Rozmazlení vysokoškoláci

29. duben 2010 | 19.29 |

Nehodlám se tu obouvat do vysokoškolských studentů, protože mezi ně patřím taky . Ale musím říct, že nechápu, opravdu nechápu, jak jsem kdy mohla vydržet na gymplu osm hodin sedět na zadku v lavici a poslouchat všechny ty kecy. Vážně to nechápu. Vůbec si to nevybavuju, můj mozek asi hold dobře vytěsňuje nudné a zdlouhavé věci. Když jsem začínala chodit na VŠ, tak jsem si říkala, jak je super, že místo nějakých 35ti hodin týdně jich mám "jen" 20 (pro nestudenty - 20 hodin je poměrně hodně, neznám člověka, který bych jich měl víc než já) a vlastně na ně ještě ani nemusím chodit. Ale chodila jsem. Ze začátku...

... to jsem byla taková ta nadšená studentka, stal se ze mě prvotřídní šprt. Vydrželo mi to až do minulého semestr. Říká se, že ten čvrtý (tedy ten, co je právě teď) je přelomový. No, u mě to tedy platí stoprocentně. Chodím fakt jen na ty nejnutnější hodiny, ale i do těch se musím nutit jak blázen. Zápisky se totiž vždycky nějak seženou, a na naučení látky vám je stejně navštěvování přednášek k ničemu. Tu se stejně musí každý naučit sám, a navíc až před zkouškovým obdobím. Nebo až během něho.

Poslední měsíce si totiž stále víc uvědomuju, jak nás všechny výška rozmazlila. Když musím do školy na tři nebo čtyři hodiny (což je jen jednou, maximálně dvakrát za týden), tak jsem z toho vyřízená, znuděná, nikam se mi absolutně nechce, beru si sebou tolik jídla a pití, kolik jsem měla na gymplu na dva dny. A nejen já, pochopitelně.

I když velkou vinu na tom má i gympl - ten byl opravdu hodně náročný, a možná i proto se mi tohle zdá jako naprostá pohodička. Spousta studentů, co chodili na nějaké střední odborné školy, tenhle pocit se mnou nesdílí. Takže kdybych to brala z tohohle pohledu, tak jsem gymplu fakt vděčná (to ovšem nemění nic na tom, že bych svoje dítě nikdy nikdy nikdy na osmileté gymnázium nedala a že tam byly naprosto zbytečné stresy a hrozný režim už od jedenácti let). Protože těch 10-15 knih (dobře, jednou jich bylo 25, to už bylo dost, no...) a cca 5-8 referátů za semestr je pro mě přiměřený počet povinností.

To mi připomíná název jedné skupiny na Facebooku - "Vysoká škola - Pracujeme tvrdě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 2 týdny v roce"

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Rozmazlení vysokoškoláci furie®blbne.cz 12. 05. 2010 - 18:53