Co bylo dál...

22. září 2015 | 15.18 |

Jen vítr... Ne, pardon, jen nemůžu tuhle písničku dostat z hlavy.

Dlouho jsem se neozvala. Důvod je prostý. Tři týdny jsem byla pryč (o tom v příštím článku) a pak jsem se týden vzpamatovávala z jet lagu. Jakmile jsem byla trochu při smyslech, začala jsem obesílat jazykovky a krátkodobé brigády.

Původně jsem myslela, že se vším seknu, a prostě si najdu nějakou práci v takových těch firmách, kde berou každého - něco jako mezinárodní call centra, ve kterých máte více než slušný plat.

Pak se mi to ale rozleželo v hlavě, a po vyslechnutí mnoha historek a setkání se s pár lidmi, co tam pracují, jsem se o to ani nepokoušela. To zkrátka není práce pro mě. Myslím, že už bych konečně měla přijmou fakt, že nejsem týmový hráč a že mi mnohem více sedí pracovat pro sebe a za sebe. Ano, bude to na makovici, nebudu mít žádný jistý příjem, a i ten nejistý bude dost malý. Ale co. Když ne teď, tak kdy jindy? Skončit můžu kdykoli.

Během dvou dnů jsem měla tři pohovory. Dva do jazykovky (ty mi dají teprve vědět) a jeden jen tak, na záskok na recepci na tento pátek. Aspoň se nebudu nudit a pár stovek si přivydělám. Navíc bych tam měla být sama (po krátkém zaučení) a bude to v pátek odpoledne, tak to snad nebude nic hrozného...

Hlavně ale potřebuji ty jazykovky. Držte mi palce.

A co se týče školy...? Sama nevím. Teď jsme měli zápis, takže předměty jsem si zapsala. Bylo mi špatně už jen při tom. Nevím ale, jestli je úplně dobré to celé po dvou letech zahodit, obzvlášť, když je to obor, který právě úzce souvisí s tou prací v jazykovce. ALE zjistila jsem, že mi ten debil učitel ještě pořád nezapsal do systému bakalářku (řešila jsem to od května), což znamená, že budu muset (minimálně kvůli ní) prodlužovat. Taky nemám dodělaného 1,5 předmětu z loňska (prostě jsem na 1 zkoušku vůbec nešla, a ta polovina je esej). Na třetí stranu, Francouz bude teď od rána do noci (doslova, bude se vracet před půlnocí) ve škole nebo v práci, takže bych aspoň měla po večerech co dělat... Já fakt nevím. Na desátou stranu vážně nechci zažívat to, co minulý semestr - byla jsem jak hromádka nervů, pořád jsem břečela jak malá a občas si dokonce musela vzít prášek na uklidnění. Nemluvě o panických atakách a o tom, že jsem se začala bát prakticky všecho a všech. Pomalu jsem nebyla schopná jít ven.

Takže fakt nevím, jestli mi to za tohle stojí... Budu vděčná za každý názor.

_____

Taky jsem slíbila, že dám vědět, jak to jde se změnou životního stylu. Jak jsem psala na začátku, čtyři týdny jsem byla prakticky "our of order", takže žádný velký posun nenastal. Nicméně:

1) Bachovy esence: K těm jsem se zatím dostala jen párkrát, nicméně pomohly. Nevím, jestli to nebyla spíš psychická záležitost, ale kdyby ano, tak je mi to jedno.

Bohužel jsem ale na tom nějakou dobu (v posledním měsíci) nebyla úplně nejlíp, a mnohokrát jsem musela sáhnout do zásob prášků na uklidnění. Pouze v minimálním množství (čtvrtiky), ale bez nich jsem prostě nic nezvládala. Teď jsem naopak nějak podezřele v pohodě a nepotřebuji nic.

2) Žitná mouka: Na ty tři týdny v zahraničí jsem jsem se bohužel musela vrátit k (hotelovému) šamponu. Mouku jsem si do téhle země opravdu neriskla tahat . Jakmile jsem přijela domů, hned jsem zase sáhla po žitné mouce. Pokud to nebude nutné, na šampon už opravdu nepřejdu - už vlastně ani doma několik měsíců žádný nemám. V kvalitě vlasů je neskutečný rozdíl - jsou krásně husté, ne tak příšerně jemné, jako je mám s šamponem, a vůbec vypadají mnohem zdravěji. Bye bye, shampoo.

3) Chlorella: Ještě jsem nezačala. Chtěla jsem po dovolené, ale mám z toho trochu strach .

4) Bezhliníkový deodorant: Používám ho každý den, je fajn. Na klasický chemický antiperspirant bych už nepřešla.

5) Strava a pohyb: Snažím se. Začala jsem si zase zapisovat nejen kolik toho sním, ale hlavně ten pohyb. Teď jsem se dost nalítala, takže to šla tak nějak samo. Mám v mobilu krokoměr, cvičím podle jedné aplikace. Zítra jdu poprvé od zimy zase na pilates, a doufám, že přes zimu tam budu chodit pravidelně.

_____

A na co jsem málem zapomněla - jsme KONEČNĚ přestěhovaní. Je tu bordel jako blázen a příšerný chaos, ale nevadí. Navíc jsem byla ušetřena tahání všech věcí, jelikož to Francouz stihl všechno udělat sám, když jsem byla pryč. Myslím, že to byla výborná taktika, kterou budu v životě praktikovat i nadále.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Co bylo dál... boudicca®pise.cz 23. 09. 2015 - 09:11
RE(2x): Co bylo dál... chaostheory 23. 09. 2015 - 10:05
RE: Co bylo dál... cukrenka®svetu.cz 23. 09. 2015 - 17:37
RE(2x): Co bylo dál... chaostheory 23. 09. 2015 - 20:39
RE(3x): Co bylo dál... cukrenka®svetu.cz 23. 09. 2015 - 22:56
RE(4x): Co bylo dál... chaostheory 24. 09. 2015 - 11:33
RE: Co bylo dál... hroznetajne®pise.cz 23. 09. 2015 - 20:39
RE(2x): Co bylo dál... chaostheory 23. 09. 2015 - 20:44
RE: Co bylo dál... tlapka®pise.cz 24. 09. 2015 - 16:02
RE(2x): Co bylo dál... chaostheory 24. 09. 2015 - 20:05
RE: Co bylo dál... orchidejka®pise.cz 27. 09. 2015 - 09:25
RE(2x): Co bylo dál... chaostheory 27. 09. 2015 - 18:09
RE(3x): Co bylo dál... orchidejka®pise.cz 29. 09. 2015 - 19:06
RE(4x): Co bylo dál... chaostheory 29. 09. 2015 - 19:11