Letní nepohodička

22. červenec 2015 | 12.03 |

Tak si dáme článek, který ten poslední úplně popře. Poslední tři dny jsem strávila s horečkami v posteli. Dneska už je to trochu lepší, ale ještě si určitě dám minimálně pár dní klídek.

Včera jsem byla u doktorky (což samo o sobě značí krizovku - kvůli nemoci jsem u obvoďáka nikdy nebyla, naposledy na dětským , kde už nejsem osm let) a byla jsem příjemně překvapená jejím přístupem. Nejen, že mi automaticky udělala výtěr z krku (dětskou k tomu vždycky mamka musela pomalu nutit násilím, i když jsem jako teenager měla neustále různé koky a angíny), ale taky má v ordinaci CRP test, což neměla ani moje dětská, ani můj první obvoďák (kterého jsem za těch sedm let viděla jednou ). Pokud vám to nic neříká, tak jde o test z kapky krve z prstu, díky kterému se pozná, jestli jde o vir nebo o bakterii, a tudíž jestli má cenu nasadit antibiotika nebo ne. TOHLE bych zavedla povinně do každé ordinace. Rázem by nesrovnatelně ubylo zbytečných předepisování antibiotik.

Taky jsme se docela pobavily, protože jen co jsem tam přišla, tak na sestru a pak i na doktorku vyskočilo, že jsem sice byla v březnu na vstupní prohlídce, ale nepřišla jsem pak na krevní (preventivní) testy. Už jsem to psala myslím u Cukřenky, jak na tom jsem - dělá se mi zle i když jen vidím, že má někdo obvázanou ruku po odběrech. Ještě horší je, když o nich někdo mluví. Není mi nejlíp i teď, když jen o tom píšu. Tak jsem obvoďačce řekla na tvrdo, že o tom vím, ale že taky vím, že se mi dělá špatně, a že jim tam nechci hodinu omdlívat (ano, i to se mi stalo). Tak mě se smíchem ujistila, že mám i tak přijít - prý "no tak si u nás hodinku poležíte, to vůbec nevadí" . Tak si říkám, že až mi bude líp, tak to přece jen prubnu. Kdyžtak na ně budu křičet "já vám to říkala!!!" 

Výsledek výtěru budu vědět v pátek, tudíž minimálně do té doby musím zůstat v Praze. Teda ne, že bych měla energii na to jet s teplotou přes dvě hodiny vlakem v tomhle hicu.

Včera odpoledne se mi přidala další věc, a to zalehlé ucho. Mám slušnou rýmu, a nevím, jestli alergickou nebo normální. Blíží se to spíš té alergické, ale prášky moc nezabírají. Tak jsem se kvůli tomu uchu dnes vydala do lékárny, kde mi bylo řečeno, že na zalehlost od rýmy nic není. Šla jsem tedy do jiné, která je hned za rohem, a hele, tam to šlo. Tak jsem si vzala nějaké kapky, a uvidím zítra, jestli to pomůže. Zatím teda výsledek žádný.

Tenhle rok vůbec stojí celkově za... ehm, vy víte. Nikdy jsem na nějaké dobré a špatné roky nevěřila, ale teď už ano. Od prosince se pořád někde něco podělává. Zdravotně (tohle je třetí nemoc od února - tolik nemocí jsem neměla snad od gymplu a jasně mi to říká, že něco v životě zkrátka nedělám dobře a chce to změnu), ve škole (prostě končím, už na to nemám nervy), u rodičů, doma...

Nový byt je taky pořád v nedohlednu. Během neděle a pondělí jsme měli jít na čtyři prohlídky. Nakonec to dopadlo tak, že já šla na jednu, a pak mě skolila ta viróza. Takže Francouz oběhal dva, které prý nestály za nic, a tu čtvrtou jsme zrušili. Ani mezi námi teď není úplná pohodička.

Doufám, že si užíváte léto lépe než já.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Letní nepohodička orchidejka®pise.cz 23. 07. 2015 - 07:56
RE(2x): Letní nepohodička chaostheory 23. 07. 2015 - 10:59
RE: Letní nepohodička tlapka®pise.cz 23. 07. 2015 - 10:54
RE: Letní nepohodička chaostheory 23. 07. 2015 - 11:11
RE: Letní nepohodička cukrenka®svetu.cz 26. 07. 2015 - 11:13
RE(2x): Letní nepohodička chaostheory 30. 07. 2015 - 18:25
RE(2x): Letní nepohodička chaostheory 30. 07. 2015 - 18:26