Filmový "deníček"

23. únor 2010 | 11.33 |

Taky jsem se rozhodla, že se začnu trochu "kulturně vzdělávat” v tom smyslu, že se cca každé dva týdny (pokud to půjde) podívám na nějaký film, který jsem ještě neviděla. Slova "který jsem ještě neviděla” jsou důležitá, protože mám takový zlozvyk, že ne celkem nerada dívám na nějaké (pro mě "nové”) filmy - protože to v naprosté většině dopadne tak, že vidim maximálně 15 minut a přestane mě to bavit. Naopak se ale ráda dívám třeba už po desátý na nějaký mnou osvědčený film. Ale vzhledem k tomu, že tenhle týden jsem viděla dva filmy, které jsem dříve neviděla (nebo jen tak napůl), tak jsem se rozhodla sem udělat takový seznam - samozřejmě budu přidávat, není to konečný seznam :) Třeba mně tyhle zápisky pomůžou nějaké to dílko zkouknout aspoň do půlky :D

Červen 2009:

Kill Bill (už dvakrát jsem viděla první půlku a teď se mi to konečně podařilo dodívat celé; originální, sice taková blbůstka, ale koukat se na to dá),  Předtucha (moc dobrý film plný spousty časových rovin, pokud se vám líbil např. Šestý smysl nebo Dům u jezera, tak je to přesně pro vás), Kill Bill 2 (dokoukáno taky až na několikátý pokus, ale celkem to šlo; jednička je ale lepší), Stepfordké paničky /1975,ne 2004/ (celkem slušný, dnes už klasický film; narozdíl od remakeu je tohle thriller), Vdáš se a basta (fine oddechová komedie), Hvězdná brána (první půlka dost dobrý, druhá půlka = kravina a nuda), Tajemná posedlost (jakž takž, sice dost nesmyslných scén,ale myšlenka dobrá)

Červenec:

Nikdy to nevzdávej (teenagerovské filmy mám fakt hodně ráda, ale tohle byl prostě děs; přeplácané, samé klišé a nuda), Můj život beze mne (zajímavé téma, ale čekala jsem víc; pochybuju, že by byl někdo tak silný jako Ann a bral to všechno tak, jako ona - to mi na tom filmu vadilo asi nejvíc), Prosincoví chlapci (moc příjemné překvápko s Danielem Radcliffem), Na území žen (celkem dobrý film s Kristen Stewart, ale nebýt hereckého výkonu Adama Brodyho, tak bych to po půlce nejspíš vypnula), Fantomas (první půlka jde, druhá nuda; bezkonkurenčně nejhorší film s Funésem, co jsem viděla), Lekce řízení (moc fajn filmek s Rupertem Grintem), Mluv (dost depresivní film s Kristen Stewart o hrozném zážitku), Fantomas se zlobí (ještě větší blbost než první díl, vydržela jsem do půlky), Ballet Shoes (nuda, nuda, nuda s Emmou Watson)

Srpen:

Prokletí domu slunečnic (duchový lekavý horor, lepší průměr)

Září: 

The Cake Eaters (smutný, ale zajímavý film o dívce -Kristen Stewart- se vzácnou nemocí), Adventureland - Zábavný park (a znova Kristen, tentokrát se skvělým R.

Reynoldsem /nejdřív trochu šok, když jsem vyděla tohohle herce líbat se s herečkou, která je přecejen ještě holka... ale nakonec to bylo good/ ; díky tomuhle filmu jsem KONEČNĚ zjistila, že Kristen umí hrát; a hlavně, že umí hrát i veselou holku s úsměvěm), Cutlass (hezký optimistický krátkometrážní, opět s Kristen), Vezmeš si mě? (pohodová komedie,kdybych ji viděla v předvánočním období, tak by nemělachybu), Rodina podle plánu (příjemné překvapení s Tori Spelling a Abigail Breslin)

Říjen:

