Kolej a zuby

28. červen 2010 | 18.21 |

Dneska jsme s mamkou vystěhovaly kolej. Zmákly jsme to asi za dvě hodiny, takže si asi dovedete představit, jakým tempem jsme makaly. Všechno zabalit, odnést to na třikrát do auta, vytřít podlahu a všechen nábytek a ještě jsem musela dvakrát do jejich kanceláře. No sranda. K tomu na pokoji opět 36 stupňů. Ale nic, hlavně že je to konečně vyřízeno. A že vím, že už nikdy neuvidím svou spolubydlící (teda pevně v to doufám).

Cestou zpátky mně ale náladu mírně pokazil rozhovor s mamkou na téma zubař. Rapidně se totiž přiblížila doba, kdy se po k němu budu muset po spoustě let objednat. Protože jet na tři měsíce do zahraničí bez spravených zubů si asi nerisknu. Ale fakt vůbec nevim kam se objednat. Už jsem tu někde psala svůj "zubařský problém" - už nikdy si nechci nechat naprosto zbytečně vrtat zuby klasickou vrtačkou, protože tím zabíjíte i zdravou tkáň. Takže jsem tak nějak počítala s tím, že si zajedu do Brna nebo do Prahy na kliniku, kde mají takový ten ozonový přístroj, který vám na zub nasadí a on "zabije" ty špatné bakterie a už nikdy se vám tam kaz neobjeví.

Jenže když jsem tak začala počítat, kolik bych tam nechala prachů... Jako ono to není drahé, stojí to jako bílá plomba. Ale vím, že těch kazů mám určitě spoustu, takže sumička by to byla pořádná. Tak nevím no.

Jako nejlepší varianta se mi zatím zdá to, že do toho Brna nebo Prahy pojedu na prohlídku a řeknu jim, aby mi opravili jen ty zuby, které se tím ozonem spravit dají (pokud je kaz už hodně velký, tak to prý nejde) a zbytek si nechám normálně vyvrtat zadara (fuj...). A kdyby jich šlo ozonem udělat nějak víc, tak aby mi udělali jen pár a zbytek až za pár měsíců (jeden zubaři neobjevený kaz mám už asi 7 let, tak těch pár měsíců by to snad vydrželo, ne? ).

No, takže tak. Ještě uvidím, jestli tahle verze nakonec zvítězí... Ale je mi jasný, že ode dneška mě nečeká ani trochu klidný spánek plný nočních můr o zubech. (Btw. pokud znáte nějakého OPRAVDU DOBRÉHO zubaře, tak prosím napište do komentů - nevadilo by mi za ním jet prakticky kamkoli.)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře