Neschopní, neschopní, neschopní

18. listopad 2015 | 11.37 |

Znáte takové ty situace, kdy musíte přestat být hodní a začít být asertivní až drzí až zlí. Občas se to stane. Ale jen během poslední pár dní se jich přihodilo nějak moc, a mě už to prostě nebaví. Proč lidi nejsou schopní dělat svou práci? A proč za tuhle neschopnost dostávají ještě zaplaceno? Nechápu...

1) Bakalářka a zkouška

Ano, pořád. Pořád ji nemám zadanou v systému. Ani bakalářku ani zkoušku z loňska. Oboje má samozřejmě na starosti jeden a ten samý člověk. Táhne se to od začátku května (!!!). Jen v říjnu jsem s ním mluvila třikrát a psala jsem mu dva emaily. Vždy jeho odpověď zní stejně - "jistě, to není problém, hned to udělám". Tak vždycky pár dní čekám, čekám... a pak mi dojde trpělivost, tak za ním jdu nebo mu napíšu znova. A takhle pořád dokola. Jednou mi dokonce lhal do očí, jelikož tvrdil, že to už udělal. A že prý může pár dní trvat, než se mi to na internetu objeví. Samozřejmě kecal.

Včera (tedy víc než dva týdny po odeslání emailu) mi odepsal, že se mám za ním stavit, že ten návrh bakalářky PRODISKUTUJEME. Cože??!!  Po víc než ŠESTI MĚSÍCÍCH mám jít diskutovat něco, co mi už 20x slíbíl, že zapíše do systému??!!! A to mi ještě oznámil, že musím přijít druhý den, jinak až v prosinci, jelikož nebude v ČR.

Ještě mi večer potvrdil, že u sebe bude mezi 9-12h. Takže to dopadlo jak...? Dopoledne jsem strávila před jeho kabinetem čekáním na něj. Byla jsem tam skoro dvě hodiny. Ani se neukázal.

Takže to teď už doslova vzdávám, jelikož na tohle opravdu nemám nervy. Když si představím, že věc, která zabere maximálně dvě minuty, není schopný udělat za PŮL ROKU, tak si fakt nedovedu představit, jak by to bylo se samotným psaním.

To znamená, že musím najít jiného vedoucího (netuším koho) a zeptat se, jestli ještě vůbec má místo. A pak hlavně vymyslet nové téma (netuším jaké). A s půlročním zpožděním začít psát bakalářku... Proč ne, že jo. Takže teď už si jsem na 10000% jistá, že už je to vlastně jedno - v červnu stejně státnicovat nebudu, to se nedá stihnout. Prostě v létě začnu normálně pracovat a bakalářku budu psát až při práci.

2) Internet a podobní chytrouši

Když jsme se stěhovali, tak jsme museli změnit i poskytovatele internetu z A na B, jelikož náš A nemá v místě našeho současného bydliště rozvody. Poskytovatel A mi dělá peklo ze život už několik měsíců. Abych neplatila tisíce pokutu, musela jsem počkat do poloviny listopadu a až pak smlouvu ukončit. To bych ještě brala, i když jsem tak prodělala. Ale abych se vůbec dozvěděla, jak to mám všechno v mé situaci udělat (bylo tam víc komplikací), tak jsem strávila několik odpolední na telefonu s jejich operátory. Nejednou jsem čekala víc než 20 minut (!!!) než jsem se dostala na řadu.

Minulý týden jsem jim poslala všechny krabičky a kabely, a pokládala to za ukončené. Ale ono nééé. Dneska mi přišlo vyúčtování za celý listopad. Hahahaha. To už teda bylo trochu moc a místo abych jim volala a strávila den na telefonu, tak jsem jim to rovnou podala písemně. A to velice asertivně, kromě jiného, že "listopad SAMOZŘEJMĚ platit nebudu". Už jich mám plné zuby.

Současný poskytovatel B ale taky není o moc lepší. Před pár týdny nám přestal z ničeho nic jít internet. První telefonát mě na*ral tak, že jsem pána pěkně zjela. A to já jsem trpělivý člověk. Ale když mi někdo téměř začne nadávat, že jsem úplný idiot, když nevím nějaké číslo něčeho, tak to na mě bylo moc. To to nemůže říct slušně?! Evidentně ne. Jeho tón hlasu i obsah slov mě tak vytočil, že jsem na něj začala ječet, že se teda moc omlouvám, že ho takhle v práci obtěžuju. Dneska si říkám, že jsem byla blbá a měla to někde oznámit. No, pozdě.

To ale nebylo všechno. Jelikož tenhle chytrouš samozřejmě nic nevyřešil, asi za hodinu (kdy jsem se trochu uklidnila) jsem jim zavolala znova. Tentokrát to zvedla nějaká slečna, která byla milá. ALE po telefonátu jsem zjistila, že celou dobu mi pořádně kecala, jelikož jsem si pak uvědomila, že jsem jí dala číslo k něčemu úplně jinému. Takže si tam vymýšlela nějaké příběhy, proč nám to jako nefunguje, a co s tím. Takže jsem to vzdala a vyřešila to po několika hodinách sama s pomocí internetu v mobilu.

Fakt už si někdy připadám, že schopní profesionálové neexistují. Už se jen děsím toho, co mi zase poskytovatel A odpoví.

3) Jazykovka

Že moje druhá jazykovka není tak super, jak vypadá, mi bylo jasný brzo. Kurzy skoro žádné, a když už, tak v dalekých částech Prahy, tudíž bych strávila víc času v tramvaji než na hodině, a nestíhala bych další výuku ani školu. Takže jsem u nich měla za celý měsíc jen jednu hodinu, a to suplování. Vyúčtování jsem poslala poštou, jelikož se mi tam nechtělo. Druhý den jsem dostala mail potvrzující přijetí. A den na to mi přišla smska, že jim nic nepřišlo... Stále čekám, jak to vlastně je. Jestli to prostě někde ztratili, nebo jestli se dnes ten člověk spletl. Nicméně další dopis už teda posílat nebudu. Vzhledem k ceně doporučené pošty bych polovinu "platu" dala právě poště. To mi za to fakt nestojí.

___

Doufám, že vám podobné věci život nekomplikují, a že si užíváte teplý listopad .

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Neschopní, neschopní, neschopní cukrenka®svetu.cz 18. 11. 2015 - 17:25
RE(2x): Neschopní, neschopní, neschopní chaostheory 18. 11. 2015 - 18:15
RE(3x): Neschopní, neschopní, neschopní cukrenka®svetu.cz 18. 11. 2015 - 18:39
RE(4x): Neschopní, neschopní, neschopní chaostheory 18. 11. 2015 - 18:44
RE: Neschopní, neschopní, neschopní tlapka®pise.cz 22. 11. 2015 - 16:59
RE(2x): Neschopní, neschopní, neschopní chaostheory 22. 11. 2015 - 20:16