Další "logika" na letišti

5. červenec 2014 | 20.12 |

Už párkrát jsem sem psala, jaké neschopnosti leteckých společností jsem zažila (např. totální neinformovanost Delty zde nebo nelogická zdržovačka zde). Teď mě potkala další zajímavost.

Byla jsem na dovče a koupila si zpáteční let do Španělska. Jsem bohužel člověk, který si létaní neužívá. (Což je slabé slovo. Poslední roky - kvůli několika ne zrovna příjemným zážitkům - z něho mám pořádné bobky.) Takže zkrátka do některých letadel bych nesedla ani za zlaté prase.

Koupila jsem si letenku od SW, s tím, že už na ní psali, jaký typ letadla poletí - cestu tam prý bude pořádat právě SW s Boeingem 737, cestu zpátky ČSA a Airbusem. Takovouhle informovanost mám ráda, když už člověk za něco dává prachy, tak má vědět, na čem je, že. 

A tak když už někoho takhle hezky podrobně informují, tak by to taky měli dodržet, ne?! (Navíc letenku jsme kupovali jen pár dní dopředu). No, asi žiji v chybné představě, protože místo Boeingu SW nám dali Airbus Air Asia (= malajská společnost) patřící ČSA (jako bonus sem dám mapičku z jejich stránek, kam všude podle nich tato společnost lítá). Což teda pro mě, srágorku z létání, bylo fakt moc. Uviděla jsem to až v "tunelu" vedoucím z letiště do letadla, a fakt jsem měla sto chutí vypadnout.

Nakonec jsem poté, co všichni ostatní nastoupili, vešla dovnitř taky. Letadlo bylo naštěstí luxusnější než třeba právě klasická letadla SW. A stejné letadlo jsme měli i na cestu zpátky.

Ale jde mi o princip prostě. To už vážně člověk nemůže dostat to, za co si zaplatil?! - let byl organizovaný jinou společností i jiným letadlem, než bylo psáno. Chápu, že třeba zrovna nemají letadlo, tak prostě dají něco jiného. Ale Air Asia při letu SW z ČR do Španělska?! (Vím, že ČSA patří do SkyTeamu, ale i tak.)

P.S. Tohle nebylo poprvé, co se mi se SW stala podobná věc. Loni do Valencie měl letět právě SW s Boeingem; jaké bylo moje překvapení, když nám přisavili absolutně nepopsaný, prostě jen bílý Airbus. A ten byl i uvnitř něco příšerného, bylo vidět, že už má něco zažito .

map

Zdroj: AirAsia.com

___

Ještě menší dodatek:

To, co jsem viděla při zpátečním letu, taky nemělo obdoby... Do pilotní kabiny několikrát chodil jeden z cestujících (pravděpodobně taky pilot/stward, ale ne ve službě), někdy sám, někdy s malým synem. No, bezpečnostní kontroly by asi radost neměly...

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře