Nový začátek

14. říjen 2014 | 20.56 |
  • Další semetr je tu. Byla jsem ve škole zatím dva týdny, a už jí mám plné zuby. Celý pátek (minimálně deset hodin) a sobotní dopoledne jsem strávila přípravou na pondělní hodinu, která ještě ani neproběhla. Při představě, že to bude takhle každý týden, a že jde ještě jen o jeden jediný předmět, ve mně stále víc vzbuzuje myšlenku, že už se na to prostě vykašlu. Ještě tomu chvíli dám, ale myslím, že už je to nevyhnutelné. Motivace už totiž není ani na nule, ale hluboko pod ní.
  • I tak jsem si ale minulý víkend poměrně užila, a to díky Francouzovi, který se vrátil, a hlavně se zdá, že se zase vrací do starých kolejí. Hned ve čtvrtek jsme byli na jedné menší akci, v pátek na minigolfu, a v sobotu jsme zajeli na Karlštejn. Všechny tři věci jsem chtěla dělat delší dobu, a konečně na ně došlo. No zkrátka pro mě ideální víkend.
  • Konečně můžu začít dělat něco s tím svým přežíráním, které trvá posledních pár měsíců. S novým semestrem se objevila i školní nabídka sportů. Tak jsem se, vážení a milí, přihlásila na country tance. A musím říct, že je to vážně bomba. Nemůžu se dočkat další hodiny. Člověk pro sebe něco udělá, a ještě se hodinu v jednom kuse směje.
  • Hodina mě tak navnadila, že už určitě (po dvou letech váhání) zajdu do fitka na nějaký skupinový sport. Zatím váhám mezi třemi. Vždycky mě odrazovalo to, že si všude hned musíte zakládat účty nebo platit měsíční paušál. Což mi přijde jako blbost. V blízkosti bytu jsem ale v létě našla fitko se lepším systémem, navíc ani ne drahé, takže to konečně vyzkouším. Jde mi to, abych na něco takového chodila teď přes podzim a v zimě.
  • Tenhle víkend jsem byla u rodičů, a vzhledem k tomu, že se tam dostanu zas až za pár týdnů, jsem už vzala ze záhonku vypěstované dýně, a vyřezala si zase po roce dvě dýňová strašidla. A hlavně - vždycky jsem si říkala, že bych strašně ráda byla jednou na Halloween v nějakém typickém městě USA, abych na vlastní oči viděla, jak tyhle zvyky probíhají. Protože já, coby milovník podzimu, tuhle tradici prostě žeru, a mrzí mě, že u nás si děti pochmurný pozdim "zpříjemňují" chozením po hřbitovech, místo aby si ho oživily něčím veselejším...
  • Ani letos se mi tenhle "sen" sice úplně nesplní, ale aspoň se mu přiblížím - právě jsme s mamčou koupily letenky do Londýna na konec října. Tak doufám, že snad aspoň trochu halloweenská nálada bude i tam...

P.S. Tenhle článek jsem měla předepsaný několik dní. Dneska ale musím aktualizovat bod 1, a to školu. Neustále se mi v životě potvrzuje, že NIKDY nemůžou být super všechny oblasti života zároveň (rodina, vztah, zdraví, škola, práce...). Prostě tam musí být určitá rovnováha. A u mě se po*írá tentokrát škola. Už ji mám tak plné zuby, že nebýt toho, že jsem musela za půl hodiny do práce, tak bych se po jednom semináři nejspíš rozbrečela na záchodě.

Nemyslím si totiž, že je normální mít školu každý den v týdnu, učit se každý den MINIMÁLNĚ do jedenácti do večera, každý týden muset přečíst kolem 300 stran, plus mít povinných minimálně 10 esejí, a za tohle všechno mít nějakých blbých 20 kreditů.

Už jsem na to asi vážně moc stará... A pravděpodobnost toho, že všeho po tomhle semestru nechám (jediný světlý bod je právě country a španělština, na které chci dál chodit), stoupla z 50% tak na 98%.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Nový začátek cukrenka®svetu.cz 14. 10. 2014 - 21:13
RE(2x): Nový začátek chaostheory 16. 10. 2014 - 07:20
RE(3x): Nový začátek cukrenka®svetu.cz 16. 10. 2014 - 12:14