Druhá řada

6. březen 2010 | 21.07 |

2. ŘADA

1 - Raindrops Keep Falling On My Head - Majitel baru Joe podstoupí nákladnou operaci, ale George vymyslí, jak zaplacení tučné sumy obejít. George taky uvidí, jak se Cristina líbá s Burkem a Meredith zjistí, že je Cristina těhotná. Alex se snaží balit Izzie. Meredith celý den spolupracuje s Addison, která v nemocnici začíná pracovat.

rkf  rkf2  rkf3

2 - Enough Is Enough (No More Tears) -  Celkem nic zásadního ve vztazích ani případech. Za zmínku stojí případ ženy a syna, které týrá jejich manžel/otec, ale žena se to bojí říct. Jeho život závisí na tom, jestli mu syn daruje kousek jater. Díky Alexovi se chlapec rozhodne, že ho zachrání. Taky je v nemocnici muž, který spolykal 10 hlaviček panenek barbie.

eie  eie2  eie3

3 - Make Me Lose Control - Meredithtina matka je hospitizována do její nemocnice, takže se všichni dozvídají o její nemoci. Crisina omdlí a ostatní zjistí, že je v jiném stavu. Pak se zjistí, že omdlela právě kvůli tomu, že se jedná o mimoděložní těhotenství a o dítě přijde. Burke se o všem dozvídá až teď. Izzie se sbližuje s Alexem.

mmlc  mmls2  mmlc3

4 - Deny, Deny, Deny - Cristina se vzpamatovává z operace. Ellis je pořád hospitalizovaná a zjišťujeme, že kdysi měla vztah s ředitelem nemocnice. Ředitel taky zjišťuje, že Alex nemá dodělanou lékařskou školu; a když neudělá zkoušku, tak bude muset odejít. Derek má rozvodové papíry, ale vypadá to, že se je nechystá podepsat...

ddd   ddd2  ddd3

5 - Bring The Pain - Izzie a Alex byli naprvním rande, ale vůbec se nevyvedlo (Alex se necítí ve své kůži kvůli těm zkouškám). George s Alexem vezou výtahem raněného muže, ale v tom vypadne proud a zůstanou tam zaseknutí. George tedy začne poprvé operovat sám a za takových podmínek. Cristina se konečně rozhodne, že bude chodit s Burkem. Derek si pořád nemůže vybrat mezi Mer a Addison, ale vypadá to, že Addison začíná "vítězit”. Mer mu řekne, aby si vybral ji - a že bude večer v baru, tak ať se rozmyslí a přijde tam. Mer čeká, ale Derek nepřichází...

btp2    btp  btp3

6 - Into You Like A Train - ... pak všechny odvolá pager - stala se obrovská železniční nehoda. Pár minut poté, co Mer odejde, Derek dorazí - pozdě. V nemocnici je spousta vážně zraněných, např. žena a muž, kterým skrz břicha projela kovová tyč a lékaři ji nemůžou vyndat, protože pak by oba vykrváceli. Nakonec se podaří zachránit alespoň muže. Derek se definitivně rozhodl pro Addison :(

iylt   iylt  iylt3

7 - Something to Talk About - V nemocnici mají muže, který vykazuje všechny znaky těhotenství. Burke jde za ředitelem a řekne mu, že chodí s Cristinou - i přes její výslovný zákaz. Addison se rozhodne přestěhovat do Seattelu. Alex přijde za Izzie do baru a políbí ji.

stta  stta2  stta3

8 - Let It Be - Cristina a Burke mají první oficiální rande,ale moc se jim nedaří. V tom u vedlejšího stolu někdo zkolabuje, takže toho oba využijí a jedou do nemocnice operovat. Bailey zjistí, že je těhotná. Za Addison a Derekem přijedou jejich přátelé (manželé) - žena se rozhodla nechat si odstradit vaječníky, dělohu i ňadra, protože se bojí, že dostane rakovinu.

lib   lib2  lib3

9 - Thanks for the Memories - je den díkůvzdání; do nemocnice je převezen muž, který je spoustu let v komatu - tedy aspoň si to jiní lékaři mysleli, ale teď Mer a Derek zjistí, že jde jen o povrchové bezvědomí a chtějí ho probudit; jeho žena se ale mezitím vdala a je těhotná; George jde se svými dvěma bratry a otcem na lov bažantů, během kterého sourozenec omylem střelí otce do zadku

tfm   tfm2  tfm3

10 - Much Too Much - Burke dá Cristině klíče od bytu, ale ona z toho není nadšená. Meredith se vyspí s mužem, kterého potkala v baru a ten druhý den přijde do nemocnice, protože mu nemůže spadnout. Izzie s Alexem mají přesně opačný problém. Izzie ho ale potom přistihne v posteli se sestrou. V nemocnici je žena, která rodí paterčata (a přitom má doma už trojčata).

