Miami a Key West

3. únor 2015 | 17.07 |

Uvědomila jsem si, že jsem nějak pozapomněla na dopsání článků o Floridě, a vzhledem k tomu, že už je to nějaká doba, a že se snad bude brzy chystat další americké dobrodružství, tak vzhůru na dodělání tohoto.

Miami

upr7Miami bylo moje "must see number 2" Floridy (hned po horských dráhách ). Celkový dojem z něho mám čistě pozitivní. Nicméně jsem taky z něho byla chvíli v šoku - ostatně jako z většiny americký měst v několika prvních hodinách pobytu. Tohle mě nepřestane na USA fascinovat. Přejedete pár kilometrů, a jste v úplně jiném světě, na který se musíte adaptovat. Ale k věci. "Miami" je totiž hooodně široký pojem. Najdete tu neuvěřitelně obrovské domy neuvěřitelně bohatých lidí, ale taky velice chudé čtvrti, ve kterých jsme zamykali při jízdě auto, a pomalu se báli stát na červenou. Můj sen byl vyspat se v typickém "hororovém" motelu, ale když jsme dva šli obhlídnout, tak jsme raději dali nesrovnatelně víc peněz za normální hotel. Jednou jsem ale ani tak celou noc skoro oka nezamhouřila, protože jsme byli ubytovaní v přízemí, a kolem to byl samý podivný živel. Jo jo, jsem rozmazlená Evropanka .upr4

Když jsme se ale dostali do toho "pravého" Miami, čímž myslím typické bílé mrakodrapy, vyhlídky na Atlantik, a potom taky Miami Beach (foto vpravo), tak jsme se města nemohli nabažit. Centrum bylo poloprázdné (neptejte se mě, jak je to možné), pouze sem tam nějaký businessman. Ono vůbec celé město je strašně poklidné. Jediné místo, kde jsme měli dojem, že jsme ve větším městě (nenechte se zmást tím, že je tak známé; v Miami - když počítáte jen samotné město a ne okolní oblasti - nežije ani půl milionu lidí), bylo Miami Beach. To splňuje veškeré představy o typické americké pláži - obrovská, široká, se světlým pískem a pobřežní hlídkou. Samozřejmě jsme tu potkali skupinky Čechů a Slováků. A taky obrovské růžové medúzy . Voda byla jako kafe, takže na ochlazení moc neposloužila. 

Teď si uvědomuju, jak negativně většina z toho zní . Ale tak to není. Miami je super. Nejhezčí oblast Floridy, kterou jsem navštívila, a město, které zkrátka stojí za to vidět. Co mě taky zaujalo, bylo letiště - z toho důvodu, že je uprostřed města. Prostě si tak jedete autem po silnici a najednou vedle vás přistává letadlo... Normálka.

gif">

Key West

upr8Key West má trochu matoucí název, protože tu nejde west, ale o south. Přesněji řečeno o nejjižnější místo kontinenátlního USA. A tady vám dokážu, jak moc se nám Miami líbilo. Na Key West jsme jeli právě odtamtud, a čekalo nás několik hodin jízdy mezi ostrovy na jihu Floridy, vlastně uprostřed oceánu (foto vlevo). Na jedné straně Atlantik, na druhé Mexický záliv. Jde o malý ostrůvek, a to, co mě na tomhle výletu fascinovalo nejvíc, byla právě voda. Takovou barvu jsem nikde jinde neviděla, měnila se z jasně modrou na jasně zelenou. K tomu opět bílé pláže a luxusní vodě. V tu chvíli jsem i začínala chápat, co všichni tak vidí na Karibiku...

Nicméně samotné město je fajn na procházku a pokochání se. To jsme zvládli za pár hodin, a už nějak nebylo co dělat (pokud se člověk nechtěl rozvalit na pláži, ale tím jsme nechtěli ztrácet čas), a tak jsme se za pár hodin zase vydali zpátky na dlouhou cestu do Miami, aby jsme ho poznali víc. upr9

Jinak je tedy Key West aktrakcí hlavně proto, že jde o nejjižnější bod USA (a to by nebyli Američani, aby na spoustě budov nebyly nápisy jako "nejjižnější škola", "nejjiždější dům", "nejjižnější club" apod.), a taky kvůli blízkosti Kuby, která je odtud vzdálená jen 90 mil. Samozřejmě i na tento fakt je tu postavená turistická atrakce, u které jsme potkali koho..? Ano, skupinku Čechů. Nicméně oni nevěděli, že jsem Češka, a tak slečna dále vedla se svým přítelem monolog o akné . I takovéto zážitky si člověk může přivézt z Floridy.

Key West je ale jinak taky hodně klidné místo (až na pár podobných turistických blbůstek, ale těch tu moc není). Za návštěvu určitě stojí. Pokud ale člověku nejde o to být vyloženě na tomto konkrétním ostrově, bohatě by stačilo zakončit výlet už na nějakém jiném, který je blíž u pevniny.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře