Třetí řada

18. duben 2010 | 21.07 |

1 - Time Has Come Today - Manželé jeli do nemocnice s chřipkou, ale cestou měli nehodu. Alex se stará o mimčo, které bylo nalezeno v popelnici a Addison se snaží přijít na to, která 14tiletá dívka ho tam nechala... Vzhledem k nebezpečné epidemii se George a Derek ocitají spolu v karanténě. Derek pak řekne Mer, že ji miluje. Celý díl je provázen flashbacky - jak Mer potkala Dereka, jak Derek přistihl Addison, jak George potkal Mer, jak Alex kdysi řekl Izzie, že nemá na to být chirurgem, jak Cristina  obdivovala Burka atd.

301  301a  301b

2 - I Am A Tree - Cristina se chce vyspat s Burkem v jeho nem.pokoji,ale do toho za ním přijdou na návštěvu jeho rodiče. Izzie je doma smutek zahání pečením muffinů. Pacient s nádorem mozku ztratil sebeovládání a říká vše, co si myslí, takže vzniká hodně vtipných situací. Na nástěnce se objeví ztracené kalhotky - ty, které ztratila Meredith po sexu s Derekem na plese. Vezme to na sebe Callie, která se s holkama snaží spřátelit. Jeden z pacientů má skrze tělo stromovou větev. Cristina s Burkovou mámou se nesnášejí a dělají si naschvály. Pacientka, která má jít na operaci, se rozhodne, že na ní nepůjde a začne si užívat - jí tuny čokolády, pije alkohol a v baru se vyspí s Alexem. Meredith se nemůže rozhodnout mezi Derekem a Finnem, a tak začne randit s obouma. Callie se na pár dní stěhuje k Georgovi a holkám. Za Izzie přijde Bailey a řekne jí, aby se vrátila do práce. Derek jde za Addison do hotelu, a tam ji najde s Markem...

302  302a  302b

3 - Sometimes A Fantasy - George už chce, aby se Callie odstěhovala, ale ta se k tomu nemá. Izzie se rozhodne jít za šéfem a promluvit si o celé záležitosti a práci. Zastaví se ale před vchodem a potřebuje chvíli, než se odhodlá. Chvíle se ale protáhne až do noci a jde domů. O Mer se přetahují Finn s Derekem. U pacienta - malé dívky, o které si doktoři myslí, že je týraná svými rodiči, se ukáže, že má obrovský práh bolesti. Callie jde nakonec do hotelu, kde je i Richard (rozvádí se), Addison (taktéž) a Mark (chce Addison překvapit).

303  303a  303b

4 - What I Am - Muž, který má nemocné srdce a je napojen na kyslík, si zapálí cigaretu a kvůli oxigenu se zapálí. V nemocnici nastupuje Mark jako plastický chirurg. Meredith už nemá sílu na randění jak s Derekem tak s Finnem. Do toho celý den zvrací a má horečku a ukáže se, že jde o zánět slepého střeva. Derek se rozhodne ustoupit a řekne jí, že končí a chce, aby chodila s Finnem. Meredith se ale s Finnem rozejde a rozhodne se, že chce Dereka. Callie se pohádá s Georgem, večer potká v baru Marka a vyspí se spolu. Izzie se setká s tátou Dennyho a zjistí, že Denny volal z nemocnice rodičům a řekl jim, že se s Izzie budou brát. George zjistí, že od něho taky dostala šek na 8 700 000 dolarů....

304    304b  304a

5 - Oh, The Guilt - Izzie zjistila, kolik má peněz, a rozhodne se definitivně odejít z nemocnice. Zrovna se tam odehrává diskuse ohledně Dennyho případu. Addison s Derekem jsou už rozvedení. Pacienti (exmanželé) se během sexu přichytili za mužův piercing a teď se nemůžou oddělit. Do toho exmanžel dostane infarkt. Mer řekne Derekovi, že se rozešla s Finnem. Callie se rozejde s Georgem a Mark se opět vyspí s Addison. Izzie po dni v nemocnici zjišťuje, že by se ráda vrátila.

305  305a  305aaa

6 - Let The Angels Commit - Cristina pořád pomáhá Burkeovi u operací, aby nikdo nepoznal, že jeho ruka není úplně ok. Izzie se vrací do práce. Za Derekem přijela jeho sestra Nancy. Těhotná pacienka má dvě dělohy čeká dvě děti - ukáže se, že obě mají jiného otce. Alexovi se začíná víc líbít na gynekologii než v plastické chirurgii.

306  306a  306b

7 - Where The Boys Are - Derek, Burke, Alex, George, Richard, Joe a jeho přítel Walet jedou kempovat. Muž se rozhodne pro změnu pohlaví, i když je dávno ženatý. Ukáže se ale, že má kvůli braní hormonů rakovinu prsu. Těhotná žena, která upadla a zlomila si ruku, zjistí, že při pádu zemřel i plod. Izzie je přiřazena Sydney (té až moc optimistické psychiatričce) a má jí plné zuby. Na konci dílu je do nemocnice přivezen Georgův otec...

307  307a  307b

8 - Staring At The Sun - Derek a Meredith spolu začínají chodit. Do dívky omylem autem nacouvala její chůva a její matka je pěkně naštvaná a vyhodí ji. Holčička i tak ale chce svou chůvu a ne mamku, která se o ní skoro nestará. George si začíná uvědomovat, že s Burkovou rukou není něco v pořádku. Výsledky jeho otce ukážou, že má rakovinu jícnu a navíc těžce nemocné srdce.

308  308a  308b

9 - From a Whisper to a Scream - V nemocnici se objevuje dr. Hahn(ová) (lékařka z nemocnice, ze které měl mít Danny srdce) a bude místo Burkea operovat Georgova tátu na přání George. Richard plánuje jít do důchodu a počítá s Burkem jako se svým nástupcem. Po jedné nevydařené operaci se Cristina rozhodne říct Richardovi o ruce Burkea.

309  309a  309b


10 - Don't Stay So Close To Me - Bailey je hodně naštvaná na Burkea a Cristinu kvůli tomu, že zatajili problém s Burkovou rukou. Přicházejí noví pacienti - siamská dvojčata - dva muži přes 30 let staří. Chtějí se rozdělit kvůli ženě. Ukáže se ale, že ta je miluje oba dva, tak jak jsou, dohromady. Meretithtina nevlastní sestra Molly začíná rodit.

310  310a  310b


11 - Six Days (1) - Burke se zotavuje z operace ruky, ale odmítá komunikovat s Cristinou. Georgův táta se připravuje na další operaci - tentokrát jícnu. Pacintka - dívka, která má skoliozu zad, plánuje podstoupil u Dereka operaci, kdy ji část páteře vyříznou a nahradí ji kovovou částí. Pojišťovna odmítne zaplatit náklady, tak to vypadá, že z toho sejde. Meredith zjistí, že Derekovi vadí její chrápání - tak moc, že když Mer usne, on se přesouvá na gauč a nastaví si budíka, aby k ní ráno zase přišel. Izzie konečně uloží šek od Dennyho. George se usmíří s Callie. Vypadá to, že Alex už má plné zuby Marka a plastické chirurgie a usmíří se s Addison. A nejen to, málem se políbí.

311  311a  311b

12 - Six Days (2) - Dívce se skoliozou nějaký anonym poslal peníze na operaci. Ukáže se, že to byla Izzie. Baileyovou to ale ještě víc ujistí v tom, jak si Izzie všechno moc bere a stále ji zakazuje operovat. Georgův táta je na tom hodně špatně a odpojí ho od přístrojů. Addison a Alex vypadají, že jsou do sebe zamilovaní a políbí se.