mtm  mtm2  mtm3

11 - Owner of a Lonely Heart - V nemocnici je trochu dusno kvůli Izzie a Alexovi. Paterčata už jsou na světě, ale nejsou na tom zdravotně moc dobře. Jednou z pacientek je i vražedkyně, která chtěla vypadnout ze samotky a dostat se mezi lidi = do nemocnice. Spolkla proto žiletky a potom i žárovku.

oolh  oolh2  oolh3

12 - Grandma Got Run Over A Reindeer - jsou vánoce, ale nikdo z rezidentů (kromě Izzie) je moc nemá rád. Ohledně víry se točí celý díl. Cristina se trochu neshodne s Burkem na existenci něčeho nadřirozeného. V nemocnici je chlapec, který jde už po několikáté na transplantaci srdce a jeho matka mu neustále víru v nucuje, i když on je absolutně proti exstenci Santa Clause, boha apod. Vadí mu, že se vlastně jeho matka neustále modlí, aby nějaké dítě zemřelo a on mohl dostat srdce. Alex se učí na blížící se zkoušky. A Derek si uvědomí (a řekne to i Addison), že je pořád zamilovaný do Meredith...

ggroar  ggroar3   ggroar2

13 - Begin the Begin - Spisovatel snědl svůj román, protože se mu nelíbil. U jedné dívky se ukáže, že je to hermafrodit a může se rozhodnout, jestli chce být holkou nebo klukem. Rozhodne se pro kluka. Taky poprvé vidíme Dennyho :) Má jít na transplantaci srdce, ale ukáže se, že to náhradní není zcela vhodné, tak z nemocnice odchází. Hned mezi ním a Izzie rostou sympatie. Derek a Richard se snaží pomoci matce Meredith.

btb   btb2  btb3

14 - Tell Me Sweet Little Lies - Z nemocnice nemůžou vystrnadit ženu, která nechce do domova důchodců. Alex se bojí otevřít dopis s výsledky zkoušky, musí to za něho udělat Izzie - Alex prošel. Sestry začínají stávkovat, protože jich je málo a nestíhají.

tmsll   tmsll2    tmsll3

15 - Break on Through - Bailey je doma kvůli těhotenství a na její místo přichází Sydney - velice pozitivní a přátelská doktorka. Sestry stávkují a v nemocnici je kvůli tomu zmatek. Navíc George se rozhodne je podpořit a stávkuje jejich jménem také. Meredith oživí jednu důchotkyni, ale potoms se ukáže, že tak žena nechtěla být oživována - ale Meredith to nevěděla, protože tam nebyla žádná sestra s kartou. Mer ji později proto musí odpojit od přístrojů. Pacientce se během líbánek objevila vyrážka na noze a ukáže se, že jde o masožravou bakterii. Zjištujeme, že Izzie má 11tiletou dceru Hannah, ale bylo jí 16 a věděla, že by se o ní nedovedla postarat.

bot  bot2  bot3

16 - It's the End of the World (1) -Bailey začíná rodit, ale její manžel se ještě v nemocnici neobjevil. Ukáže se, že měl autonehodu a bojuje o život ve stejné budově. V nemocnici je muž, který se postřelil bazukou - ale ještě neexplodovala, takže k tomu může dojít každou chvíli. Je tedy potřeba vyklidit oddělení. Ale sanitářka musí mít ruku v pacientově břichu, aby nevykrvácel. Tu později vystřídá Meredith. V tu dobu taky Derek operuje manžela Baileyové a nemůže se jen sebrat a odejít. A Izzie se vyspí s Alexem...
ieof   ieof2  ieof3

17 - As We Know It (2) - Meredith se musí přemístit s pacientem do jiné místnosti, protože v této je rozvod plynu a mohla by vybouchnout celá nemocnice. Nakonec vytáhne ruku a... nic se neděje. Dá bombu pyrotechnikovi, ten vyjde na chodbu a vybuchne to. Pár lidí zemře, pár lidí je zraněných. Bailey se rozhodne, že bez manžela rodit nebude a ohružuje tak život dítětě. George ji ale přemluví, že to zvládne. Večer přijde za Meredith Derek a je vidět, že ji má pořád hodně rád.

Grey  gre  dggs

18 - Yesterday - V nemocnici se coby host objeví Mark Sloan - ten Mark, se kterým Addison podvedla Dereka. A hned se snaží balit Meredith. Pacient, který umírá na rakovinu, se rozhodne natočit na kameru rozloučení se svými známými - každému řekne, jaký je to debil a že je rád, že už je nikdy neuvidí :D V nemocnici je taky pacientka, která má několikrát denně samovolné orgasmy. Mark je plastický chirurg a chce pomoci pacientovi se lví nemocí. Ten ale během operace zemře. Meredith je smutná ze situace z Derekem a když za ní večer přijde George ji utěšit, tak se spolu vyspí...

