už ale začalo skřípat trochu víc. Zkouknout díl mi dalo takovou práci, že si to ani nedovedete představit. Jeden díl = minimálně týden postupného sledování. A poté aspoň několik dnů (ve většině případů dokonce týdnů či měsíců) pauza, abych se odhodlala k další epizodě. Teď jsem u 6x04. Skluz jak blázen...

Teď si asi říkáte, proč na to teda koukám. Já sama sebe taky. Jsem ten typ člověka, kterého když nebaví film nebo seriál, tak to prostě zabalim a je to. Ale tohle je něco trochu jiného... V ději všechno souvisí se vším, takže se Lost vlastně ani nedají přestat sledovat. Protože to by znamenalo, že čas strávený nad těmi prvními super řadami, byl úplně k ničemu. A navíc šestá řada je řada poslední, takže mám před sebou vidinu definivního konce (tohle se naštěstí nedá natahovat, třeba jako Ordinace  ).

Právě šesta řada mě ale vytáčí čím dál tím víc. Pátá mě "jen" nebavila. Šestá mě štve. Ignoruje totiž spoustu situací, které nastaly už dříve a absolutně se protiřečí. Několik postav se díky časovým skokům nachází na dvou místech zároveň. Jediná možnost, jak tohle omluvit, je, že ta alternativní linie nebude pravdivá. Ale i tak je to blbost.

Navíc spousta těch drobných záhad, které byly podstatou seriálu, jsou úplně ignorovány. A jsem si jistá, že většina z nich ani nebude vysvětlena . Jedna mě ale drží nad vodou - kostry "Adam a Eva". Vím, že už se na lost.cz objevilo řešení, kdože to vlastně je. Ale odolávám si to přečíst. Tohle je totiž věc, na kterou se těším rozhodně nejvíc. Nebýt jí, tak už to asi nesleduju vůbec. Třeba mě to trochu dokope k tomu, abych zvýšila tempo (protože jakmile bude zase hezky, tak se k tomu nedonutím už vůbec). Tohle odolávání si to řešení přečíst, je pro mě fakt hodně těžké, protože u Lost to většinou dělám tak, že si nejdřív aspoň zhruba přečtu obsah, a teprve potom se na to podívám. Jinak by mě to bavilo ještě míň a spousta věcí by mi unikla. Hold on, Chaos Theory :D

P.S. Jestli to celé skončí resetem (prakticky s tím počítám), tak asi rozflákám počítač, protože takovýhle trapný konec bych asi nepřežila

_____________________________________________

AKTUALIZACE - PO SKONČENÍ SERIÁLU

Fajn. Tu poslední větu beru zpátky. Teorie resetu nebyla tou největší možnou trapárnou. Tvůrci to totiž ještě "zdokonalili", a naprosto mi zhnusili celých šest řad. Nebudu to tu rozebírat do detailů, od toho tu je třeba lost.cz. Naprosto celý celičký seriál se dal shrnout do deseti minut - začátek prvního dílu a konec toho posledního.

To mezitím rovná se naprosto bezúčelná natahovačka bez jakéhokoli významu nebo smyslu. Zabitý čas pro diváky i herce. Záhady se pochopitelně nevyřešily. A vyjádření, že něco bude vysvětleno na speciálním DVD...? Výsměch. Naprosto výstižně celou situaci popsal jeden uživat lost.cz :

"Poslední díl seriálu je výsměch všem divákům. Jsem velmi zklamaný, ale zároveň naštvaný, že jsem se nechal napálit a 6 let jsem sledoval něco, co nakonec nemá hlavu ani patu a spousta záhad zůstala nevyřešena. Že si o tom můžu přečíst na nějakém blogu? To z toho mohli rovnou udělat knížku. Když sleduji film nebo seriál, tak čekám, že všechno vysvětlení dostanu v něm a ne že si budu muset dohledávat informace někde na internetu."

Souhlasím s každým jeho slovem. Scénáristé si hráli na to, jací to jsou machři, jak to mají všechno promyšlené, jak jde o záhady a o ostrov. Hov**o. Nešlo vlastně o nic. Ve flashforwordech, flashbacích, v alternativní linii a vlastně i na ostrově si mohli vymyslet prakticky cokoli, jakoukoli nesmyslnou "záhadu", a vůbec nic by se na ničem nezměnilo. Klidně tam mohli cestovat v čase mezi dinosaury nebo lítat v létajících talířích. Proč ne?

Jiný uživatel řekl: "kreténi co blafují tak dlouho až zapomenou jak to vlastně mysleli. Totální ztráta času, Ordinace na ostrově". Je to tak - Ordinace je proti tomuhle naprosto logická, reálná a smysluplná. Scénáristé opravdu blufovali naprosto nepřípustně. Ale tak co by neudělali pro pár milionů dolarů, že... (Jasně, všechny seriály a filmy jsou o prachách, ale tohle je opravdu moc.)
A hlavně - tvůrci už někdy v půlce seriálu vyloučili, že přeživší jsou již dávno mrtví. A taky odmítli, že se to všechno děje jen v jejich myslích. Lež, lež, lež. To, že před šestou řadou řekli, že vyřeší všechny záhady... No comment.

Co víc k tomu dodat...? Mělo to skončit v půlce čtvrté série alespoň trochu reálným řešením. A ne takhle zklamat miliony diváku po celém světě. Tohle prostě není konec hoden takovému (ze začátku) originálnímu ději. Je to škoda. Ale doufám, že se aspoň někteří diváci poučí a na tyto tvůrce už příště hodí bobek, protože např. seriál FlashForward určitě skončí podobným stylem, a nebudou přiživovat takovéhle podvodníky

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ztraceni jsou ztraceni - aktualizováno marinka 15. 05. 2010 - 23:48
RE(2x): Ztraceni jsou ztraceni - aktualizováno chaostheory 16. 05. 2010 - 11:31
RE(3x): Ztraceni jsou ztraceni - aktualizováno marinka 17. 05. 2010 - 12:09