Seriál Přátelé

22. únor 2010 | 21.21 |
› 

Nej seriál, co kdy byl natočený :) Pro ty, co ho neznají (doufám, že takových lidí moc není), tak je o šesti přátelích žijících v New Yorku, kteří spolu prožívají radosti, starosti, lásky, rozchody, zkrátka to, co do každého života patří. Občas se vytvoří pár nebo manželství i mezi nimi samotnými.

Friends

Friends

Šestku tvoří Rachel Green(ová), která byla vždy závislá na financích svého otce a když utekla ke své svatby, začala bydlet u Moniky. Je trochu praštěná, začíná pracovat v Central Perku (oblíbená kavárna přátel) a doufá, že jednou bude pracovat v oblasti módy. Zažívá koloběh chození a rozchodů s Rossem.

rg    (Dabuje Miriam Chytilová) mch

Monica Geller(ová) pracuje většinou jako kuchařka nebo číšnice, je až moc pořádná a její oblíbená činnost je uklízení. Je to sestra Rosse a časem se dá dohromady s Chandlerem a vezmou se.

Monica   (Dabuje Pavla Rychlá) pr

Ross Geller je tedy Moničin starší bratr, pracuje jako paleontolog, za což si ho ostatní často dobírají. Je inteligentní, ale trochu roztržitý a nemá zrovna štěstí ve vztazích, je třikrát rozvedený a jeho první žena byla lesbička.

ross    (Dabuje Daniel Rous) dr

Chandler Bing má jako neoblíbenější zábavu specifické vtipkování, které ale společnost málokdy chápe. Jeho láskou a zároveň noční můrou je přítelkyně Janice, které se zbaví až tak, když jí oznámí, že se musí přestěhovat do Jemenu. I tak ale ale občas v budoucnu potkávají. Na vysoké škole se seznámil s Rossem a teď bydlí s Joeyim (později s Monicou).

Chandler (Dabuje Rostislav Čtvrtlík rč a Aleš Procházka) ap

Joey Tribbiani má italské předky a ze všeho nejvíc se chce stát hercem, takže navštěvuje (ne příliš úspěšně) různé konkurzy. Je to pořádný proutník, ale zároveň hodně věrný kamarád.

Joey      (Dabuje Petr Rychlý)pr

Phoebe Buffay(ová) má složité rodinné vztahy, je trochu (hodně) praštěná a hodně věří na astronomii, kartářství a podobně.Pracuje jako masérka a zpívá v Central Perku (oblíbená kavárna přátel, kde tráví hodně času). Svému bratrovi porodila trojčata.

Phoebe     (Dabuje Stanislava Jachnická)sj

A co na seriálu není zrovna OK...Tři věci - za dvě může samotný seriál, za druhou ne. Je to za prvé to, že zdaleka né všechen děj souhlasí v průběhu času (např. v první řadě je něco řečeno, ale o x řad dál to tvůrci spletou a řeknou, že se to stalo úplně jinak). Za druhé je to to, že občas jeden herec hraje více různých lidí (např. v seriálu Joey mu hraje agentku herečka, která se tady jmenuje úplně jinak) a za třetí dabing - jako je fine, ALE vedlejší postavy v různých řadách často dabují různé osoby. A (to s tím souvisí) taky v dílech, kdy někdo vzpomíná na určité situace, jsou téměř vždy jiné překlady scénáře (např Joey asi pětkrát vzpomíná na jednu svou roli v divadle, ale pokaždé je namluven úplně jiný text). Ale co se dá dělat :)

Pár nepovedených scén :D :D :D

No a protože to, co dělá Přátele tak dobrým seriálem jsou hlášky, tak si na ně hezky počkejte na následujících řádkách :) - začínám nové kolo od první série

Hlášky z PRVNÍ ŘADY

Na začátek shrnutí: Rachel začíná žít s Monicou, Ross je zamilovaný do Rachel, ale neodvažuje se udělat první krok. Když už ano, tak pro změnu Rachel začne chodit s Paolem. Chandler se rozchází s Janice (dvakrát). Phoebe potkává Davida, který ale na Nový rok odjíždí do Minska. Na konci si Rachel uvědomuje, že má ráda Rosse a když má přiletět z Číny, tak za ním jde na letiště. Tam ale začal chodit s July...

Nej díly: 7,13

Joey: Phoebe, půjdeš?

Phoebe: Ráda bych šla, ale nechce se mi.

Holky se baví o tom, jakou mají smůlu na kluky.

Monica: Máme nějakej magnet.

Phoebe: Já určitě. Proto nemám digitálky.

Friends

Hlášky z DRUHÉ ŘADY

Shrnutí: Ross chodí s July a Rachel znova zažívá románek s Paolem, nakonec se ale s Rossem konečně dají dohromady. Joey zažívá zvrat ve své kariéře díky roli dr. Drakea Ramoreye v Dnech našeho života. Phoebe se přiznává, že je už několik let vdaná za homosexuála, ale teď se budou rozvádět, protože manžel zjistil, že homosexuál není a má jinou dívku. Monica se začíná stýkat s Richardem, který je o celou generaci starší. Na koni série se ale rozcházejí, protože Monica jednou chce mít děti, ale Richard ne. V poslední scéně vidíme Chandlera, jak potkává Janice a líbají se spolu.

Nej díly: 3, 17

Joey: Chandlere, když jdeš k Frankiemu,řekni mu, že Joey Tribbiani ho pozdravuje. On to pochopí. ;)

Chandler: Určitě tu šifru zvládne rozlousknout?

Rachel: ... jsem si myslela, že jsem na dně. Ale teď vím, že je nejdřív dno, pětimetrová vrstva hnoje, a pak já.

Ross: Vzpomínáš, jak jsem amputoval nohy Kenovi tvé Barbie?

Monica: To jsi byl ty??

Ross: No jasně. Měl v nich infekci. Jinak by nepřežil.

thumb_1_cheer.jpg

Hlášky z TŘETÍ ŘADY

Shrnutí: Chandler opět chodí s Janice, ale po pár dílech se zase rozcházejí. Rachel získá práci v módní firmě, ale rozpadá se její vztah s Rossem. Pořád se ale mají rádi a v posledním dílu se políbí. Monica se vzpamatovává z rozchodu s Richardem.

Nej díly: 6,9,22,25

Phoebe dělá chvíli Joeymu agentku

Phoebe: Takže... Reklama na ZOO...

Joey: Nedali mi to?

Phoebe: Ne. Řekli, že nejsi přesvědčivý jako člověk.

Ross, Rachel a její otec jsou v restauraci.

Otec Rachel: Zdejší lahůdkou je humr. Co říkáš, mám obědnat třikrát?

Ross: Díky, už jsem zvracel.

Phoebe (volá do práce): Ahoj, tady Phoebe. Hele ať za mě někdo v devět hodin veme pana Jacksona, teď už je čtvrt na deset a já tam nejsem...

thumb_1_rosskissedmewide.jpg

Hlášky ze ČTVRTÉ ŘADY

Shrnutí: Ross a Rachel spolu chtějí zase chodit, ale pak se to zvrtne a hned po první společné noci se rozcházejí. Phoebe požádá její brácha o to, aby mu a jeho manželce donosila dítě a Phoebe jde do toho. Monica dostává novou práci a zažívá krátký vztah se synem Richarda. Rachel a Monica prohrávají v sázce svůj byt a musí si ho vyměnit s Joeym a Chandlerem. Ross (díky Rachel, která tohle ale rozhodně neplánovala) potkává dívku Emily, která je z Londýna a rozhodou se vzít. Při svatebním slibu ale Ross splete jména a řekne místo "Emily” "Rachel”. Monica se vyspí s Chandlerem.

Nej díly: 10,12,20

Chandlera a Joeyho vykradli, když se Joey nechal zblbnout a zloděj ho zavřel ve skříni.

Monica: Proboha, co se tu stalo?

Chandler: No, Joey se narodil.... a za 28 let mě vykradli.

Rachel je naštvaná na Rosse.

Rachel: Víte, co nejvíc obdivuju? ... Jak se říká člověku, který nemá v ložnici dinosaura?

Phoebe se rozhodla porodit bratrovi děti.

Phoebe: Chtěla bych jim dát největší dar, jaký člověk může druhému člověku dát

Chandler: Donosíš jim dítě a ještě jim dáš Sony playstation!

thumb_cpmenu.jpg

Hlášky z PÁTÉ ŘADY

Shrnutí: Monica a Chanler se snaží utajit svůj vztah, postupem času na to ale všichni přijdou. Emily utíká po obřadu oknem a Ross a všichni přátelé se musí vrátit zpět do USA. Emily dá po telefonu Rossovi ultimátum - vrátí se k němu do Ameriky jen pokud se přestane stýkat s Rachel. To ale Ross neudělá a tak se rozvádějí. Phoebe porodí trojčata svému bratrovi. Ross se stěhuje na čas k Joeymu a Chandlerovi, ale potom se uvolní byt hned v protějším domě, takže se stěhuje tam. Zažívá taky krátky vztah s Janice. Celá šestka se rozhodne jen na výlet do Las Vegas. Tam se Monica s Chanlerem rozhodnou, že se vezmou. Když ale příjdou na "místo činu”, tak z obřadní síně vycházejí (na mol) Ross a Rachel...

(Druhou půlku téhle série dabuje Chandlera Aleš Procházka :-/ )

Nej díly: 1,10,14,21

Ross si dá v práci na sendvič výhružný vzkaz, aby mu ho nikdo nesnědl.

Ross: Nikdo si už netrouf sníst mi sendvič a kromě toho se mě kolegové asi bojej. Jo. Říkají mi Mentál. Mentál Geller. Jo!

Joey je venku a Phoebe doma; telefonují spolu:

Joey: Zapomněl jsem PIN svý platební karty, mohla bys mi ho říct?

Phoebe: Jasně, kde ho máš?

Joey: Napsal jsem si ho na bankomat u nás na rohu.

Phoebe: Ááá tak to jsi ty 5639.

images8.jpg

Hlášky z ŠESTÉ ŘADY:

Shrnutí: Ross a Rachel si z osudné noci nic nepamatují, když jim to ale ostatní řeknou, tak se Rachel chce okamžitě rozvést. Ross ale nechce být třikrát rozvedený, takže ji zalže a řekne, že už všechno zařídil. Monica s Chandlerem se sice nevzali, ale začnou spolu bydlet v Moničině bytě a Rachel se přestěhuje k Phoebe. Joey si najde novou spolubydlící, zamiluje se do ní, ale začnou spolu chodit po dost dlouhé době. Potom Joey ale zjistí, že nemá ráda jeho přátele, takže se nakonec rozejdou a ona se odstěhuje. Joey ale tímpádem nemá dost peněz na nájem a chvíli pracuje v Central Perku. Byt Phoebe vyhoří a Rachel se přestěhuje k Joeymu a Phoebe k Monice. Ross zažívá dva vztahy - s Jill (s tou to ale skončí kvůli Rachel) a se svou studentkou Elizabeth (potom asi ale uvědomí věkový rozdíl). Rachel taky krátce chodí s Elizabethtiným otcem (Bruce Willis). Chandler chce požádat Monicu o ruku, ale zkomplikuje se to Richardem - nejdířív ho potkají zrovna když se k tomu Chandler chystá, a potom ještě navštíví Monicu a řekne jí, že si ji chce vzít a mít s ní dítě. Nakonec se ale Monica s Chandlerem zasnoubí...

Nej díly: 9,15,16

Jill (Rachelina sestra): Táta mě vydědil. A víš co jsem mu řekla? Ja řekla Najmu si právníka, budu tě žalovat, dostanu tvý prachy a pak tě vydědím!

Rachel: Páni, co na to on?

Jill: Že mi toho právníka nezaplatí...

normal_1_finalshoot.jpg

Hlášky ze SEDMÉ ŘADY:

Shrnutí: Celá řada probíhá v duchu příprav na svatbu. Rachel chodí se svým novým asistentem, který je o pět let mladší. V den 30. narozenin se s ním rozchází, protože ji chytne krize - za pár let by měla být vdaná a mít děti. Phoebein bývalý přítel David se vrací na den do NY a Phoebe zjistí, že ho pořád miluje; druhý den ale David odjíždí zpět do Minska. Joey se nechá vysvětit na "kněze”, aby mohl Chandlera a Monicu oddat on. Před svatbou Chandler zpanikaří a uteče (dvakrát), nakonec ale svatba proběhne ok. Phoebe najde v koši těhotenský test a všichni si myslí, že je Monica těhotná. V poslední vteřině ale zjistíme, že to není Monica, ale Rachel...

Nej díly: 1,10,13

Joey se připravuje na roli 19tiletého kluka a snaží se tak i chovat a oblíkat.

Joey: Tak co, mám 19 nebo ne?

Chandler: Jistě, je-li na škále od jedný do desíti 10 pro největšího blba, máš bezpečně 19.

Ross předáší na VŠ.

Ross: ... a to jednoznačně dokazuje, že nápad s Jurským parkem jsem měl JÁ první!

normal_mcwedding.jpg

Hlášky z OSMÉ ŘADY

Shrnutí: Monica s Chandlerem jedou na líbanky. Dozvídáme se, že Rachel je těhotná s Rossem. Ten začíná chodit s Monou, se kterou se seznámil na Moničině svatbě. Rachel je smutná, že nemůže kvůli těhotenství chodit na rande, tak se Joey rozhodne, že s ní půjde on. To se ale trochu zvrtne - Joey se do Rachel zamiluje (btw. později, i v seriálu "Joey”, říká, že ona byla jediná, kterou kdy miloval). Rosse mrzí, že není u Rachel a neprožívá s ní např. první kopání dítěte, takže se nakonec k němu Rachel přestěhuje. To se ale vůbec nelíbí Moně, takže se s Rossem rozejde. Rachel před porodem je v nemocnici na pokoji s Janice. Rachel porodí holčičku Emu a Monica s Chandlerem se ještě v nemocnici pokoušejí o mimino. Ross dostane od své matky rodinný zásnubní prsten a dá si ho do kapsy. Joey ho najde - a je zrovna s Rachel sám a v takové poloze, že to vypadá, že ji žádá o ruku. A ona souhlasí....

Nej díly: 2,11,13

Rachel s Joeym jede na pohotovost, protože má potíže v těhotenství. Přijde tam za nimi Ross.

Joey: Proč máš ty bombóny?

Ross: Jo, když jsi pípl, zrovna jsem je kupoval u stánku v kině.

Rachel: Á. Ty jsi šel do kina sám?

Ross (s úsměvem): Nee. .......... Mona!!!

Rachel luští křížovku.

Rachel: Hádejte, kdo je  legendě na tři svisle.

Joey: Tři svisle... Tak jde čas, herec nic Tribianni.... To jsem já! Jsem nic!

Monica: Není to úžasný? Známe tři svisle... Šahám na tři svisle.

Joey (o Emě): Už víte, jak se bude jmenovat?

Phoebe: Jé moment... Tak to nebude Holčička? Přišlo mi to originální.

1187884153_friends.jpg

Hlášky z DEVÁTÉ ŘADY

Shrnutí: Po "žádosti  o ruku” nastává spousta nedorozumění, ale nakonec se vše vysvětlí a nikdo není s nikým zasnoubený. Chandler je svou chybou (usnul na poradě a nevěděl s jakým návrhem souhlasí) přeložen do Talsy a jelikož se tam Monica odmítne odstěhovat, tak tam každý týden na pár dní létá a pár dní je v NY. Phoebe zažívá svůj první vážný vztah z Mikem (Joey měl Phoebe najít někoho na rande ve čtyřech, ale zapomněl na to - a tak na poslední chvíli šel do kavárny, zakřičel "Mikeu” a čekal, kdo se otočí :) ), ale do NY zrovna přijíždí i David. Nakonec ale "odolá” a zůstane s Mikem. Chandlera po pár měsících přestane pořád létat sem a tam a nakonec dá výpověď. Rachel s Rossem se pohádají a tak se Rachel s Emou přestěhují zpátky k Joeymu. Potom se ale do Joeyho zamiluje... Ross potkává Charlie a chce s ní začít chodit, ale nakonec s ní místo Rosse chodí Joey. Monica s Chandlerem zjistí, že nemůžou mít děti. Na konci řady se pořádá vědecká prezentace na Barbadosu a všichni tam jedou. David se tam rozhodne, že požádá Phoebe o ruku, v tom se ale objeví Mike a udělá to samé. Phoebe odmítne svatbu s oběma, ale vrátí se k Mikeovi. Joey se rozejde s Charlie a pár minut nato ji uvidí líbat se s Rossem. Série končí, když Joey jde k Rachel a políbí ji...

Nej díly: 2,5,6

Rachel je nervózní, protože má nechat Emu poprvé samotnou s babičkou a jít na Phoebeinu oslavu. Ross omylem zabouchne dveře a nemůžou se dostat zpátky do bytu k Emě. Rachel z toho šílí a Ross shrne její teorii:

Ross: Dostal se tam orel! Dosedl na sporák a hned vzplanul! Malá, když to vidí, vyskočí tomu obrovskému ptáku na pomoc, orel to však považuje za útočný akt. Popadne ji do svých spárů! Mezitím voda z kohoutku zatopí celý byt! Malá a pták, oba v plamenech, ve smrtelném sevření krouží ve vodním víru, který zaplavuje byt!

Rachel: ....... Pokud je to pravda, bude tě to mrzet.

Monica chce odradit Rachel od chození s Joeym.

Rachel: Dyť to lidi dělaj pořád.

Monica: Kdo? Znáš nějaký přátelé, co spolu něco mají?

Rachel: Jasně... Napadají mě Tom a Jennet.

Monica: Kdo to je?

Rachel: No... Znám je z práce...

Monica: Oba dva?

Rachel: Ne... Jenom jednoho...

Monica: Kterýho???

Rachel: .... To nevim... Jakže se jmenovali...?

friends-9.jpg

Hlášky z DESÁTÉ ŘADY

Shrnutí: Joey začíná chodit s Rachel (těm to ale nevýjde a za chvilku se rozchází) a Ross s Charlie (ti spolu chodí dýl, ale pak se Charlie vrátí ke svému bývalému příteli). Monica s Chandlerem se rozhodnou adoptovat dítě, nakonec to jsou ale dvojčata; taky spolu koupí dům mimo NY (když mají zaplatit zálohu, tak tam potkávají Janice s manželem, kteří ho chtějí koupit taky), Phoebe si vezme Mikea. Rachel potkává Marka a ten jí nabídne práci v Paříži. Takže to vypadá, že se přátelé brzy "rozpadnou” - Monica a Chandler se odstěhují z NY, Rachel dokonce z USA, Phebe se vdala - takže nejhůř to nese Joey a později i Ross. Když už má Rachel zbaleno, tak se s Rossem pohádá, políbí se a vyspí se spolu. Rachel ale i tak chce odjet do Paříže a Ross jí v tom nebrání. Pak si to ale rozmyslí a jede za ní na letiště - ale zjistí, že na jiném, než ze kterého Rachel odlítá. Tak Phoebe Rachel zavolá a řekne jí, že musí vystoupit, protože má pocit, že letadlo spadne kvůli poruše na "filánži” :D . Nakonec ji tedy Ross stihne, ale stejně odlétá. Mezitím se vyklízí byt Monici a Chandlera. Ross dojde domů a na záznamníku má vzkaz od Rachel, kde říká, že ho taky miluje, ale že musí jít dál; pak si ale uvědomí, že je to nesmysl, že ho přece miluje - a je slyšet, jak křičí, že musí ven z letadla. Pak ale vzkaz končí. A Rachel se objeví ve dveřích :)

Nej díly: 3,11,

Jill (sestra Rachel): Budu se vdávat!

Rachel: Co? Kristepane... Koho si bereš?

Jill: Jednoho člověka... Má tak úžasnej bejvák!

Rachel: ..... A dál?

Jill: Je to na 5. avenue a z výtahu vejdeš přímo do obýváku.

Rachel: Ale já myslím jaky je on?

Jill: No... Docela de! Pamatuješ na mýho bývalýho přítele Marka? Je to jeho táta.

Rachel: Tak to bude asi....

Jill: Starej. Jo. Ale hodně cestuje, takže tam skoro není.

Phoebe volá Rachel, aby vystoupila z letadla.

Rachel: Jedna moje trhlá kámoška říkala, že mám vystoupit, protože má pocit, že se porouchala levá filánž.

Rachelin soused v letadle:  Ale to nevypadá dobře...

Rachel: Tím se netrapte, takový řeči vede pořád a většinou se splete.

Soused: Ale někdy se nesplete... (Vstane, vezme tašku) V tomhle letadle depoletím!

Letuška: Promiňte pane, kam jdete?

Soused: Chci vystoupit. Ihned. Její přítelkyně má pocit, že se porouchala levá filánž.

Jiná cestující: Máme poruchu?

Letuška: Žádnou poruchu nemáme.

Soused: Haha, jo. Na levé filánži.

Letuška: Není tu žádná filánž!

Soused: Proboha!!!! To letadlo nemá filánž!!! Všichni si vystupte! To letadlo nemá filánž! (a všichni skutečně zpanikaří a vystupují:D )

(Poslední dobou hledá dost lidí výraz "filánž” a ptají se, co to vlastně je. Odpověď je jednoduchá - nic. Pheobe si to jednoduše vymyslela a tohle ji napadlo z toho důvodu, že čas od času vystupuje pod falešným jménem Regina "Filánž(iová)”!!!)

friends.jpg

Mně osobně se nejvíc líbilo prvních cca 5 sérií. Ty další byly taky dobrý, ale už ne tak; a poslední 10. už byla spíš smutná než vtipná :(

Tak uvidíme, jestli bude natočená 11. řada a jak bude vypadat slibovaný film :)

A tímto je kapitola Friends uzavřena :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře