Pátá desítka

3. červen 2016 | 20.37 |

91. Půjdu do stromového bludiště

V ČR jich je několik, my už delší dobu plánovali jít do jednoho z nich. Byl to fajn zážitek, bloudili jsme, ale našli jsme cestu dovnitř i ven.

.

10. Vyrobím a vyzkouším domácí masku na vlasy

Masku na vlasy - v jakékoli podobě - jsem si nikdy nedávala. Myslím, že kadeřnice mi tam vždycky nějakou plácla, ale k té jsem chodila tak jednou za půl roku nebo za rok. Od té doby, co jsem se poprvé ostříhala sama, k ní prozatím nemám v plánu dál chodit.

Vlasy se mi ale hodně mastí, proto jsem tu i kdysi popisovala honbu za šampony a za žitnou moukou. Tato honba nadále pokračuje. Proto jsem si zkusila vytvořit masku, která se prý hodí právě na mastné vlasy (ale vlastně asi na jakékoli) - jogurt s medem a citrónem. Jednoduché jako facka. No, co vám budu povídat, nepomohlo to ani trochu. A navíc se to dost blbě vymývalo a stékalo mi to, takže jsem se při sprchování i najedla . Možná v budoucnu zkusím nějakou další, zatím ale vidím, že si vystačím i bez nich.

Více detailů níže u bodu č. 11.

.

11. Vyrobím a vyzkouším domácí pleťovou masku

Udělala jsem podobnou masku jako na vlasy - jogurt, med, a k tomu banán a trochu jablečné šťávy. Na pleť to bylo fajn, to ještě někdy určitě vyzkouším.

ALE zbytek masky jsem si - já blbec - dala na vlasy. Což byl teda průser, protože mi na nich zůstaly kusy toho banánu. Hned jsem se tedy umyla znova, ale moc to nepomohlo. Česání byl horor. Ještě druhý den jsem z vlasů tahala kousky banánu. Navíc jsem je musela třikrát umýt šamponem, z toho samozřejmě byly úplně zničené, a musela jsem si na ně dát kondicionér ve spreji, jinak by mi asi "upadly". Takže naprosto kontraproduktivní zážitek, protože jsem na sebe napatlala chemie mnohem víc, než kdybych tuto masku nepoužila .

.

56. Koupím si kvalitní podprsenku

Tímto chci poděkovat Boudicce za její tip na obchod Caresse. Byl to prostě zážitek. Paní pro mě přišla vlastně doslova až na ulici, protože viděla, jak se potýkám s deštníkem. Pak mi hned pomohla z kabátu, "abych neměla teplotní šok" (zrovna byla pěkná kosa), během zkoušení mi nabídla pití, pak mi zase pomohla do kabátu, a hlavně to celé bylo úžasně zábavné. Paní neuvěřitelně milá, vtipkovala, usmívala se, radila, nosila další a další věci na zkoušení. Vybrala bych si minimálně tři, takže nastalo velké dilema. Nakonec jsem vybrala naprosto jinou, než jsem plánovala, ale navíc má odepínací ramínka (která pro mě byla vždycky sci-fi, potože prádlo bez nich prostě nedrželo), takže je to vlastně dva v jednom, a na léto ideální.

Téměř po hodině jsem odcházela (dle očekávání) s úplně jinou velikostí, než kterou jsem nosila, a s pocitem, že příště jedině sem. A že to nebude dlouho trvat - ten děs, co mám doma, patří tak maximálně do koše. Takže mě tam určitě budou mít brzy zas.Pro srovnání - v normálních řetězcových ochodech vyzkouším 10 kousků, nesedí mi ani jeden, a odcházím zpocená a naštvaná, že tohle už teda znovu absolvovat nechci.

Mimochodem, NEvěřte tabulkám pro určení velikosti na internetu. Fakt ne. Radši to sem nebudu psát, ale u mě se teda sekly na plné čáře. A nebo jo - vždycky jsem nosila "univerzální klasiku" 80-85B, v tabulkách mi vyšlo 80A, subjektivní pocit byl tak 90A a skutečnost je 70E.

A jedna "vtipná" historka na závěr. Když jsem teda věděla, že mám ve skutečnosti 70E, chtěla jsem obejít levnější obchody a koupit si ještě jednu. Prošla jsem celé My Tesco na Národní, kde mají spoustu značek, ale velikost E ani jednu. Tak jsem zavítala do Marks & Spencer, který se chlubí tím, jak rád přeměří a poradí. Zkusila jsem 70E a 75E, ale moc mi to nesedělo. Prodavačka, co stála před kabinkami, na to kouká a:

Prodavačka: "Nechcete přeměřit? Vy přece nemůžete mít E."

Chaoska klidně: "Ne, před týdnem mě měřili ve speciálním obchodě, a od nich mi krásně sedí."

Prodavačka důležitě: "No ale já vždycky myslela, že E znamená mnohem větší prsa."

Chaoska, už mírně vytočená: "No vidíte, a to právě není vůbec pravda. Proto jsem si to nechala změřit odborníkem."

Prodavačka zamyšleně: "Ale stejně byste si měla zkusit A nebo B. Máme 150 Kč slevu."

Chaoska, už rudá naštváním, odchází, a už se do M&S nikdy nevrátí.

Odcházela jsem vytočená a znechucená, jak někdo takový může pracovat na tomto místě. Obzvlášť když si tato značka zakládá na tom, jak jsou dobří ve velikostech podprsenek, a pak řeknou ten největší stereotypní nesmysl, co existuje. Nutit zákaznici velikost o 3-4 čísla (!!!!!) menší, to je teda vážně super nápad.

Takže příště do Caresse, to radši obětuji pár stovek navíc, ale užiju si to, a budu vědět, že kupuji to, co koupit mám, než tyto podobné zážitky .

.

39. Upeču domácí chleba nebo rohlíky

Vzhledem k tomu, že na tom moje trávení a váha poslední dobou není úplně nejlépe, a taky proto, že jsem měla doma už půl roku koupenou rýžovou (bezlepkovou) mouku, rozhodla jsem se pro bezlepkové rohlíky i chleba zároveň. Co vám budu povídat, první pokus byl prostě katastrofa a celé to letělo do koše - vůbec se to nedalo pozřít, bylo to jako kámen. Což mi bylo jasné už na začátku, kdy těsto prostě ne a ne vykynout.

Druhý pokus jsem udělala s bezlepkovou zakoupenou směsí. Vždycky jsem podobné věci odsuzovala, nikdy jsem nic z připravené směsi nekoupila, prostě to pro mě není pečení. Nicméně jsem to zkusila, bylo to superjednoduduché. Těsto mi ale opět nenakynulo, tak jsem očekávala katastrofu. Ta sice nenastala, ale jíst se to prostě nedalo. Opět to skoro celé letělo do koše.

Asi by bylo lepší začít normálně s lepkovým pečivem. Prozatím mě ale přešla nálada .

.

48. Vyzkouším, jestli jsem ještě pořád alergická na rajčata

Na tohle jsem sbírala odvahu hodně dlouho. Alergie na rajčata sice nemám tak příšernou jako na papriky, ale taky je to docela slušná nálož. Rajčata jsem neměla... no... takových šest sedm let, možná víc. Posledních pár týdnů jsem na ně ale měla chuť, což jsem považovala za dobré znamení. Jinak jsem na jídla, na která jsem alergická, hooodně citlivá, cítím je na kilometry daleko, kdy o nich zdravý člověk nemá ani ponětí, a smrdí mi, natož snad že bych na ně měla chuť.

Šla jsem na to postupně - koupila jsem baby rajčátka, první večer si dala jen půlku. Druhý den už dvě k obědu a dvě k večeři. A třetí den už jsem to rozjela úplně. To vám bylo taková mňamkaaaaaaaaaaa. No myslela jsem, že se z té chuti zblázním. A to jsem dřív (když jsem je mohla jíst normálně) ty kupované naprosto odsuzovala a nikdy bych si je nekoupila, protože nemají žádnou chuť. Ale teď to bylo něco . Neměla jsem v sobě ani prášek na alergii, prostě jsem do toho šla rovnou. Od té doby je jím pořád, nemůžu se jich nabažit.

.


Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html

Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html

65. Udělám si filmový maraton s Harrym Potterem

"Maraton" bych to úplně nenazývala, jelikož trval několik týdnů, ale nevadí. Tak nějak jsem zjistila, že šestý a sedmý díl si moc nepamatuju, a osmý si nepamatuju VŮBEC. Bylo to jako bych ho nikdy neviděla, všechno pro mě bylo nové. Harry je prostě klasika na dlouhé večery a víkendy. I když musím říct, že první dva díly byly už trochu nudné, ale to bude tím, že je znám zpaměti . Potvrdilo se mi, že třetí, čtvrtý a pátý jsou nej, takže v tom nenastala žádná změna.

.

23. Podívám se do Bohnic (do té oblasti )
Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html

Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html

48. Vyzkouším, jestli jsem ještě pořád alergická na rajčata.
Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html
Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.htm


Zdroj: http://chaostheory.pismenkuje.cz/341-101-1001.html

Samozřejmě jsem ráda, že jsem poznala další část Prahy, za to palec nahoru. Areál psychiatrické nemocnice je prostě O-B-R-O-V-S-K-Ý, a vlastně jsem se tam na chvíli ztratila. Celkově na mě park působil strašně depresivně, a těsila jsem se, až budu venku. Což bylo docela překvapení, protože jsem čekala něco útulnějšího a uklidňujícího. Když jsem procházela kolem těch děsítek budov, vybavily se mi různé fotografie opuštěných "blázinců" všude možně ze světa, a musím říct, že nevím, jestli bych měla odvahu něco takového vidět naživo. Úplně mě to ale nalákalo podívat se na nějaké filmy s touto tematikou. Viděli jste např. film E.A.Poe: Podivný experiment ?

.

73. Zajdu znovu na operu

Na opeře jsem předtím byla jen jednou. Tentokrát jsem koupila lístek ve čtyři odpoledne, a v sedm už jsem sledovala Rusalku. Sama. Chvíli jsem si říkala, že to možná bude trochu divné, jít na takovou událost sama. Omyl. Rozhodně jsem nebyla jediná. Jen v té samé řadě seděli další dva solitérové - muži kolem třicítky. To mě teda dost překvapilo. Ale přesně tohle je to, co na velkých městech žeru, a proč bych nemohla bydlet v nějakém zapadákově, kde každý, kdo jde kamkoli sám, je považován za chudáčka lůzra.

Ale k věci - chtěla jsem vidět nějakou klasiku, takže Rusalka byla jasná volba. Můžu hrozně tajné Julče oznámit, že dnes už bych nemohla říct, že jsem nebrečela v divadle. Protože tady jsem brečela. A to rovnou dvakrát. Jednou u "Měsíčku na nebi" a jednou u baletní části. Byl to prostě nádherný kulturní zážitek, za cenu levnější než kino, a ještě na tři a půl hodiny. Rozhodně doporučuji. Vůbec si nedovedu představit, jak musí být těžké to celé dát dohromady. Všichni mají můj obrovský obdiv.

.

75. Podívám se alespoň na další tři španělšké filmy v originále

Španělé jsou prostě filmoví úchyláci, to se jinak nedá říct. Viděla jsem jich pár už před začátkem tohoto projektu, a další tři filmy mi to potvrdily taky. To je samé znásilnění ženy v komatu (Habla con ella) a transvestité (asi tak 50% španělských filmů, např. Todo sobre mi madre).

O Divokých historkách jsem tu už psala, ty byly fajn. Opět šíleně úchytlé, ale fajn. Dále jsem viděla REC - horor o viru šířící se v uzavřené budově. Bohužel mě to nějak nezaujalo. A třetí film byl Mala Educación, od které jsem čekala opět jednu velkou perverzitu, a taky jsem se nesekla. Opět transvestité, homosexuálové, sexuální obtěžování chlapců v církvi atd. Španělská klasika, které asi nikdy neporozumím. Nicméně jsem si jistá, že časem zase dostanu odvahu, a podívám se na nějakou další.

_______

Tato desítka byla zatím s nejvíce palci dolů, ale to vůbec nevadí. Už se těším na další.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Pátá desítka hroznetajne®pise.cz 03. 06. 2016 - 21:45
RE(2x): Pátá desítka chaostheory 03. 06. 2016 - 21:54
RE: Pátá desítka orchidejka®pise.cz 05. 06. 2016 - 09:12
RE(2x): Pátá desítka chaostheory 05. 06. 2016 - 10:02
RE: Pátá desítka tlapka®pise.cz 05. 06. 2016 - 16:47
RE(2x): Pátá desítka chaostheory 05. 06. 2016 - 22:04
RE: Pátá desítka rebarbora®pise.cz 08. 06. 2016 - 10:00
RE(2x): Pátá desítka chaostheory 08. 06. 2016 - 11:20
RE(3x): Pátá desítka rebarbora®pise.cz 08. 06. 2016 - 11:32
RE(4x): Pátá desítka chaostheory 08. 06. 2016 - 12:25
RE(5x): Pátá desítka chaostheory 08. 06. 2016 - 12:26
RE: Pátá desítka boudicca®pise.cz 12. 06. 2016 - 23:50
RE(2x): Pátá desítka chaostheory 13. 06. 2016 - 09:51