Negativně pozitivně

27. březen 2016 | 15.51 |

1) Definitivně se mi rozbil mobil

Ano, ten, na který si stěžuji od začátku. Mám ho od července. Prvních pár měsíců se mi (i několikrát denně) sám od sebe vypínal. Jednou jsem kvůli tomu i přišla pozdě do práce. Vždycky jsem musela vyndat baterku a dát ji zpátky, jinak se prostě nerozběhl.

Pak byl pár měsíců klid. A včera mě ve čtyři v noci vzbudilo vibrování u hlavy. Ten blbec se sám od sebe začal restartovat, pořád dokolečka. A to mu vydrželo doteď. Prostě se objeví jen úvodní obrazovka, ta vydrží 20 vteřin, a pak se začne opět restartovat. Over and over again. Dál se nedostanu.

Takže ho jdu zítra reklamovat, a pokud to půjde, tak chci zpátky peníze, a koupím si nový. Protože na tohle nemám nervy. Smaže se mi tak spousta fotek - z únorové dovolené, z letištní exkurze, z plesu, co byl minulý víkend. A to nemluvím o upomínkách, "deníku", běhací historii (o mém běhání ještě jindy) atd atd. Telefon je prostě můj druhý mozek, píšu si do něho všechno.

Takže HTC už NIKDYYYYYY.

2) Jsem nemocná

Minulý víkend jsem si suprácky užila. Sraz s kámoškami, letiště, super ples. Je ale fakt, že jsem to všechno asi trochu přepískla. V neděli se mi objevil opar, v pondělí už mi bylo jasný, že je něco špatně, a v úterý už jsem ležela s horečkami. A jestli jsem neumřela, tak ležím dodnes . V pátek mi - jak bývá mým zvykem - nemoc klesla na hlasivky, takže jediné, co dělám, je sledování filmů a čtení. Dneska a včera odpoledne jsem vyrazila aspoň na chvíli na čerstvý vzdoušek, a četla si na sluníčku u Vltavy. Nádhera. Zítra budu pokračovat.

3) Jídlo

Tohle je vlastně pozitivní i negativní. Negativní je to, že strašně žeru. Ale fakt strašně. To byl vlastně jeden z důvodů, proč jsem začala běhat. Za tu nemoc jsem ale všechno zase přibrala i s úroky. Ale to tom teď psát nechci.

Pozitivní je to, že zkouším jídla, která jsem nejedla straaaašně dlouho. A tím strašně dlouho myslím třeba 10-15 let. Například jsem měla polívku z pytlíku. A to hned několik. A co víc, chutnala mi. Málo kalorií a při nemoci značka ideál.

Pak jsem si poprvé v životě uvařila polívku sama, konkrétně česnečku. No, jako česněčka to moc nechutnalo, ale bylo to dobré, tak co .

Pekla jsem mrkvové muffiny. Vždycky jsem se toho bála, ale bylo to vážně v-ý-b-o-r-n-é. Je zajímavé, že chuť mrkve z toho prakticky cítit není. Jen tomu dá krásně kyprou a vláčnou konzistenci. Brzy je určitě upeču zas. 

Taky jsem si v Marks&Spencer koupila hummus. Kdysi jsme na něj chodili často s Francouzem do jedné restaurace. Jednou jsem ho zkusila vyrobit sama, ale byla to katastrofa a celý jsem ho vyhodila.

Marksový je vážně dobrý, doporučuji.

4) Velikonoce

Zjišťuju, že stále víc a víc lidí spadá do skupiny "neslavím Velikonoce, serou mě". Díííííky, vážení. Já je nesnáším od malička, a jakmile jsem si to mohla věkem dovolit, tak jsem každé velikonoční pondělí slavila mimo rodné město. Od té doby, co jsem v Praze, je to ještě mnohem jednodušší. Velikonoce pro mě prostě neexistují. Žádné barvení vajíček, žádná velikonoční výzdoba (v květináčích mám ještě pořád zapíchané létající draky a ježečky, aneb doma mám pořád ještě svůj podzim ), žádné jarní květiny, žádný otrava s pomlázkou. NIC. Je to nádhera.

Letos jsem za svátky ráda z toho důvodu, že se můžu v klidu léčit, takže to časově vyšlo skvěle.

(Možná si vzpomínáte, jak jsem před pár měsíci kritizovala to, jak se u nás slaví čerti. Tohle je jen další příklad toho, jak mě český způsob slavení svátků vytáčí. Vlastně mi nejde o Velikonoce jako takové, ale o to JAK se u nás slaví. Fuj.)

5) Ples, filmy, knížky a tak

Ples jsem stávila v "obležení" čtyř fajn chlapů (včetně toho mého) z různých zemí, takže jsem si ho užila. Na plesech se mi líbí hlavně to, že se člověk hezky upraví a oblékne si konečně ty krásné šatičky, které se na jinou příležitost jaksi nikdy nehodí. Taky jsem v tombole vyhrála kuchařku, a hlavně lístky do divadla, juchú.

Taky díky vynucenému odpočinu koukám konečně po dlouhé době na filmy, konkrétně na ty, co byly letos nominované na Oscara. O tom vám brzy zveřejním článek. Plus jsem k-o-n-e-č-n-ě dočetla rozečtenou knížku, a během zítřka bych ráda dočetla další (opět půl roku rozečtenou).

Užívejte volna a hezkého počasí .

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Negativně pozitivně hroznetajne®pise.cz 27. 03. 2016 - 20:04
RE(2x): Negativně pozitivně chaostheory 27. 03. 2016 - 22:32
RE: Negativně pozitivně brutally-honest®pise.cz 27. 03. 2016 - 22:46
RE(2x): Negativně pozitivně chaostheory 28. 03. 2016 - 09:00
RE: Negativně pozitivně tlapka®pise.cz 10. 04. 2016 - 12:40
RE(2x): Negativně pozitivně chaostheory 10. 04. 2016 - 14:15