Druhá řada

23. únor 2010 | 11.27 |

1. ??? (Stormy Weather) - Holky ovlivní úplněk a plavou na Mako, který jim dá nové síly (Rikki umí udělat oheň, Emma zmrazí i věci bez vody a Cleo "vyrobí” vítr). Lewis je taky na Maku a holky ho novými silami hodně zaskočí a nechají ho na ostrově (je úplněk, takže si to nepamatují). Jedou pro něho až druhý den. Taky se dozvídáme, že se rodiče Cleo rozvedli a Cleo žije se svou sestrou a otcem.

1   kimm   weather

2. Ovládání (Control) - Do školy přichází nová dívka Charlotte, které se hned na první pohled začne líbit Lewis. Ten se holkám snaží pomoci s jejich novými silami. Zároveň pořád Cleo "pronásleduje” na každém kroku. Ta už toho začne mít dost a rozejdou se.

control   2  ovl.

3. ??? (The One That Got Away) - Cleo hned přestává mít ráda Charlotte a snaží se o ní získat nějaké špatné informace, ale neúspěšně. Nate pocáká Rikki vodou, naštěstí je u toho Zane a zařídí, aby Rikki skočila do moře a nic se neprovalilo. Rikki se Zanem začne znovu chodit.

3   one   away

4. Oheň a led (Fire and Ice) - Rodiče Emmy jedou na víkend pryč a je doma sama jen s Elliotem a pozve i Rikki. Ta jí ale dává dost špatný příklad. Emma se rozhodne uspořádat velkou párty, která se ale zvrtne a navíc na jejím konci přijedou rodiče zpátky a Emma dostává zaracha.

4   ohen   a led

cz/files/oheen.thumbnail.jpg">

5. Hokus pokus (Hocus Pocus) - Díky Lewisovu dalšímu "vynálezu” si mořská panna může něco přát a splní se jí to. Cleo řekne taťkovi, aby si něco přál a doufá, že bude chtít zpátky Cleoinu mamku. Místo toho si ale přál rybářský prut :D

5   hokus   pokus

6. Tlakový hrnec (Pressure Cooker) - Otec Cleo pozve na večeři ženu s dcerou, ze kterých se vyklube matka Charlotte a samotná Charlotte. Cleo z toho rozhodně není nadšená a protože myslí, že se její otec zamiloval, tak dělá různé naschvály svým silami. Nakonec ale zjistí, že to bylo zbytečné, protože to byla obchodní schůzka a táta tak přišel o jednoho kupce. Charlotte se konečně otevřeně přizná, že má zálusk na Lewise, ten ale říká, že o ni zájem nemá.

6   cook   tlakac

7. V horké vodě (In Hot Water) - Lewis potřebuje peníze na nový notebook a rozhodne se najít si práci. Mezitím Cleo vyhodí z její brigády v Mořském parku a na její místo je nasazen právě Lewis (aniž by hned věděl, že to byla práce Cleo). Holky se ale na něho naštvou a připlavou tam za ním. Omylem otevřou mříž a uplave delfín. Vina padne na Lewise, protože nemůže říct, že to udělaly mořské panny. Holky se tedy vydají najít delfína do oceánu a vrátí ho. Všechno je vyřešeno a Lewis ještě zařídí, aby jeho práci dostala zpátky Cleo.

7   in hot   sefova

8. Opačná strana kolejí (Wrong Side of the Tracks) - Rikki se stydí za to, že bydlí s otcem v karavanu a tak Zanea zavede ke krásnému domu a řekne, že bydlí v něm. Zane omylem ulomí otci Rikki něco z motorky (ale neví, že je to její otec) a když to chce přijít opravit, tak ho její táta nachytá a připlete se k tomu i Rikki, takže už je všechno jasné.

opacna strana   wrong   8

9. Ježdění pro pády (Riding for a Fall) - Emma musí vzít Elliota na jezdecký kroužek. Jeho instruktor je mladý Ash, kterého Emma okamžitě nemá ráda. Její chybou se jeden z koňů otráví a to už se na ni Ash opravdu naštve. Emma ho ale nakonec uzdraví. Mezitím je Lewis pozván na předávání cen a on sám má taky jednu získat. Nejdříve pozve Cleo, ale ta odmítne, prý to není dobrý nápad. Tak se vnutí Charlotte. Pak si to ale Cleo rozmyslí a souhlasí. Lewis má tedy dvě dívky na jeden večer a neví, kterou vybrat, tak raději simuluje nemoc a chce jít sám. Večer ale za ním přece jen přijdou obě dívky - a ve stejných šatech; obě se naštvou a nechají ho jít samotného.

9  jezdeni   riding

10. Změškání lodě (Missed the Boat) - Cleo propadá z biologie a otec jí sežene doučovaní. Je to Charlotte. Ta ji naschvál zásobuje úkoly a tunou učení a mezitím jede s Lewisem na Mako. To Cleo naštve, protože tím se dostává blíž k jejich tajemství. Plave tam tedy nenápadně za nimi. Charlotte tam Lewise políbí (a Cleo to vidí).

10   lod   zmeskani

11. Hledači pokladů (In Over Our Heads) - Rikki a jejímu otci dochází peníze a pokud nějaké neseženou, tak se budou muset odstěhovat. Tohle ale Rikki nikomu neřekne. Zato se se Zanem rozhodnou najít v oceánu poklad, za který by dostali slušné peníze. Během potápění ale na Rikki spadne bedna a málem se utopí. Po tomhle jí všichni zakážou jít pro poklad znova a potopí se pro něho Lewis se Zanem a peníze dají Rikki.

11   heads   poklad

12. Rybí horečka (Fish Fever) - Holky jdou lovit korály a najdou jeden obzvlášť krásný. Cleo ho dá do akvárka k rybičče. Pod vodou se ale o něho Emma řízla a od té doby se chová divně - jí syrové ryby, pořád chce plavat, dokonce plave v Mořském parku. Navíc jí začínají opadávat šupiny a má divnou kůži. Cleoina rybička má stejné symptomy. Lewis se snaží zjistit co to je a jeden biolog mu řekne, že rybička musí dostat protilék, jinak umře. Lewis si vezme víc dávek, dá je Emmě a ta se zas uzdraví.

12   fish...   fever

13. Náměsíční (Moonwalker) - Otec Cleo se rozhodne, že on, Cleo a Kim půjdou kempovat na ostrov Mako. A navíc je zrovna úplněk. Cleo se bojí tam být bez holek, tak jedou taky. Přidá se i Lewis a k němu Charlotte, takže z rodiného výletu se stane něco úplně jiného. V noci jde Lewis a Charlotte na romantickou procházku. Ta se ale změní v děsivou - alespoň pro Charlotte, protože ji tam Cleo (osvícená měsícem) straší. Charlotte se dostane k měsíčnímu jezírku a dokne se ho ve chvíli, když je úplněk, ale zároveň Emma vodu zmrazila, aby se Charlotte neproměnila. Nejsou si tedy jisté, jestli je Charlotte normální nebo mořská panna. Zjistí to Lewis, když na ní naschvál vylije sklenici s vodou - Charlotte je "normální”.

13   u jezirka  namescni

14. Nešlapej mi na ocas (Get Off My Tail) -  Cleo si uvědomí, že jí chybí čas, který dřív hodně trávila s Lewisem. Na radu holek využije toho, že je mořská panna - má tedy něco, co Charlotte ne. Chodí se s Lewisem potápět a ukazuje mu podmořský svět. Charlotte je na ni pochopitelně naštvaná víc a víc. Mezitím Juice Bar přebírá nový vedoucí - Ash. Nejenže ho Emma nemá ráda už z dřívějška, ale navíc Ash zavádí samé nové věci, snižuje platy atd. Ashovi dojde trpělivost a když Emma udělá další chybu, tak ji vyhodí. Potom ale zjistí, že to neudělala Emma, tak se jí jde omluvit a zároveň ji pozve do kina.

14  neslapej   tail

15. Neodolatelný (Irresistable) - Nate neustále otravuje Cleo, protože se mu líbí, ta toho ale má plné zuby. Nate se ale postříká sprejem, který všem hrozně smrdí, akorát holkám (Cleo, Emmě a Rikki) nádherně voní a Nate se jim díky tomu začne líbit. Kluci na něho žárlí; nakonec se to ale vrátí do starých kolejí.

15   irrestible   irrest.

16. ??? (Double Trouble) - Elliotovi se líbí Kim, ale neví, jak na ni zapůsobit. Jde tedy za Lewisem, aby mu poradil ohledně "ženských”, protože má víc zkušeností. Elliot chce vzít Kim do Mořského parku a Lewise s sebou vezme jako oporu. Kim je taťkou donucená vzít tam s sebou Cleo. Elliot kvůli Kim utratí veškeré své kapesné, protože jí "musí” kupovat samé sladkosti, plyšáky a platit atrakce. Nakonec se na ni naštve a odejde. Cleo se mezitím dobře baví s Lewisem a je vidět, že k sobě zase začínají cítit trochu víc, než jen přátelství.

16  dvojite  potize   

17. ??? (Moonstruck) -  Další úplněk je tu. A zrovna na ten večer pozve Ash Emmu na rande, ta ale právě kvůli úplňku odmítne. Cleo s Rikki ale za Ashem jdou a řeknou mu, aby se nenechal odradit. Večer se všechny holky sejdou u Emmy doma a do toho se objeví Ash. Emma se rozhodne užít si večeři, kterou pro ni připravil, ale na ostatní dvě holky zapůsobí měsíc a začnou být jako zfetované, pořád se smějí a snaží se Ashovi prozradit Emmino tajemství. Emma pak úplňku podlehne taky a chce Ashovi úkazat, že je mořská panna. Naštěstí ale zrovna přiběhne Lewis a zastaví je.

haha   17  sahla jsem na mesic

18. ??? ( The Heat is On) -  Je to rok, co se holky stali mořskými pannami a Cleo se rozhodne uspořádat pro ně tři oslavu u jezírka. Mezitím se Emma v Juice Baru namočí, Zane si toho všimne a zařídí, aby to neviděl Ash. Emma i Ash ale jeho chování pochopí jinak a pohádají se. Tím se začnou hádat i Rikki s Emmou mezi sebou a zapomenou na Cleoinu uslavu. Nakonec je na to musí upozornit Lewis a vynadá jim. Holky tedy rychle plavou na Mako a s Cleo se usmíří.

18   heat   heat is

19. Příběh Gracie, první část (The Gracie Code - Part 1) - Lewis narazí na práci jistého Maxe, který se kdysi snažil také zjistit informace o měsíčním jezírku. Přijde také na to, že Cleo je mořská panna a řekne, že jeho přítelkyně Gracie jí byla před padesáti lety taky. (Btw. v tomhle díle se neobjeví Emma)

part 1   gracie   50 let

20. Příběh Gracie, druhá část (The Gracie Code - Part 2) - Charlotte se nelíbí, že Lewis tráví tolik času s Cleo. Jde tedy ke Cleo domů. Ta není doma, ale Kim ji zavede do jejího pokoje. Tam Charlotte najde pásku, na které je její babička (Gracie) jako mořská panna. Ash si myslí, že Emma nemá ráda vodu, protože se jí v ní něco špatného stalo a chce ji hodit do moře. Emma se nejdřív naštve, ale pak mu chce tajemství ukázat. Bohužel to nakonec neudělá, protože zrovna k moři přichází skupinka lidí.

20   code  grco

21. A pak byly čtyři (And Then There Were Four) - Charlotte se díky pásce a Maxovi dozvídá vše o své babičce. Jde na Mako a stane se taky mořskou pannou. Druhý den se s ní chce Lewis rozejít, ale ona mu zrovna ukáže, že se proměnila...

a byly   ctyri    21

22. Dřina s bublinkami (Bubble, Bubble, Toil, and Trouble) - Holky zjistí, že je Charlotte mořská panna a snaží se jí pomáhat s (pro ni) novýma věcma. Navíc ovládá všechny tři síly jak holky. Myslí si ale, že pomoc nepotřebuje. Všechny čtyři se musí účastnit voleybalového zápasu a tím se trochu sblíží.

voley   22   bubble

23. ??? (Reckless) -Charlotte je dost agresivní a myslí si, že je ta nejlepší. V Mořském parku spadne do nádrže s delfínem, kterých se ale hodně bojí a málem mu ublíží. Taky málem zraní Natea díky svým schopnostem.

23   reckless   utok

24. Oslava ve třech (Three´s Company) - Lewis má narozeniny a všechny 4 holky se mu rozhodnou udělat party. Hlavní slovo si vezme Charlotte a udělá oslavu, na kterou pozve jenom své přátele, hraje jazzová hudba a podává se jídlo, které Lewis nemusí. Během oslavy zase žárlí na Cleo a tak ji i Emmu zavře a namočí, aby se nemíchaly mezi lidi. Rikki, která se oslavy neúčastnila právě kvůli Charlotte, je osvobodí a zařídí pro Lewise normální oslavu. Holky a Lewis tedy hned odchází za ní a Charlotte se pořádně namíchne.

oslava ve 3   23   oslavicka

25. Proměna v moři (Sea Change) -  Charlotte Lewisovi dá na vybranou - buď ona nebo holky. Lewis to nechá být a myslí si, že ji to zase přejde. Charlotte ale zneužívá na holkách své síly. Rikki a Emma řeknou Cleo, aby se držela od Lewise a Charlotte raději dál. Cleo je smutná a jde si zaplavat, ale dostane se blízko smečky žraloků a nemůže vyplavat. Lewis už má Charlotte dost, rozchází se s ní a jde zachránit Cleo. Na konci se políbí a začnou spolu zase chodit.

  promena   24   sea change

26. Neponořitelná (Unfathomable) - Blíží se úplněk, Charlottin první. Holky se jí tedy snaží varovat před jeho mocí. Ta si ale myslí, že o silách toho ona sama ví nejvíc. V noci se všichni dostanou na Mako - Emma, Cleo, Rikki, Charlotte a Lewis. Zjistí, že zrovna dneska je úplněk, který může odčarovat všechny schopnosti a proměnu navždy. Tak o své síly přišla i Grace. Charlotte se snaží holky shodit do jezírka a naopak. Dojde k boji, vyhrají holky a Charlotte přestane být mořskou pannou. Druhý den Emma konečně řekne Ashovi své tajemství. V závěrečné scéně jsou na pláži Lewis, Zane a Ash a holky se rozběhnou do vody a promění se.

neponoritelna   25   last part

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře