Back to Bedlam

28. únor 2010 | 13.55 |

Ne, nehodlám tu psát o desce Jamese Blunta :) Ale o blázinci (bedlam), který panuje na mém kolejním pokoji, do kterého se zítra zase vrátím.

Pokud vás napadlo, že asi "bydlím" na rušné koleji s pěti spolubydlícími, pak se pletele. K tomu blázinci totiž stačí naprosto klidná budova a... jedna spolubydlící.

Je to člověk, který na první pohled vypadá jako kamarádský a bezproblémový typ, prostě taková průměrná obyčejná holka.

Po pár týdnech jsem ale zjistila, že je to asi největší magor, kterého jsem kdy poznala. I když silně pochybuju, že si to myslí ještě někdo jiný - je to totiž skytý magor. To znamená, že na ty její prazvláštní vlastnosti přijde jen ten, kdo s ní tráví nejvíc času - totiž já. Ostatní o tom nejspíš nemají ani páru.

Jen tak namátkou - ani po letech strávených v jednom městě se nenaučila jezdit mhd, vlaky nebo autobusy. Řídí se svými sny (jako fakt extrémně) a magií (opět - extrémně). Za šest měsíců byla doma jednou - na Vánoce, a to i když tvrdí, jak strašně to tam má ráda. Nechá si na pokoj nosit dámské hygienické potřeby a toaletní papíry kluky, které viděla jednou v životě. A když už jsme u těch kluků - využívá je ke každé kravině a pak se diví, jak se k ní chovají oni. Neví, že se nanuk dává do mrazáku. Má v šatníku asi tolik věcí, co já za celý život (a to mám nakupování fakt ráda), ale nosí jenom dvě tři věci. Asi tak každou čtvrt hodinku chodí na záchod. Neustále zamyká a poté nechává klíče v zámku. Na pokoji je nalezlá prakticky pořád. Své věci má pohozené tak po 75% pokoje. Hrozně srká, několikrát mě tím už vzbudila. A hlavně - je naprosto mimo. Tím myslím úplně, naprosto zcela. Občas mi přijde, že ji někdě shodili mimozemšťani a ona se na světě teprve rozkoukává.

A s tímhle pošukem budu muset přežít ještě jeden semestr... To znamená stejnou dobu, kterou jsem s ní už zažila. To nemůžu psychicky zvládnout... Někdy od prosince sice praktikuju taktiku typu "Teď tu není, tak mám klídek. Jakmile přijde, odejdu já - kamkoliv.", ale pokaždé to prostě nejde. Ale myslím, že letos to ještě zradikalizuju a pokusím se náš společný čas na koleji zkrátit na... 10 hodin týdně? :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Moderované komentáře