Zathura: Vesmírné dobrodružství (taková  napodobenina Jumanji, ale víc pro kluky), Dlouhá cesta - A Walk to Remember (krásná slaďárna), Na Větrné Hůrce (ani jsem nevěděla, že tenhle film existuje; nic moc, viděla jsem asi půlku), Interview s upírem (trochu hnusárna, ale šlo to), Bobule (celkem fajn komedie; sice spousta prázných míst, ale je to lepší průměr mezi českými filmy) Harry Potter a princ dvojí krve (konečně jsem se na to podívala, pěkný pohodový film, druhý nebo třetí nejlepší z celé ságy)

Listopad:

This is it (super "koncertofilm”, který mi ukázal Jacksona v trochu jiném světle), P.S. Miluji tě (nerada srovnávám filmy s knižní předlohou, ale tady nemůžu jinak... on ve filmu působí jako naprostý hulvát, ona se na tohle roli nehodí vůbec; s jinými herci by to určitě dopadlo líp; s knížkou to nemá prakticky nic společného, mohli to pojmenovat úplně jinak), Já, legenda (spousta nedomyšlených věcí, trochu opičení se po Den trifidů... nic moc no), Sněženky a machři po 25 letech (takový český průměr, nedokoukala jsem), Nový měsíc (yahoo, končně :D super filmek), Jen před její mrtvolu (mno... jako kulisa dobrý), Co bych neudělal pro lásku (nuda)

Prosinec:

Vánoční přání (nic extra), Veselé vánoce, Santa Clausi (slabší průměr mezi vánočními americkými filmy), Svatby pode Mary (asi jsem to kdysi viděla, ale už jsem si to vůbec nepamatovala; na to, že tam hraje J.Lo nic moc), Viděl jsem maminku líbat Santa Clause (hezký vánoční film), Vánoční překvapení (nedokoukala jsem, ale zas tak špatný to nebylo), Santa Kdo? (super fimek, krásná vánoční atmosféra; o tom, jak má Santa výpadek paměti a neví kdo je), Ďábelský Santa (blbost, blbost a ještě jednou blbost), Návrat do Modré laguny (taková uklidňující záležitost), Zázrak v New Yorku (tenhle film jsem viděla už několikrát, ale nemůžu ho sem nenapsat - krása :) ), Vánoční zázrak (ble, depresivní vánoční filmy nesnášim), Mangler 2 (asi nejdebilnější "horor” co jsem kdy viděla), Cesta za vánocemi (blbost s Jenn Grey, kterou jsem vůbec nepoznala :) ), Píseň pro nevěstu (Sandler a Drew patří oba mezi mé nejoblíbenější herce, ale tenhle film jsem viděla až teď - a dle očekávání super romantická komedie), Malí rošťáci (dobrá komedie ze zajímavého prostředí)

Leden 2010:

Nejkrásnější hádanka (teda bohužel nic moc... velice špatné obsazení a scénář taky ee), Poslední prázniny (čekala jsem hořkou komedii, které nemám ráda, ale naštěstí tomu nebylo; doporučuju), Nebezpečné probuzení (takové naprosto průměrné drama, ale koukat se na to dalo), Vlastní pravidla (lepší průměr s L. Lohan, J. Fonda a F. Huffman), Sedm (teda nevím, co se na tom lidem líbí, byla to pořádná nuda), Dopisy od vraha (náhodou jsem si toho v TV všimla díky P. Swayzemu... nic moc zajímavého), Myšlenky na vraždu (fakt nevím co si o tom myslet, na thriller to bylo moc komediální, na komedii hodně slabé)

Únor:

Chceš mě, chci tě (hooodně příjemné překvápko; Katherine Heigel je má oblíbená herečka a opět nezklamala), Hedvábná cesta (chrrrrrrrrrrrrrr nuda), Než si pro nás přijde (čekala jsem trošku víc, ale i tak celkem zážitek), Horší už to nebude (taky jsem čekala maličko víc, ale good), New York, I Love You! (celkem zklamání; ze spousty příběhů se mi líbily jenom dva - ples s holkou na vozíčku a důchodci), Up in the Air (božeeee, nááádherný film), Pan božský (klasický teenage film s H. Duff), Těsně vedle (teda takovou kravinu jsem už dlouho neviděla - byla to takova blbost, až se z toho stala fakt moc povedena komedie na kterou se ještě určo chci někdy podívat :D ),

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře