A zase...

17. červenec 2014 | 18.49 |

Dalších 300 životů v letadle pryč. Šílený, co se děje...

Nechci tu přemýšlet nad tím, co se stalo nebo nestalo. Spíš mě nějak udeřilo to, že dnešní letecká katastrofa byla vlastně první, kterou jsem sledovala (a sleduji) tak nějak živě, od první minuty od zveřejnění, že se něco stalo. Ano, sice jsem tak nějak sledovala události 11.září, ale to mi bylo jedenáct, takže jsem o celé té věci moc realistických představ asi neměla. 

Před pár lety mě zasáhl pár kyperského letadla (možná si vzpomínáte - po zastávce v Athénách měl pokračovat do Prahy), a to z toho důvodu, že jsem přesně v těch minutách seděla taky ve vzduchu v letadle. Zní to směšně, ale byl to vážně zvláštní pocit... Ještě teď si pamatuji, jak nám pak babička vyprávěla, že se dozvěděla, že spadlo letadlo, a strašně se bála, protože věděla, že celá její rodina v tu chvíli taky letí.

A dneska mě to nějak chytlo taky. Pokud jste četli můj poslední článek, tak si asi dovedete představit, že o to víc sleduji, co se vlastně stalo. A díky tomu, že jsem o tom četla prakticky v první minutě, na mě padla myšlenka, jak hrozné tohle musí být pro příbuzné. Nejen ten samotný fakt, že přišli o příbuzné, ale taky o to, jak a jak rychle se tuhle informaci dozvěděli. Určitě tam byla spousta lidí vyprovázející své blízké na letiště. Určitě se mnozí z nich sotva dostali domů; zapnou televizi nebo otevřou internet, a BUM. Musí to být prostě neuvěřitelné. Příšerné.

__

Mimochodem, pokud máte třeba někoho blízkého v letadle, nebo vás prostě jen podobné kravinky baví, koukněte na flightaware.com - když si vyhledáte číslo letu, ukazuje vám to jeho přesnou polohu, rychlost, výšku, atd. atd.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: A zase... tlapka®pise.cz 21. 07. 2014 - 09:30
RE(2x): A zase... chaostheory 21. 07. 2014 - 20:04
RE: A zase... mixx®pise.cz 10. 08. 2014 - 13:34
RE(2x): A zase... chaostheory 18. 08. 2014 - 13:54