Byla nebyla jedna americká firma...

22. květen 2017 | 16.56 |

... která má ve všem TAKOVÝ, ale TAKOVÝ bordel, že to prostě musím sdílet se světem. Váhám, jestli sem napsat konkrétní jméno, abych případně některé odradila... Ale asi zatím ne.

1) Mělo mi to být divné už na začátku. Prošla jsem třemi koly pohovoru, kde mi bylo řečeno, že mě berou. Dala jsem tedy výpověď, nebo lépe řečeno jsem podepsala dohodu, aby se nástup urychlil a nemusela čekat skoro tři měsíce.

Týden na to mi psali, že mě nakonec neberou.

Chtěla jsem ale v této firmě fakt pracovat (práce ne moc náročná a zajímavá a plat naprosto úžasný, plus různé bonusy apod.), tak jsem poslala CV ještě na spoustu dalších pozic. Nefunguje to tam totiž tak, že by si životopisy předávali mezi odděleními, na vše se musíte hlásit znovu.

2) Mezi zasláním životopisu a prvním kolem pohovoru NA TELEFONU uběhl skoro měsíc. Mezi emailem dotazujícím se na termín tohoto pohovoru NA TELEFONU asi dva týdny. Nakonec to bylo fajn, na konci telefonátu mi bylo sděleno, že postupuju do druhého kola - které mělo být překvapivě taky telefonicky a mělo proběhnout asi za týden.

V ten den jsem tedy šla (opět) z práce dřív, jelikož tyto pohovory opravdu trvají kolem 45 minut a jsou dost náročné. A to tak čekám a čekám a čekám... A nikdo nezavolal. Napsala jsem tedy email tomu prvnímu náběrčímu, a reakce? Dosud žádná (je to už tak 10 dní).

3) Další pohovor na telefonu byl jízda. Nejdříve mi někdo volal v pondělí v 9 ráno a ptal se, jestli mi můžou zavolat ve 12. Ahaaa, takže vám to trvá 2-3 týdny, ale já musím být ready za 3 hodiny? Byla jsem v práci, takže jsem odmítla, a oni se zeptali, jestli tedy můžu v úterý. Ještě jsem se ujistila, že mi zašlou email s konkrétním časem. Žádný email nepřišel.

V uterý odpoledne telefon: "Máte hodinu čas na ten pohovor?" Tak jsem jim oznámila, že mi nikdo nic neřekl, a že hodinu teda opravdu nemám.

Domluvili jsme se tedy na středě. Po 55 minutách mi paní oznámila, že to jsme tedy zvládly rychle - netrvalo nám to tu hodinu, juchů.

4) Mezitím jsem byla pozvaná na další telefonní pohovor. Opět trvalo necelé tři týdny od jejich zaslání emailu do samotného pohovoru (od zaslání CV už to nepočítám). Opět jsem šla dřív z práce a čekala. Tentokrát jsem se dočkala, i když se zpožděním 15 minut. Slečna mi ale po pěti minutách (jak píšu, telefonát má trvat - a vždy trval - cca 45 minut) řekla, že vidí, že jsem u inzerátu č. 2 postoupila do dalšího kola, a ať to nejdřív dojedu s nimi. Na mou námytku, že se mi ale jaksi zapomněli ozvat, už nereagovala.

Po této úžasné radě z ní vylezlo, že pozice už stejně byla obsazena. No ještě aby ne, když jim trvá tři týdny mi ZAVOLAT.

5) Teď ještě koukám, že mi před 2 týdny zaslali další email, kde se ptají na mé časové možnosti ohledně dalšího telefonického pohovoru. Dosud nepřišla žádná odpověď.

A pevně doufám, že už ani nepřijde.

 ___

Náběrčí tu jsou tedy opravdu vtipní. Když vám píšou email, tak napíšou jen název té pozice, nic víc. Vzhledem k tomu, že ta firma má spoooooustu pracovních pozic s podobnými názvy a hlavně sídlí po celém světě, a já se hlásila kromě ČR také ještě jinam, tak je to opravdu top.

Omlouvám se, jestli je to zmatené. Ale po každém emailu či telefonu jsem si říkala, že horší to už být nemůže. Že je to třeba mnou.

A pak přišel další, a vždycky se ukázalo, že.... to horší být může. A o dost.

Jen abych vás uklidnila - mezitím jsem si už našla jinou práci, kde bylo hotovo cca za 10 dní - od poslání životopisu, přes pohovor na telefonu a přes osobní pohovor.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Byla nebyla jedna americká firma... myfantasyworld®pise.cz 22. 05. 2017 - 22:26
RE(2x): Byla nebyla jedna americká firma... chaostheory 23. 05. 2017 - 16:59
RE: Byla nebyla jedna americká firma... zlomenymec®pise.cz 23. 05. 2017 - 18:31
RE(2x): Byla nebyla jedna americká firma... chaostheory 23. 05. 2017 - 19:50
RE: Byla nebyla jedna americká firma... boudicca®pise.cz 23. 05. 2017 - 22:19
RE(2x): Byla nebyla jedna americká firma... chaostheory 24. 05. 2017 - 22:49
RE: Byla nebyla jedna americká firma... tlapka®pise.cz 24. 05. 2017 - 10:16
RE(2x): Byla nebyla jedna americká firma... chaostheory 24. 05. 2017 - 22:51
RE: Byla nebyla jedna americká firma... lvice®pise.cz 03. 06. 2017 - 23:14
RE(2x): Byla nebyla jedna americká firma... chaostheory 04. 06. 2017 - 13:54