(Ne)Vánoce, drby a tak

9. listopad 2015 | 20.26 |

1) Vánoce a tak vůbec

Už aby byly za námi. Poslední roky mě úplně vytáčí. Předloňské a loňské byly něco příšerného, a letos to taky nebude moc slavné. Nějak mi chybí smysl slavení Vánoc v jedné z nejateističtějších zemí světa, obzvlášť pokud člověk ještě nemá děti. Vždyť je to kravina... Akorát tahání peněz z lidí, nic jiného. Venku je pomalu 20 stupňů a Praha je plná vánočních stromečků a výzdob. Bezva...

2) Sereblitní drby

Normální "drbárny" nečtu, takže jsem při spoustě konverzací úplně out. Ne, že by mě to mrzelo. Tuhle jsem ale někde uviděla zprávu, že je Kája Gott v nemocnici, a už to jelo. Objevovala se kupa článků podobného typu, a to jsem se dozvěděla věcí (některé už jsou dost staré, ale pro mě novinky) ...

a) Kaley Cuoco (Penny z Teorie velkého třesku) se po roce a půl rozvádí. Ani jsem si nezvykla na to, že je vůbec vdaná, a zase si mám zvykat na to, že není?!

b) Tenista Andy Murray (kterého fakt nemám ani trochu ráda) se oženil před půl rokem, a měl nějaké "chytré" tipy do manželství. Tak schválně, za jak dlouho se rozvede on.

c) Borhyová se rozešla s Hrdličkou, se kterým má poměrně "nové" mimčo. No, aspoň víme, k čemu ho potřebovala...

d) Miley Cyrus chodila (ne víc než půl roku) se synem Arnolda Schwarzeneggera. To je teprve něco. Tomu říkám partie, Miley!

e) Lejla Abbasová a Michael Kocáb se rozšli... Hm... Těm to vydrželo docela dlouho, mají ode mě bod.

f) Hilary Duff je 27, a nejen, že už je rozvedená, ale má tříleté dítě. Týýýjo, to byla novinka.

g) Kristen Stewart (kterou mám naopak hodně ráda) je asi lesbička. Ahaaaa, tak teď to podvádění "Edwarda" se ženatým režisérem dává smysl...

Vážně nevím, jak jsem bez takových informací mohla žít...  Takže jsem zase o něco chytřejší, a vím, že podobné věci už zase dlouho číst nebudu. To vážně lidi baví číst věčný koloběh typu začalachodit s X - rozešla se s X - začala chodit s Y - má milence Z - rozešla se s Y - má se Z dítě - mezitím začala chodit s A...? Asi ano, když je bulváru tolik...

3) Očkování

Tuhle jsem si koupila po dlouhé době časopis. Čtu je jen na záchodě , ale tentokrát mě v obchodě jeden zaujal - byl to speciál jednoho známého populárně-naučného časopisu, a téma bylo mozek. Rozebíralo se tam všechno - jak se vyvíjí, jak funguje, jak chátrá, psychické nemoci atd atd. Asi v polovině mě ale text začal vytáčet, protože tam byla spousta povrchních a zjednodušených věcí. Kromě jiného mě dostalo to, co bylo podáno jako "stoprocentní pravda", tedy že očkování je prostě NAPROSTO bezpečné, nemá ŽÁDNÉ vedlejší účinky, a VŠICHNI, kdo jsou proti, jsou nejen sami proti sobě, ale vlastně proti celému světu, protože pomalu chtějí svou zákeřnou nemocí pozabíjet celou planetu.

Tento názor se samozřejmě neobjevuje jen v tomto časopisu, ale poměrně často i jinde. Nechci tu rozproudit rozhádanou debatu o tom, jestli (povinné) očkování (konkrétních) nemocí ano či ne, ale NIKDO mi nebude tvrdit, že očkování NEMÁ vedlejší účinky. Protože je prostě MÁ. Zažila jsem to na vlastní kůži, a to ne jednou, ale hned třikrát. Takže jakmile někde čtu tento názor, tak tím pro mě vždy daný web/časopis atd. končí.

4) Chlapi

Po delší době se nacházím hodně v prostředí s chlapy. Hlavně teda v práci. To jsem dřív nezažívala, 99% mých studentů byly vždycky ženy. Teď chlapi dokonce převažují. A já si opět uvědomuji, jak na mě mají pozitivní vliv. Jak je to uklidňující, nebýt obklopená jen babama. Jak s nima můžete mluvit aniž byste museli kontrolovat každé slovo, jak s nimi můžete vtipkovat, aniž by se urazili. Jak je kolem nich pohodová atmosféra. Tuhle jsem měla za jeden den čtyři hodiny čistě s pány, a bylo to super. I když jsem před každou hodinou byla úplně vyždímaná, odcházela jsem plná energie a pozitivně naladěná. Když to jde, tak si sedám kolem kluků i ve škole. A úplně cítím, jak jsem celkově mnohem míň vystresovaná a nařeším kraviny. To teda nebude jen tímhle, samozřejmě . Ale určitě to na to má vliv taky. Takže, chlapi, děkuji vám .

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: (Ne)Vánoce, drby a tak tlapka®pise.cz 14. 11. 2015 - 19:13
RE(2x): (Ne)Vánoce, drby a tak chaostheory 14. 11. 2015 - 19:44