aeg  gsd  sdh

19 - What Have I Done To Deserve This? - Do nemocnice se opět dostává Denny, který nutně potřebuje transplantaci. Provalí se, že George spal s Meredith, ale on je na ní naštvaný a v rozčilení spadne a vykloubí si rameno. Ošetřuje to lékařka Callie. Alex je smutný, protože vidí sympatie mezi Izzie a Dennym. Izzie jde za Dennym po službě do pokoje a mají první "rande". George se rozhodne se přestěhovat a vezmou ho k sobě Cristina s Burkem. Meredith a Derek se rozhodnou, že se spřátelí. 

images  images2  images1

20 - Band Aid Covers the Bullet Hole - Muž zapíchl ženě omylem do krku vidličku a ta se tam nějak sekla. Callie balí George. Bailey musí do práce vzít mimčo, ale pak jde operovat a hlídá ho Christina. Izzie přemluví Dennyho, aby šel na operaci se srdcem, která mu dá víc času před transplantací. Jeden student-hokejista si zlomí prst, ale odpoledne potřebuje nutně hrát další zápas. Tak si ten zlomený prst jednoduše... uřízne. A dá do ledu, aby mu ho v nemocnici mohli přišít zpátky. Dostane se mu tam ale infekce a už nikdy nebude moct hrát hokej. George si "doma" s Burkem až moc rozumí a Christinu to štve.

asd  gaa  hat

21 - Superstition - Pacient má neustále nutkání opakovat slova, věty, počítat zahoukání sanitek, barvy na semaforech atd. Denny jde na operaci, která dopadne  dobře. Izzie se uvědomí, jak moc ho má ráda a políbí se. George konečně pozve Callie na rande. Addison se snaží skamarádit s Meredith.

images  images1  images2

22 - Name of the Game - V nemocnici je táta Mer se svou druhou ženou a dcerou, která je těhotná. Mer nemá o existenci své sestry ponětí. Potom zjistí, že má další sestru, která studuje na Harvardu medicínu. Richard a Cristina se účastní jednoho kurzu, kde "operují" pomocí nové techniky. Cristině to jde mnohem lépe a soupeří spolu. Ta má taky plné zuby George a vymyslí, jak zařídit, aby odešel z jejich bytu - chodí doma nahá, Burke žárlí a George vyhodí. Meredith potkává zvěrolékaře Finna.

ga22a  ga22b  ga22c

23 - Blue for Sister Someone - Houslista se rozhodne vyndat přístroj na srdce, protože kvůli němu hraje hůře. Dennyho stav se trochu zlepší a může chodit. Meredith  jde na rande s Finem a u něho doma ji najde Derek, který za ním jde se psem. George se vrací k holkám do domu.

ga23     ga23b  ga23a

24 - Damage Case - Po automobilové nehodě přivezou několik členů rodiny. Derek je naštvaný na Meredith, protože si myslí, že spí s Finnem (ale není to pravda).

ga24  ga24a  ga24b

25 - 17 Seconds - Burke a Alex jedou do jiné nemocnice, kde jsou 2 potencionální dárci pro Dennyho srdce. On i přesto podepíše papíry o neoživování. Jedno srdce se ukazuje jako nevhodné. O to druhé "bojuje" Burke s dr. Hahnovou - její pacient byl ale na seznam pro transprantaci zapsán o 17 vteřin dřív než Denny... Izzie se tedy po telefonu rozhodne Burkovi lhát vymýšlí, jak je na tom Denny špatně, že se to s ním hrozně zhoršuje atd. Jenže jsou potřeba důkazy. Tak se Izzie rozhodne, že mu přístroji zastaví srdce... Spoléhá na to, že Burke každou chvíli přijede. Jenže ten si uvědomil, že Izzie něco chystá a jede zpátky. Před nemocnicí ale dojde ke střelbě a Burke leží na chodníku postřelený...

ga25 ga25a  ga25b    

26 - Deterioration of the Fight or Flight Response + 27 - Losing My Religion (dvoudíl) - Izzie do toho zatahuje i George, který sice s plánem nesouhlasí, ale chce Izzie pomoct. Později se o tom dozvídají i Mer a Cristina, ta má ale plnou hlavu i Burkova zranění. Denny těsně před kolapsem požádá Izzie o ruku. V nemocnici je neteř Richarda, která na chvíli během sexu na plese ztratila vědomí. Má rakovinu vaječníků která se šíří dál. Kamarádky se rozhodnou přestěhovat ples do nemocnice, aby ho nepropásla. Burke bude mít možná ochrnutou ruku, ale může to zlepšit Derek operací. Na "akci" s Dennym přijde Bailey a Izzie vyhodí. Hahnová a  Alex přiletí do nemocnice i se srdcem. Operace proběhne dobře a Dennyho stav se lepší. Izzie přijde jeho žádost o ruku. Mer a Derek se rozhodnou utratit jejich psa, protože je vážně nemocný. Na plese se tihle dva spolu vyspí. Dennymu se zničeho nic udělá špatně a zemře :( Izzie hned na to dá výpověď. 

ga27a  ga26ga27b  ga26-27  ga27c  ga27   


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře