Alespoň malý rozjezd

11. září 2014 | 19.38 |

Konečně se alespoň něco málo pohnulo, a po nudném létě snad přijdou nějaké změny.

Za prvé vím alespoň trochu rozvrh. Který teda stojí pěkně za prd, pravděpodobně budu mít školu každý den, i když někdy třeba jen jeden předmět. To mi udělala hlavně španělština, která je dvakrát týdně, z toho jednou v pátek. Ale nutně si ji potřebuji oprášit, a nevyužij to, když je to tak intenzivně a zadarmo... Snad se na ní teda dostanu. Jinak to bude opět samé čekání mezi hodinami. A hlavně na tenhle semestr je vypsaný neuvěřitelně nízký počet předmětů, takže pokud budu mít 20 kreditů, tak budu ráda. Nechápu...  A co hlavně nechápu, je to, že zápis rozvrhu je až 29.9., tedy dva dny před začátkem semestru. Je to rok od roku dýl a dýl.

Za druhé jsem včera byla na pohovoru na pozici lektora v jazykovce. Tuhle práci jsem chtěla, co jsem přišla do Prahy, ale oba dva roky měly tak šílené požadavky, že bylo prakticky nemožné je splnit. Minulý týden jsem na ně mrkla zas, jen tak ze zvyku, a koukám, že už jim došlo, že to, co chtěly, by zvládal tak možná superman (a to ještě proto, že je rodilý mluvčí ). Je zajímavé, jaké strašné rozdíly v náborech jsou v Praze,v krajském městě a v okresním městě. To je vážně neporovnatelné. No, ale k věci.

Na úvod mě překvapili testem, o kterém mi nikdo dopředu nic neřekl. Když jsem to viděla, měla jsem chuť zdrhnout. Jako mám C1 certifikát, studuju vysokou v angličtině, a doma s Francouzem mluvím pouze anglicky, ale tohle byla tak E2 úrověň, kdyby taková existovala. Po zkontrolování výsledků paní prohlásila, že to teda bylo slabší, ale že ještě uvidíme. Což bylo vážně "povzbudivé". Hlavní fáze pohovoru totiž byla ukázka hodiny na určité téma - jak bych ji vedla, včetně osnovy a všech materiálů. S tím už byla paní spokojená evidentně mnohem víc. Po zodpovězení dodatečných otázek mi začala povídat o tom, jak to u nich funguje, a hned mi nabídla několik výuk na příští týden.

Za třetí zítra jdu ještě na jeden pohovor do další jazykovky (která taky slevila ze svých nemožných požadavků). Ale vůbec se mi tam nechce. Už předtím jsem si říkala, že kdybych si náááááhodou mohla vybrat, tak si vyberu tu první. Je menší, lidi jsou příjemnější, je pro mě dopravně dostupnější. Myslím, že na rozjezd je mnohem ideálnější. Ale po pohovoru už bylo pozdě tohle rušit, tak si tam prostě půjdu jen pokecat, abych mohla porovnat, jak to chodí jinde.

Jinak je zatím všechno při starém - ve vztahu i s rodiči. Ale brzy určitě taky nastanou nějaké změny.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Alespoň malý rozjezd tlapka®pise.cz 11. 09. 2014 - 22:23
RE(2x): Alespoň malý rozjezd chaostheory 12. 09. 2014 - 08:06
RE: Alespoň malý rozjezd orchidejka®pise.cz 13. 09. 2014 - 09:45
RE(2x): Alespoň malý rozjezd chaostheory 13. 09. 2014 - 10:14