Úklidová úchylka

23. září 2014 | 22.53 |

Zjistila jsem o sobě novou věc, kterou jsem si doteď neuvědomila. A sice to, že jsem děsný pokrytec co se pořádku týče.

Když jsem totiž doma s Francouzem, tak jsem strašně háklivá na čistotu. Vadí mi sebemenší prach, pár dní bez vysávání, bez uklizení koupelny.

Ale jakmile se octnu v bytě sama, tak můj mozek úplně otočí, a stane se ze mě moje minulé já. Což znamená šílený bordelář. Věci všeho druhu mám poházené úplně všude. Oblečení, kabelky, papíry, knížky... Skleničky. Ve skleničkách jsem vůbec expert. Jsem schopná mít tři na stole v obýváku a zároveň klidně pět na nočním stolku - prostě si vždycky na noc jednu s vodou přinesu, ale ráno už ji neodnesu. K tomu se donutím až když už nemám z čeho pít.

Pamatuji se, jak jsem si občas kdysi na koleji (kde jsem byla skoro pořád sama) "musela" svůj bordel dokonce vyfotit, jaký to byl extrém.

Doma u rodičů se poslední dobou hodně krotím, přece jen jsem tam už spíš na návštěvě. Ale ještě před pár lety (nebo i teď, když jsem tam někdy na delší dobu) jsem doslova musela po dvou dnech od úklidu chodit po zemi po pohozeném oblečení a po dalším bordelu, protože každičký centimetr podlahy (i nábytku) byl zkrátka "obsazený".

Tak teď mám dilema... Mám dát průchod svému nepořádnému já, mít v celém bytě bordel, ale neřešit tematiku úklidu a nehádat se o něm, NEBO mám radši vybrat to dohadování (což je hodně slabé slovo) a mít kolem sebe čisto? 

.

Jinak tady je seznam, co bych ještě ráda během příštích pár dní stihla:

  • Jít na balet nebo operu.
  • Jít na minigolf (už mám víc než měsíc lístky ze Slevomatu, a ještě pořád jsem se k tomu nedostala).
  • Převlíknout postel a vůbec tu udělat něco s tím chlívem. (H-A-A, a je to tu zas.)
  • A hlavně přivítat pozdim podzimně: dýňovým latté ze Starbucksu (už ho chci vyzkoušet od minulého roku) a hruškovým koláčem od Costy (už se na něj klepu asi dva týdny).

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Úklidová úchylka tlapka®pise.cz 24. 09. 2014 - 14:35
RE(2x): Úklidová úchylka chaostheory 29. 09. 2014 - 20:02
RE: Úklidová úchylka peti95 24. 09. 2014 - 18:52
RE(2x): Úklidová úchylka chaostheory 29. 09. 2014 - 20:01
RE: Úklidová úchylka márinka 24. 09. 2014 - 21:03
RE(2x): Úklidová úchylka chaostheory 29. 09. 2014 - 20:00