HIMYM

3. duben 2016 | 22.24 |
› 

Jeden z 101/1001. Prvních osm řad jsem dala celkem rychle, ale na poslední (deváté) jsem se zasekla na několik měsíců. Už to pak byla zbytečná natahovačka.

Jde o partičku pěti přátel z New Yorku, kteří spolu všechno sdílejí a věčně chodí do jednoho baru. Vše vypráví Ted v budoucnu svým dětem.

Ted je snílek, který věří na tu jedinou životní lásku. Pracuje jako architekt a taky učí na univerzitě.

Barney je jeho pravý opak, naprostý sukničkář, jde mu jen o sex. Nikdo neví, co přesně dělá, ale vydělává pořádné peníze.

Marshall je student práv a poté právník, s Lily chodí hned od prváku na vysoké, je to jeho životní láska.

Lily je učitelkou v mateřské školce a ve všem Mashalla podporuje.

Robin je televizní reportérkou, kariéra je u ní na prvním místě.

První řada:

Robin je v New Yorku nová a seznamuje se s patrou (Ted, Barney, Lily, Marshall). Lily a Marshal se čerstvě zasnoubili, Ted chce najít svou životní lásku a zamiluje se do Robin, která ale nechce vážný vztah. Když ale Ted začne chodit v Victorií, Robin si uvědomí, že ho má ráda. Následuje kolotoč budem spolu - nebudem spolu - budem spolu, až se v poslední epizodě dají dohromady. Lily a Marshall se naopak rozejdou, protože Lily se rozhodne jet do Californie studovat malířství.

Druhá řada:

Ted a Robin mají vážný vztah. Když se ale mají sestěhovat, tak se pohádají a rozmyslí si to. Lily a Marshall se po několika měsících dají znovu dohromady a vezmou se. Na jejich svatbě Robin a Ted řeknou Barneymu, že se rozešli.

Třetí řada:

Robin odjede do Argentiny a vrátí se s novým chlapem. Pak se ale rozejdou a Ted se s Robin vyspí. To na chvíli naruší jejich přítelství, ale pak je to v pohodě. Co ale není v pohodě, je to, že se Robin se za čas vyspí s... Barneym! Ted je na něj pak naštvaný a nějakou dobu se nevídají. Ted má vážný vztah s lékařkou Stellou. Pak má ale Ted autonehodu a díky ní se usmíří s Barneym a požádá Stellu o ruku...

Čtvrtá řada:

... a ona souhlasí. Taky se ukáže, že Barney se po té jedné noci zamiloval do Robin. Má nastat mnoho změn - Ted se má za Stellou přestěhovat do New Jersey, Robin pro změnu za prací do Japonska a Lily s Mashallem do nového bytu. Nakonec se ani jedno z toho nestane. Stella Teda opustí pár minut před svatbou.

Pátá řada:

Ted začne pracovat jako profesor architektury. Barney a Robin spolu začnou oficiálně chodit. Nakonec jim ale dojde, že je oba vztah akorát ničí, a rozejdou se. Robin dlouho trvá, než se z toho dostane, kdežto Barney je zase Barney. Robin pak začne randit s kolegou z práce. Dostane pracovní nabídku v Chicagu a chce ji vzít, ale kvůli vztahu si to rozmyslí. Tu samou práci potom nabídnou jemu, a on přijme. Robin je tedy opět single. Lily a Marshall začínají přemýšlet o miminku.

Šestá řada:

Robin má konečně pořádnou práci. Lily a Marshall se snaží o miminko. Když se oba nechají testovat na plodnost a výsledky jsou pozitivní, Marshallovi umírá otec. Ted se mezitím stále častěji stýká se Zoey - aktivistkou, která proti němu žene soudy a protestní skupiny. Navíc je vdaná. Postupně se ale do sebe zamilují a začnou spolu chodit. Nakonec to ale nevydrží. Barney se poprvé zamiloval, ale má takový strach z vážného vztahu, že do toho nejde. Zároveň konečně po 30 letech potkává svého otce a začánají spolu trávit čas. Lily zjistí, že je těhotná.

Sedmá řada:

Robin chodí na terapii a začne chodit se svým psychologem, Barney s Norou. Oba jsou ve vztahu spokojení, ale jednou se to zvrtne a Robin a Barney se spolu vyspí. Barney je do Robin pořád zamilovaný, a tak se s Norou rozejde. Robin ale s Kevinem zůstane a dokonce ji požádá o ruku. Když ale zjistí, že Robin nemůže a hlavně nikdy nechce mít děti, rozejdou se. Ted jí poté řekne, že ji pořád miluje, a aby to už úplně ukončili, tak se Robin odstěhuje. Lily a Marshall se mezitím přestěhovali do domu na Long Islandu, ale cítí se tam moc izolovaní. Tak Ted odejde z bytu taky, a Lily s Marshallem se vrátí. Když Lily začne rodit, Mashall je s Barneym v New Jersey. Nakonec to ale stihne a narodí se Marvin. Ted se po letech setkává s Victorií, ta ale dorazí ve svatebních šatech a říká, že jestli to chce Ted zkusit znova, tak se nevdá. Barney se zasnoubí s Quinn. Na záběru ze svatby ale vidíme Barneyho coby ženicha, a coby nevěstu... Robin.

Osmá řada:

Ted požádá Victorii o ruku, ale ta má podmínku - musí se přestat stýkat s Robin. A tak se s Victorií rozejde. Barney a Robin se pořád milují, ale nedokáží si to přiznat. Nakonec na ni Barney přichystá boudu a zasnoubí se. Marshall a Lily se mají na rok přestěhovat do Říma a Ted do Chicaga.

Devátá řada:

Celá řada se odehrává v hotelu, ve kterém se za pár dní bude konat svatba Robin a Barneyho. Marshall dostane nabídku pracovat jako soudce. Musí se dostat od rodičů na svatbu, a tráví tak dny v autě s nepříjemnu spolucestující.

Svatba nakonec proběhne, Lily je podruhé těhotná. Ted se má stěhovat hned druhý den do Chicaga, ale na svatbě potká Tracy. Nikam neodjede, za pár let se vezmou, mají dvě děti. Robin a Barney se rozvedou, především kvůli práci Robin. Ta se pak několik let nestýká ani s partou. Lily a Marshall mají třetí dítě a stěhují se z bytu, Marshall to dotáhne na nejvyššího soudce a Barney má (nechtěně) dceru s jednou ze svých náhodných známostí, což ho naprosto změní.

Ted vyprávěl celý příběh dětem šest let poté, co Tracy zemřela. Ony vycítí, že pořád miluje Robin a donutí ho, aby se s ní dal zase dokupy.

Líbí se mi, když seriály mají závěr, ve kterém je ukázána budoucnost všech postav. Takže i když byl konec dost ubrečený, tak za tohle má HIMYM plus.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: HIMYM hroznetajne®pise.cz 04. 04. 2016 - 12:22
RE(2x): HIMYM chaostheory 04. 04. 2016 - 13:18
RE: HIMYM brutally-honest®pise.cz 07. 04. 2016 - 19:33
RE(2x): HIMYM chaostheory 07. 04. 2016 - 19:47