Miss

20. březen 2010 | 23.13 |

Tak jsem se po letech podívala na Českou miss. Původně jsem ji chtěla mít puštěnou jen jako kulisu a čekat, až se tam objeví jeden zpěvák. Vydržela jsem ale do konce (samozřejmě s přestávkami a sledováním na čtvrt oka), což bylo fakt překvápko.

Myslím, že hlavním důvodem, proč jsem vydržela, byl údiv. Údiv nad více věcmi. Nad tím, že tak polovina holek byla mladší než já, že spousta z nich chodí teprve na střední školu, že si už missky nehrají na nadprůměrně inteligentní ženy toužící po světovém míru. Naopak spousta z nich jednoduše řekla, že ráda maluje, že mluví jen jedním jazykem, a podobně. Přijde mi, že tahle soutěž konečně dostává lidský nádech a už to není jen o tom jak nejlépe před kamerou zahrát to, že právě já to mám vyhrát.

Zároveň s tím mi ale přijde, že dost rapidně klesá "krása" účastnic. Z celé dvanáctky mi přišla opravdu hezká jen jedna (která nakonec skončila druhá, ale vyhrála cenu poroty, časopisu a radia). A dost dívek podle mě byly spíš horší průměr toho, co můžete běžně potkat na ulici. Opravdu např. nechápu, jak mohla vyhrát ta, co vyhrála. Dokážu si to vysvětlit jen tak, že má hodně příbuzných a ti mají hodně mobilů. Vždyť takových holek běhají po ČR desetitisíce.

Takže jsem dospěla k tomu, že Miss vlastně není soutěž krásy, ale soutěž odvahy/hecu/smyslu pro humor atd - záleží případ od případu. Jednoduše řečeno jde o to se tam přihlásit. Naprostá většina z nás to nikdy neudělá. A na vzhledu v tomhle případě nezáleží. Existuje spousta lidí, kteří tenhle typ soutěží zkrátka neuznávají, nesledují je, nebo se jen nepotřebují takhle veřejně "vystavovat". Proto jsou tyhle soutěže hooodně neobjektivní :)

Tím ale rozhodně neodsuzuji ty, co se do takového pořadu hlásí. Naopak. Proč ne. Určitě je to životní zkušenost, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. Já mít o 10 kg míň, tak do toho jdu taky :D Třeba příští rok. (Sakra...nějak se mění moje životní filosofie. Tohle bych ještě před rokem neřekla :D )

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Miss schovaná 22. 03. 2010 - 17:59