Ubytování

11. září 2010 | 11.11 |

Jak už jsem myslím psala, naše škola má naprosto debilní systém, co se týče přihlašování se na koleje - musíte totiž všechno podepsat a zaplatit dřív, než znáte rozvrh. V prváku a druháku mi to ještě bylo tak nějak fuk, protože jsem věděla, že kolej využiju. Teď ale budu mít jen 3 dny školy (teda předpokládám to), takže jsem nevěděla (a pořád nevím), jak to vyřešit. Dojíždět nechci - sice to nemám nejdál, ale přece jen by to zabralo tak tři hoďky denně, které se dají využít smysluplněji. Navíc zastávám názor, že být na VŠ, ale přitom dojíždět, nebo prostě vůbec nebýt v univerzitním městě - to pak není ta pravá vysoká. Navíc si nedovedu představit, že bych spala každý den doma (to mi stačí až až o prázdninách).

Takže o kolej jsem zatím nezažádala - poslední šance bude kolem 20.9., ale jak tak koukám na ty ceny... tak mě to nějak přešlo. Taky jsem se zmiňovala o tom, že mám kousek od školy jednu příbuznou. Tato možnost je sice pořád ve hře, ale... nevím nevím. Pokud ale nepůjde jinak, tak do toho půjdu.

Před chvílí mě ale napadlo jen tak se podívat na ubytování obecně - ne jen na studentské koleje a priváty. A z hrůzou jsem zjistila, že je to vyjde několikrát levněji. A jestě levněji by vyšlo, kdybych se vždycky někde ubytovala jen na ty tři dny v týdnu. To by bylo ušetřených prachů... Navíc je tam většinou vlastní soc. zařízení, tv, rádio, prostě všechno. A tak o půlku levnější než kolej.

Tak nevím no... Nemáte někdo nějaké tipy nebo zkušenosti? :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ubytování mix®pise.cz 12. 09. 2010 - 02:20
RE(2x): Ubytování chaostheory 12. 09. 2010 - 10:08