První desítka

3. červen 2015 | 19.44 |

Ze 101/1001 jsou splněny body s těmito čísly (podle času splnění) :

3. Vyzkouším suchý šampón.

Myslela jsem, že to budou vyhozené peníze, ale ono ne. Pokud někdo váháte, jestli do toho jít, tak rozhodně doporučuji. Vyzkoušela jsem sprejový i pudrový typ. Bála jsem se toho, že tam zůstanou cucky, a že to stejně "neumyje". Umyje, jenom to nechce mít na hlavě úplnou prasárnu . Pokud jsou vlasy jen trochu mastné, tak funguje skvěle. I když ten pudrový vlastně dokázal zmáknout i tu prasárnu. A co se týče cucků, tak ty se nekonaly vůbec. Vůbec se totiž ani neobjevily, takže ani nebylo co vyčesávat. Jediné, co mě zaskočilo, byla docela vysoká cena sprejového. Vzala jsem ten nejlevnější, co v drogerii měli, a i ten stál přes 100 Kč. Ale na druhou stranu mi vydrží opravdu hodně dlouho, takže se to rozhodně vyplatí. Pudrový byl mnohem levnější, asi 25-30 Kč, takže super.

Celkový dojem:

53. Půjdu na dentální hygienu.

Jelikož Francouz se v této oblasti hodně pohybuje, tak jsem o tom slyšela ze všech stran. Poslední měsíce je to dost hit, slevové portály jsou toho plné. Hygiena mi byla doporučena i zubařem, a tak jsem si řekla, že to teda zkusím. Upřímně - za plnou cenu bych do toho nešla. I se slevou koupenou na netu je to pro mě dost drahé. Ale když to má člověk zdarma, nejděte tam, že jo . A hlavně když už jsem si to dala do seznamu .

Zuby byly po zákroku jako nové, hygienistka byla naše známá (teď už jsme si začaly tykat) a byla moc profesionální i milá. Nicméně samotný proces je na mě bohužel moc "fuj". Několikrát mě to natáhlo, a to hlavně u pískování - cítila jsem to v žaludku ještě celý den a bylo mi z toho i špatně. Ze zdravotního hlediska je to určitě fajn, rozdíl cítím i vidím. Ale nevím, jestli to někdy absolvuji znova...

Celkový dojem:

95. Behěm jednoho týdne se podívám alespoň na pět filmů.

Splněno během šesti dnů. Ale musím říct, že to byla mnohem větší makačka, než jsem čekala . Po třech už jsem byla dost unavená, a na žádné jsem neměla náladu. Ale už zbývaly jenom dva, tak jsem nemohla přestat. Viděla jsem tyto filmy: Hanebný pancharti (Inglourious Basterds, 2009), Divoké historky (Relatos Salvajes, 2014), V dobré společnosti (In Good Company, 2004), Predátor (Predator, 1987) a The First Time (2012).

Doporučuji Divoké historky - rozhodně nejoriginálnější film, co jsem za poslední roky viděla.

Člověk kolikrát kouká s otevřenou pusou a neví, jestli se smát nebo být v šoku. Stejně tak The First Time byla prostě super podívaná - pokud máte rádi filmy o první lásce teenagerů, a k tomu se chcete zasmát, tak je tenhle film jasná volba. U nás celkem neznámá věc, narazila jsem na ni náhodou. Naopak Predátor bylo velké zklamání, od Hanebných panchartů jsem čekala mnohem víc, a V dobré společnosti byl takový slabší průměr.

Celkový dojem:

96. V jednom týdnu uvařím každý den jiné jídlo.

Tohle byla docela brnkačka do šestého dne, kdy došla inspirace. Jsem zvyklá si vařit prakticky každý den, ale většinou je to jídlo typu těstoviny s vajíčkem, o víkendu něco lepšího. Challange week nebyl o vyváření specialitek, ale o tom, abych jedla různorodé věci.

Takže sedm jídel bylo následujících: vařená mrkev s bramborovým knedlíkem, přírodní kuřecí plátek s těstovinami, losos s vařeným bramborem (mňamka největší), palačinky s tvarohem, špenát s vajíčkem a vařeným bramborem, kuřecí stehna, a poslední den krupicová kaše.

Celkový dojem:

9. Dostanu znovu polibek pod rozkvetlou třešní.

Už potřetí jsme prvního května s Francouzem vyrazili na Petřín. Děláme tam takový okruh a líbáme se na třech místech . Letos to ale bylo větší dobrodrůžo, protože 1) jsem měla opar, a 2) jsem byla od rána agresivní. Takže pusy byly vždycky jen takové mlask a šlo se dál. Tradice je tradice, takže dávám palec nahoru, ale uznávám, že letos jsem z ní byla spíš otrávená než nadšená.

Celkový dojem:

44. Udělám si snídani ve stylu vaječná omeletka, šunčička, džus apod., zkrátka alá švédské stoly na dovče.
Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html

Tuhle snídani si teď dělám skoro každý den, stává se ze mě slušný závislák . Místo džusu si teda dávám vodu s trochou šťávy, protože to už by bylo moc. Ale moje snídaně se většinou skládá z pečiva, míchaných vajíček, šunky, sýru a kafíčka s mlíkem. Úžasný způsob, jak začít den.

Celkový dojem:

61. Koupím si alespoň jeden kus oblečení ve stylu, který jsem nikdy nenosila.

Koupila jsem si letní látkové kalhoty, kterými jsem vždycky opovrhovala. Vždycky mi přišly šíleně nepraktické - buď je na ně zima nebo vedro. Jsem člověk, který jakmile se oteplí, tak ukládá veškeré kalhoty hluboko do skříně, a užívá si letních šatiček a sukýnek. Navíc je mi pořád teplo, takže se peču i v nich. Letos je ale počasí takové nijaké, a navíc je možná využiji i při jedné příležitosti, tak jsem do nich šla. A nemůžu si je vynachválit. Jsou pohodlné, vzdušné, super.

Celkový dojem:

85. Půjdu na Noc kostelů.

Původně jsme mysleli, že zajdeme do Chrámu svatého Víta stejně jako loni, protože to je prostě úžasné místo. Nakonec jsme ale byli líní se vydat až tam, a místo toho jsme se podívali do čtyř v centru - do Kostela svatého Jakuba (díky, Orchidejko), Týského chrámu, Kostela sv. Mikuláše, a ještě do jednoho malinkého, jehož název si nepamatuju. Mikuláš bohužel prochází rekonstrukcí, takže jsme toho moc neviděli. Jakub byl pěkný, ale na mě trochu moc přeplácaný, takže jako vítěz vyšel Týnský chrám - uvnitř je to jednoduché, má to tam uklidňující atmosféru. Pořád je ale pro mě jasný favorit Chrám sv. Víta, a myslím, že jím i navždy zůstane.

Celkový dojem:

15. Zašiju si kapsu u sáčka.

Zmíněné nové kalhoty mě inspirovaly k dalšímu bodu, jelikož jsem zjistila, že je v nich menší díra. Takže jsem vzala do ruky jehlu a nit, a zašila je + konečně to sáčko (chystala jsem se na to už od loňska, takže jsem to do seznamu prostě musela dát, aby mě to donutilo s tím něco udělat ) + knoflík u Francouzových kalhot. No úplná hospodyňka .

Celkový dojem:

97. Jeden týden budu jíst každý den alespoň jedno ovoce.

Na ovoce moc nejsem, dám si sem tam maximálně banán. Se zeleninou problém nemám, ale vzhledem k tomu, že jím dost sladkého, tak na ovoce mám málokdy chuď. Vzhledem k tomu, že se ale snažím trochu zhubnout, tak mi ovocný týden prospěl, protože jsem jedla sladkého nesrovnatelně méně. Většinou jsem za jeden den měla dva nebo tři druhy ovoce. Střídala jsem banány, pomeranče a meloun. Byla to mňamka, a rozhodně v tom budu pokračovat.

Celkový dojem:

_________________

Shrnutí: vše bylo super. Jediné, co jsem ohodnotila palcem dolů, byla zubní hygiena, nicméně i teď, po dvou měsících, cítím rozdíl. Takže i to bych hodnotila napůl pozitivně.

Takže vzhůru do druhé desítky.


Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html


Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html


Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: První desítka boudicca®pise.cz 03. 06. 2015 - 20:48
RE(2x): První desítka chaostheory 03. 06. 2015 - 21:20
RE: První desítka orchidejka®pise.cz 04. 06. 2015 - 08:57
RE(2x): První desítka chaostheory 04. 06. 2015 - 16:48
RE: První desítka mixx®pise.cz 05. 06. 2015 - 17:41
RE(2x): První desítka chaostheory 13. 06. 2015 - 15:39
RE: První desítka tlapka®pise.cz 06. 06. 2015 - 12:21
RE(2x): První desítka chaostheory 13. 06. 2015 - 15:40
RE: První desítka brutally-honest®pise.cz 28. 06. 2015 - 18:29
RE(2x): První desítka chaostheory 28. 06. 2015 - 19:03