Čtvrtá desítka

7. duben 2016 | 10.33 |

Čas nějak moc letí. Tuto desítku jsem postupně plnila už od podzimu, proto u některých bodů najdete pár poznámek s aktualizacemi.

12. Zkusím si jednou sama zastřihnout konečky.
Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html

Konečně jsem k tomu sebrala odvahu. Našla jsem na youtube video, a už to jelo. Je to překvapivě jednoduché. Nejdřív jsem byla sama sebou unešená, jak se mi to povedlo . Pak jsem to začala zkoumat víc, a ukázalo se, že ve dvou částech vlasů (stejné místo na obou stranách) mám pár velkých zubů . Což vůbec nechápu, jak je to možné. Ale to nevadí, běžnému oku tohle určitě unikne. Takže jsem spokojená.

Aktualizace po pár měsících: zubů si nikdo nevšiml ani když jsem jim o tom řekla, takže to asi tak hrozné nebylo. Kadeřnice mě asi ještě dlouho neuvidí. Nějak už mám důvod utrácet stovky a hodiny za pár střihnutí. Doporučuji všem vyzkoušet. Teď ovšem řeším to, že jsem v únoru objevila první šedý vlas, a od té doby jako by se s nimi roztrhl pytel . Takže je jen otázka týdnů/měsíců, kdy zkusím i samobarvení. (A ne, nejsem tak stará. Ale kombinace genů a blbého období si evidentně vyžádala svou daň.)

13. Půjdu alespoň jednou k psychologovi nebo koučovi.

O tomto píšu v zaheslovaných článcích. Jsem moc ráda, že jsem do toho šla, a pokud váháte, rozhodně doporučuji vyzkoušet. Ale opravdu hodně se soustřeďte na výběr "toho pravého/té pravé", to je základ.


Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.htm
94. Jeden týden se budu každý den alespoň hodinu učit španělštinu.

Španělština mě tento semestr opravdu hodně zklamala. Máme ji už jen jednou týdně, jen s rodilým mluvčím. Což by samo o sobě bylo super, KDYBY uměl učit. Ano, vážení, ono dobrý znalec jazyka NErovná se vždycky dobrý učitel. Navíc jsme tam půlka Češi a půlka erasmáci z Francie. Tudíž ti mají hodně podobnou gramatiku a používání časů pro ně není problém. Narozdíl od nás Čechů. Takže až mi někdo bude tvrdit, že angličtina je těžká, nebo že je španělština lehká, tak to zastřelím

cz/FCKeditor2/editor/images/smiley/msn/omg_smile.gif">. Ano, je lehká. Do určité úrovně. Pak to jde hodně prudce z kopce a angličtina se vedle ní stává úplně primitivní, a to i při používání všech předminulých a předbudoucích časů a podobných "oblíbených" témat. Po každé hodině španělštiny nerozumím víc a víc věcem (logika...).

Aktualizace po třech měsících: španělština se mi dost znechutila, takže zase brzo všechno zapomenu.

17. Pojedu na zámek Neuschwanstein. 

Musím říct, že organizace na zámku a hlavně domorodci v okolí jsou ještě "příjemnější" než Češi, takže v tom jsem byla zklamaná. Když jsme hledali ubytování, dvakrát jsme odešli jen z toho důvodu, že recepční se chovali jako úplní hulváti, a vyloženě jsme je obtěžovali už jen tím, že jsme se zeptali, jestli mají volný pokoj. Jedna celou dobu dokonce zírala do notebooku, ani se na nás nepodívala, a otráveně dokolečka prohlašovala, ať si rozmyslíme, jestli tam fakt chceme přespat. No celí žhaví .

Ale jinak to byl super víkend. Nejdřív jsme si udělali zastávku v Mnichově (kde jsem byla taky poprvé) a druhý den pokračovali do hor směr zámek. Ráno začalo sněžit a vydrželo to přesně po dobu, co jsme tam byli (v ČR v tu dobu nebyla ani vločka). Takže všechno bylo zasněžené, jako v pohádce. Zámek sám o sobě je ze silnice hooodně nenápadný. Kdybych po něm nekoukala, asi bych to přehlídla, vedle obrovských hor se zdá hrozně prťavý. A vlastně vůbec nevypadá jako na fotkách . Šli jsme i dovnitř na prohlídku (tady pro změnu budu kritizovat Čechy - vážně nechápu, proč tu jsou zámky otevřené prakticky jen v létě; je to škoda), a můžu říct, že král, který zámek nechal postavit, byl vážně blázen. To, že byl odvezen do blázince, jsem věděla. Ale když jsem viděla jeho ložnici, tak jsem pochopila proč . Tam bych neusnula ani za milion.

Takže víkend bych hodnotila , samotný zámek . Stojí za to tam jet hlavně kvůli přírodě a tomu, že se někdo rozhodl postavit něco takového na takovém místě.

DSC_0279  DSC_0296   DSC_0355


69. Začnu nové puzzle, ještě větší (nebo alespoň stejně velké) 

Na podzim jsem složila puzzle s 6000 dílky. Větší by se mi do bytu bohužel nevešlo. Tak jsem si alespoň vybrala to nejsložitější, co jsem našla, a byla to dost makačka. Při dokončení jsem ale zjistila, že mi chybí asi 40 dílků. Šlo o značku Clementoni, jejíž reklamace se vyřizuje přímo v Itálii. Tak jsem jim tam napsala, jelikož stantardní postup je ten, že puzzle pošlou to samé znovu. Ukázalo se ale, že se už nevyrábi, a tudíííííž.... jsem si mohla vybrat jakékoli jiné ve stejné velikosti . Tyhle srandičky jsou dost drahé, tato velikost stojí kolem dvou tisíc (přepočteno na čas je to ale asi ta nejlevnější zábava, co existuje). Takže takovýhle dáreček byl pro mě - puzzlového maniaka - naprosto žůžový. Dostala jsem ho pod stromeček a hned se ho něho pustila. Je teda značně jednodušší než to předchozí, ale to vůbec nevadí. Stejně je ale mým snem složit to s 24 000 nebo 36 000 kousky. Ale fakt netuším, kde bych to skládala .

28. Budu umět španělsky na úrovni B2.

Teoreticky a papírově splněno . Ve škole jsme museli během studia udělat "státnice" z nějakého jazyka na této úrovni. Probíhalo to vlastně stejně jako třeba FCE, jen to bylo o maličko kratší. No... připadala jsem si tam jako debil a vím, že na DELE (certifikát ze španělštiny) se zatím hlásit nebudu. Ale pokusím se příští rok. Tenhle rok na tom prostě budu dál makat, když to mám čerstvě v paměti.

Aktualizace: Nebudu. Jsem z toho jazyka momentálně dost otrávená.

34. Odřídím sama celou cestu z Prahy do rodného města.

Konečně se k tomu naskytla super příležitost, navíc autem, kterým jezdím nejčastěji, takže bych byla blbá, kdybych toho nevyužila. A bylo to super. Jela jsem v sobotu dopoledne, takže provoz byl menší, a povedlo se mi trasu ujet místo obvyklých tří hodin už za dvě hodiny patnáct minut . Uznávám, že mi hodně dodalo sebevědomí řízení v LA. Předtím bych si to asi netroufla.

20. Poletím znovu na Tenerife

Coby mladší jsem tam byla několikrát, pak ale tak pět let ne. Je zajímavé jet na nějaké místo, ke kterému máte hodně vzpomínek, po delší době, a vidět sami sebe - jak jste se změnili, jakou jste ušli cestu. Vůbec mě nenapadlo, že tam budu přemýšlet o podobných věcech, ale je to tak. Doporučuji něco podobného prubnout. Vždycky mě to tam hrozně motivovalo, a ani tato návštěva nebyla výjímkou. Jinak podobné dovči mám ráda mnohem víc než cestování v létě. I když musím říct, že se z ostrova stalo fakt hodně turisty přeplněné místo. Až moc.

98. Jeden týden půjdu každý den alespoň jednu cestu do/z školy/práce pěšky

Tohle bylo super. Člověk si při tom krásně provětrá hlavu. Praktikuji to i nadále, a doufám, že mi to vydrží co nejdéle.  


Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html


Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html

64. Podívám se na celé How I Met Your Mother

Prvních osm řad jsem dala celkem rychle, ale u deváté jsem se zasekla na několik měsíců. Fajn oddychovka, ale jsou i lepší sit-comy. Více viz samostatný článek.

_____

Mám dva palce dolů ke stejnému tématu, tedy španělštině. Fakt mi ji minulý semestr zošklivil, nemám žádnou motivaci v ní pokračovat. Jen si to představím, a chce se mi někoho zmlátit . Mrzí mě to, ale je to tak. Jinak se všechny body vydařily. Další desítka už bude jiné kafe, úkoly jsou čím dál tím složitější.


Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html


Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Čtvrtá desítka rebarbora®pise.cz 07. 04. 2016 - 16:34
RE(2x): Čtvrtá desítka chaostheory 07. 04. 2016 - 19:44
RE: Čtvrtá desítka brutally-honest®pise.cz 07. 04. 2016 - 19:51
RE(2x): Čtvrtá desítka chaostheory 07. 04. 2016 - 20:29
RE(3x): Čtvrtá desítka brutally-honest®pise.cz 07. 04. 2016 - 22:32
RE(4x): Čtvrtá desítka chaostheory 08. 04. 2016 - 19:30
RE: Čtvrtá desítka rainbows-diary®pise.cz 08. 04. 2016 - 22:22
RE(2x): Čtvrtá desítka chaostheory 09. 04. 2016 - 08:14
RE: Čtvrtá desítka felicienne 09. 04. 2016 - 13:08
RE(2x): Čtvrtá desítka chaostheory 09. 04. 2016 - 13:11
RE: Čtvrtá desítka tlapka®pise.cz 10. 04. 2016 - 12:46
RE(2x): Čtvrtá desítka chaostheory 10. 04. 2016 - 14:23
RE: Čtvrtá desítka lvice®pise.cz 10. 04. 2016 - 13:39
RE(2x): Čtvrtá desítka chaostheory 10. 04. 2016 - 14:19