312  312a  312b 

13 - Great Expectations - Rozkřikne se, že Richard chce jít do důchodu a musí vybrat nového šéfa. O místo mají zájem Addison, Derek, Mark a Burke, všichni čtyři si začnou pořádně konkurovat a bojovat mezi sebou. Zájem má i Bailey. Ta ale taky bojuje o vytvoření bezplatné kliniky. Shání sponzory, ale je velice malý zájem. V tom Izzie napadne, jak využít těch 8 milionů - na Kliniku Dennyho Duquetta. Cristina s Burkem se konečně usmíří a Burke ji požádá o ruku. A taky George požádá Callie...

313  313a  313b

314 - Wishin´and Hopin´- "Dennyho" klinika je otevřena. George s Callie se vrací z Vegas - vzali se tam, aniž o tom někdo věděl. Matka Meredith se na chvíli "probere z Alzheimra, ale když zjistí, že ho má, tak se zhroutí. Georgovi a Ollivii se udělá špatně a Georgovi dojde, že je blbě každému, kdo přišel do kontaktu s krví jedné  pacientky. Už je ale pozdě - pacientka je na operaci a všichni doktoři kolem se složili. Matka Mer se vrátí do původního stádia. A Cristina řekne Burkovi, že si ho tedy vezme...

314  314a  314b

315 - Walk On Water (1) - George, Mer, Izzie, Alex a Bailey jedou do přístavu, kde se stala hrozná nehoda. Izzie zachraňuje muže uvězněného pod auty, Alex najde téměř mrtvou těhotnou ženu s naprosto zdevastovaným obličejem, ale zachrání ji. Jeden zraněný v amoku shodí Meredith do ledového oceánu. A Mer se delší dobu nevynořuje...

  315a  315  315b

316 - Drowning On Dry Land (2) - Izzie se nepodařilo vyprostit muže z pod auta a Weber ji po telefonu řekne, co má dělat - musí mu vrtat do lebky, aby snížila nitrolebeční tlak. Díky skvělé práci a zachování klidu si Richard oficiálně ukončí zkušební dobu a může zase operovat. Derek najde ve vodě Meredith, ale ta už je silně podchlazená a téměř utopená.

316  316a  316b

317 - Some Kind of Miracle (3) - Žena, kterou zachránil Alex, má ztrátu paměti a neví o sobě vůbec nic. Meredith je v klinické smrti a "setkává se" s Dennym, psem, pyrotechnikem, co zemřel při té akci s bombou uvnitř pacienta, a s mladou ženou, kterou známe z případu, kdy jí a jejím spolucestujícím projela v ocelová tyč. Ti všichni promluví Mer do duše a ona si přizná, že se mohla v pohodě zachránit - ale neviděla důvod. Nakonec uvidí i svou matku - a ta ji přesvědčí, že se má vrátit. Když se Mer probere, tak její matka umírá.

317  317a  317b

318 - Scars and Souvenirs - George bydlí s Callie v hoteli a k Mer a Izzie se stěhuje Alex, z čehož Izzie není zrovna nadšená. George si taky uvědomí, že hotel musí vyjít hodně draho - Callie "přizná", že dostává hodně peněz od rodičů a týdně tam platí 2500 dolarů. George se naštve, že mu to neřekla dřív. Pak se pohádají, protože Callie si myslí, že po něm jede Izzie. Když jí to George řekne, tak se opijou, ale zvrtne se to a vyspí se spolu. Do nemocnice pracovně přijíždí profesor se Standfordu, kde studovala Cristina a ukáže se, že spolu tři roky chodili. Mer uspořádá pro otce a nevlastní matku večeři.

318  318a  318b

319 - My Favorite Mistake - George si z noci nic nepamatuje a Izzie mu nic neřekne. Do města přijíždějí rodiče Callie a tak oba musí hrát, jak jsou ideální manželé. Izzie i George jsou navíc na den přiřazeni ke Callie. Na obědě s Calliiným otcem se George vzpomene co se stalo v noci. Ta neznámá Alexova pacientka jde na operaci, aby dostala nový obličej a zvolí jméno Ava.

319  319a  319b

320 - Time After Time - Do nemocnice je přijata Hannah - dcera Izzie, která ji dala k adopci. Má leukemii a Izzie ji daruje kostní dřeň. (Btw. být Izzie skutečný člověk a ne jen postava v seriálu, tak už by nejspíš byla dávno na psychiatrii - v 16ti dát dítě k adopci, za pár let ji zemře snoubenec, pak jí málem zemře kámoška - Mer - na to dostane dcera leukémii a nakonec ona sama rakovinu mozku... no supr). Ozvou se manželé, kteří tvrdí, že jsou rodiče Ave; ale "matka" si pak uvědomí, že to její dcera není. Mer se sbližuje se Suzan (nevlastní matkou).

320  320a  320b

321 - Desire - Internisti budou dělat důležitý test, který je buď posune dál, nebo budou opakovat rok opět coby internisti. Ava má zdravotní potíže a musí být proveden císařský řez - narodí se jí holčička. Addison se vyspí v nemocnici s Alexem, ale on v tom pokračovat nechce. Derek se taky začíná od Mer nějak odcizovat. George moc nezvládá zatajování o noci s Izzie a přemýšlí o tom, že přestoupí do nemocnice Mercy West.

321  321a  321b


322 - The Other Side of This Life (1) - Addison potřebuje pauzu a jede do Californie, kde se na klinice setkává se svými starými přáteli. A rozhodne se pro umělé těhotenství. Díky testům ale zjistí, že je neplodná. Mezitím jde v Seattelu do nemocnice Susan na operaci kvůli škytavce. Cristina si vybírá svatební šaty.

322  322a  322b

323 - The Other Side of This Life (2) - Stav Susan se zhoršuje a nakonec zemře. Meredithtin táta je z toho špatný a obviňuje právě Mer. Addison se na klinice v Californii líbí čím dál tím víc a začíná uvažovat nad prací v ní.

323  323a  323b

324 - Testing 1-2-3 - George zjistí,že ho přijali do Mercy West, a zároveň je den zkoušky internistů. A taky den pohřbu Susan, takže Mer na tom není zrovna nejlíp, navíc za ní přijde opilý otec a řekne, že ji zabila ona, takže ať na pohřeb nechodí. Mer je z toho mimo a do testu nenapíše vůbec nic. Richard jí dá ale možnost napsat to znova. Ava si vzpomněla na svou minulost - jmenuje se Rebeca a opustila svého manžela; nikomu to ale neříká (jen Alexovi), chce začít nový život. Taky jsou přijati dva horolezci, který tvrdí, že jejich kámoš v horách zemřel; pak je ale přivezen - se sekerou v hlavě. Derek potkává večer v baru jednu dívku (ze které se později vyklube nová internistka a zároveň Meredithtina nevlastní sestra).Joe a Walter (barman a jeho partner) se rozhodou pro adopci, ale nečekaně se z jednoho mimča vyvrbí dvojčata. Adele (exmanželka Richarda) je těhotná. Na konci dílu vidíme, že Adele i "matka" Joeova dítěte zkolabovaly.

324  324a  324b

325 - Didn´t We Almost Have It All - Adele potratí, ale trochu se zase sblíží s Richardem. Internisté dostanou výsledky testu - George ho neudělal a musí buď odejít nebo zopakovat znova program internistů. Nikomu to ale neřekne. Rebeca je propuštěna z nemocnice. Koná se svatba Cristiny a Burkea. Burke ji ale na poslední chvíli řekne, že to zruší, protože ví, že to Cristina vlastně chce udělat jen kvůli němu. Na konci dílu do nemocnice přichází nová parta internistů - mezi nimi Lexie Grey, Meredithtina nevlastní sestra.

325  325a  325b
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře