Lepší? Horší?

18. říjen 2015 | 11.28 |

1. Paradoxní nachlazení

Před více než dvěma týdny jsem měla rozepsaný krásný pozitivní článek. Dala jsem se totiž na ten slibovaný sport a zdravější výživu. Dokonce jsem (já!) začala běhat. Po několik týdnů jsem každý den dělala minimálně dvě aktivity ze seznamu běh/pilates/joga/cvičení. Do toho jsem se snažila držet v jídle a dařilo se to. Cítila jsem se výborně, fyzicky i psychicky.

No a pak bum, v pátek večer se mi udělalo špatně od žaludku, a v sobotu už jsem kýchala, kašlala a měla teplotu. Týden jsem to nějak přežívala a pak jsem na několik dní úplně ztratila hlas (to mi bohužel nachlazení občas dělá, a doktoři na to žádné léky nedávají - tedy kromě těch všeobecně dostupných jako bioparox nebo vincentku, což ale nezabíralo). Pak se to trochu zlepšilo, ale pořád ještě chrchlám a chraptím. Včera mi navíc opět začala rýma, což jsem myslela, že technicky ani nejde, dostat další, když jedna ani pořádně neskončila.

Do toho mám už třetí opar za 2,5 týdne. Už svému tělu vážně nerozumím... Poslední roky jsem ho chápala, poslouchala, byli jsme kamarádi. Ale od letošní zimy už vážně nevím. Teď jsem dokonce začala každý den brát vitaminové tablety, což jsem nikdy v životě nedělala. Mám totiž z praxe odzkoušeno, že je opravdu jedno, jestli jíte ovoce a vitaminy nebo ne. Když něco máte chytit, tak to prostě chytnete. A naopak - kolikrát jsem si říkala, že TEĎ už prostě něco chytnout musím, protože jsem prostydla/promokla v zimě/dýchala ledový vzduch pusou/šla jsem zpocená do zimy apod., a bylo to v pohodě.

Takže můj milovaný podzim si letos moc neužívám, to mě na tom štve asi nejvíc.

2. Škola? Asi jo

Postupně se rozhoduju, že tu školu asi nějak dotáhnu do konce, nebo se o to aspoň pokusím. Tenhle semestr to totiž zatím není tak hrozný. Navíc, jak jsem tu jednou zmiňovala, Francouz je každý den do noci v práci, takže mám spoustu času na přípravu. Myslím, že bez školy bych se tu asi unudila. Zároveň vlastně ani nemám jinou možnost. Rozeslala jsem tunu životopisů a zpátky se mi ozvala jedna firma s tím, že postupuji do druhého kola, a měla jsem po mailu zodpovědět nějaké otázky. Mají ale všem dát vědět až v listopadu, jestli postupují k pohovoru, což znamená, že bych stejně začala nejdřív pracovat až v prosinci.

A takový blázen, abych nechala školy, když nemám nic jiného, zase nejsem.

Na druhou stranu - kdybych našla nějakou super zábavnou práci za super peníze, tak toho nejspíš nechám. To je ale sci-fi.

3. Spolužačka

Jak jsem psala na Twitteru, zemřela spolužačka z gymplu. Asi šest let jsme spolu společně s partou trávily každou polední pauzu hraním her nebo učením se. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Byla stejně stará jako já, sotva odpromovala na právech a před dvěma měsíci (!) se vdala. Chudák kluk. Znám ho, byli spolu 10 let, a najednou prásk, za dva měsíce je v 26 letech vdovec.

Šílený. Přemýšlím, jestli pojedu na pohřeb. Vypadá to, že naprostá většina exspolužáků pojede, a vím, že kdyby se něco takového stalo mně, tak bych taky byla ráda, kdyby ona přijela... Ale nevím, jestli to mám lámat přes koleno.

Nic podobného jsem totiž ještě nezažila. V mém životě zemřeli tři blízcí lidé - oba dědové a babička. Je to hrozný, ale zároveň člověk ví, že už měli svůj věk, měli něco odžito. Tohle je něco úplně jiného...

4. Flegmouš

Stává se ze mě větší a větší flegmouš. Když si vybavím, jaký uzlíček nervů jsem byla poslední měsíce, tak vidím, že za ten poslední se to hodně změnilo. Vždyť co má vlastně v životě smysl? Láska? Rodina? Všechno ostatní jsou vlastně kraviny, kterými si lidé jen komplikují život. A já už odmítám řešit každou debilitu a přemýšlet měsíce dopředu. Dřív jsem všechno do školy a na angličtinu "musela" dělat týdny dopředu. Abych měla jistotu, že mi do toho něco nechtěného nevleze. A teď? Všechno dělám večer před dnem D. Všechno. A až to jednou nevyjde, a prostě nebudu stíhat? No a co, ono se to nepo*ere.

Před pár měsíci jsem potřebovala vymýšlet všechno ohledně budoucnosti. Doma zaznělo hodně rozhovorů ohledně dětí, života, budoucího stěhování. Všechno jsem chtěla vědět přesně. Jak to všechno bude, kolik budeme mít dětí, v jakém pořadí a jak se budou jmenovat (no dobře, to už trochu přeháním ), kam a kdy se přestěhujeme, jak to všechno uděláme. Jakmile jsme se na něčem třeba jen trošku neshodli, vyšilovala jsem a přímýšlela, že hned vypadnu, a přestěhuju se někam na Aljašku, aby mě nikdo neotravoval.

Teď je mi to jedno. Co přijde, to přijde. Stejně to člověk neovlivní, všechno se může kdykoli převrátit na ruby. Tak proč se stresovat už teď.

Tahle spolužačka nám vždycky vyprávěla plná nadšení svůj plán - ona bude právnička, manžel zubař, a budou mít spoustu peněz a dětí. Až na to poslední se jí to splnilo. Na pár měsíců...

5. Psycholog

Fascinuje mě, jak poslední dobou tolik lidí potřebuje pomoc. Jak tady na blogu, tak ve skutečném životě. Jak jsem psala, několik týdnů jsem taky brala občas prášky na uklidnění (sice jen čtvrtky, ale stejně). Pak jsem objevila Bachovky, které jsou prostě výborné. Už delší dobu jsem ale přemýšlela nad návštěvou psychologa. Ne psychitra, jelikož o prášky mi nejde. Ty si můžu sehnat jinde. Šlo mi o to, abych si vyřešila ten bordel v hlavě.

Říkala jsem si ale, že počkám do podzimu. Léto je pro mě totiž vždycky kritické období, to vím. Naopak podzim zbožňuju. Nakonec to dopadlo tak, že jsem v pohodě i bez psychologa. Zatím to odkládám na neurčito, jelikož je mi mnohem líp, a teď ho nepotřebuju.

Říkala jsem si ale, že pomalu začnu pátrat po někom, kdo se soustředí na psychosomatickou oblast. Protože to moje zdraví už mě vážně štve. Nejsem na to zvyklá, roky jsem žila bez nemocí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Lepší? Horší? cukrenka®svetu.cz 18. 10. 2015 - 13:43
RE(2x): Lepší? Horší? chaostheory 18. 10. 2015 - 14:16
RE(3x): Lepší? Horší? cukrenka®svetu.cz 18. 10. 2015 - 20:48
RE(4x): Lepší? Horší? chaostheory 18. 10. 2015 - 21:28
RE: Lepší? Horší? tlapka®pise.cz 22. 10. 2015 - 15:28
RE(2x): Lepší? Horší? chaostheory 22. 10. 2015 - 18:47
RE: Lepší? Horší? hroznetajne®pise.cz 25. 10. 2015 - 14:42
RE(2x): Lepší? Horší? chaostheory 25. 10. 2015 - 15:22
RE(3x): Lepší? Horší? hroznetajne®pise.cz 25. 10. 2015 - 20:14
RE(4x): Lepší? Horší? chaostheory 25. 10. 2015 - 20:34