Co...

14. květen 2015 | 16.26 |

Co mě štve....

1) Vrrrrrtání

Dneska jsem měla první zkoušku, nebo lépečeno jednu část jedné zkoušky (jojo, tenhle semestr je to sranda, skoro všechny předměty mají zkoušky na několik částí). A dva dny před ní začalo co...? Obávaná rekonstrukce prostorů přímo pod naším bytem. Takže mám každou chvíli pocit, že mi pánové chtějí provrtat zadek. To jen podporuje naše obavy z toho, jak to tu bude vůbec obyvatelné, protože ty prostory jsou budoucí kavárna. Vzhledem k tomu, že se několik měsíců pořád nic nedělo, tak jsme to neřešili, ale teď to přišlo, a je mi jasné, že tento byteček už moc dlouho náš nebude.

2) Ovulace

Asi před třemi měsíci jsem psala, že jsem přestala brát HA. Myslím, že je to dostatečně dlouhá doba na to, abych mohla alespoň trošku zrekapitulovat, jak to vypadá, a třeba tím někoho (de)motivovat.

Pozitiva: Cítím se celkově mnooohem líp, tak nějak přirozeněji. MS přichází pravidelněji než kdykoli dřív (doktor mi řekl, že první by měla přijít tak za 35 dní, přišla za 30; druhá za 28, tedy přesně jako při braní HA - o tom jsem si mohla dřív nechat jen zdát, rozmezi bylo tak 24-32), ale to se může kdykoli změnit, to je jasný. Vždycky trvá jen 2,5 dne (s HA čtyři, před HA 3-4) a co se křečí týče (které před HA byly prostě děs), tak ty se ještě nedostavily.

Negativa: Co se ale dostavilo, je ovulace. O MS skoro ani nevím, zato o ovulaci ano. To jsem nikdy nezažívala, ani před braním HA. Asi si tělo užívá, že je zase plodné, nebo nevím prostě . Mám vždycky hrozné křeče, jednou jsem celý den vyšilovala, že mám asi zánět slepého střeva, a už jsem se viděla na operačním sále. Bolí mě při tom chodit, sedět, smát se... prostě všechno. Druhé negativum je akné, ale není to nic hrozného. Pár dní jsem ho měla hodně na obličeji, ale pak to zmizelo, a teď ho mám v dekoltu. Tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat dál...

Co mě těší....

1) Chytré děti

Nesnáším (ano, vyloženě nesnáším ), když lidé (ať už dvacetiletí nebo osmdesátiletí) říkají něco ve smyslu jako "no jóóó, ty dnešní děti, ty jsou úplně blbý, nic nedělají a jen zlobí". Fakt to nesnáším. Proč? Protože je to blbost. Jak to vím? Protože to říká KAŽDÁ generace odjakživa (klidně se podívejte na sto let staré romány, najdete to tam taky), a kdyby to tak opravdu bylo, tak už je lidstvo dávno zdegenerované, a ne že se vyvíjejí léky na všechny možné nemoci, posíláme stroje na cizí planety apod.

Ale k věci. Někdy se vážně zkuste bez jakýchkoli předsudků zaposlouchat do jejich konverzace (teď nemyslím puberťáky v tom nejblbším období života). Mám devítiletou neteř a čtyřletého synovce, a to je prostě něco. Vedle nich naše generace byla prostě úplně blbá.

Mírněji se to říct nedá. Vědí věci, které já začala tušit až na střední, a teď nemyslím jen technologie, které dříve neexistovaly. 

Co mě ale dostalo, byli dva kluci ve vlaku, ve věku asi 8-10, co hráli slovní fotbal. Já na ně koukala jako na zjevení. Házeli tam termíny z fyziky a chemie, jako aminokyselina (!) apod. Spoustu z těch věcí jsem asi ani nikdy neslyšela. A pak si odešli povídat na chodbu o tom, jak funguje reklama v televizi po finanční a organizační stránce (!).

Ano ano. To je ta dnešní generace.

2) Rodiny s více národnostmi

A opět příhoda z vlaku. To si tak jedem s Francouzem od mých rodičů zpátky do Prahy, a narazíme na pětičlennou česko-francouzskou rodinku. Prarodiče, dvě děti a jejich tatínek. Tatínek Francouz, dědeček Francouz, maminka Češka, babička Češka. Děti umí prvotřídně oba jazyky, a co víc - nemíchají se jim. Loni jsem měla seminář lingvistiky, kde přednášející byla Češka, manžel Američan a měli dítě. Bylo řečeno, že až tak do 6-8 let se dětem z takových rodin jazyky míchají, takže o to víc jsem byla teď překvapená. Jeden klučina byl stejně starý jako můj synovec (4,5) a můžu říct, že jsem mu rozumněla stokrát víc, než právě synovci, který pořádně nevyslovuje, protože ho rodiče kloudně neopravují.

P.S. Mluví se hlavně o bilingvních rodinách, ale zajímalo by mě, jak je to v rodinách, kde rodiče plynule mluví čtyřmi jazyky, jako je tomu třeba u nás...? To pak dítě musí mít buď neuvěřitelnou výhodu, nebo mu z toho musí hrábnout...

3) Alergie

Je mi jasné, že jen to sem napíšu, tak se situace změní, ale nemůžu si pomoct. I když všechno kolem kvete, a duben a květen jsou vždycky moje alergicky nejhorší období, kdy jsem schopná za dvě hodiny posmrkat 2-3 balení kapesníčků, tak letos NIC. Že bych na stará kolena byla zdravější...?

Co mě pobavilo...

1) Oidipovský komplex

Ne, opravdu nechci zabít svou maminku . Tuhle jsem ale dostala pořádný výtlem, protože jsem si uvědomila, že taťka a Francouz mají dost společných rysů, a nikdy dřív mě to nenapadlo. Mám totiž takový blbý zvyk, že když jím něco z ledničky, tak pak ty věci nechám klidně hodiny v kuchyni v teple. A oba dva používají úplně stejnou větu k tomu, aby mě upozornili, jaký jsem blbec, že to pořád dělám. Tím mi došlo, že se oba pohybují v podobném pracovním oboru, oba se zajímají o podobné věci, oba jsou vyložení flegmouši, a oba jsou o dost starší (myšleno samozřejmě tak, že mezi mnou a Francouzem je dost velký věkový rozdíl vzhledem k partnerství, a mezi mnou a taťkou vzhledem k otcovství ).

__

No, tímto to asi radši pro dnešek uzavřu, do zítřka bych se potřebovala naučit celý semestr španělštiny, na kterou jsem se ještě ani nepodívala. A vzhledem k tomu, že chci jít večer na hokej, tak... ehm...

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Co... boudicca®pise.cz 14. 05. 2015 - 20:08
RE(2x): Co... chaostheory 14. 05. 2015 - 21:52
RE: Co... orchidejka®pise.cz 15. 05. 2015 - 09:44
RE(2x): Co... chaostheory 15. 05. 2015 - 13:18
RE(3x): Co... orchidejka®pise.cz 16. 05. 2015 - 08:57
RE(4x): Co... chaostheory 16. 05. 2015 - 09:28
RE: Co... movies-and-tvshows 15. 05. 2015 - 14:42
RE(2x): Co... chaostheory 15. 05. 2015 - 18:47