Média = kraviny, kraviny a zase kraviny

8. březen 2010 | 09.26 |

Ach jo ach jo. Jsem člověk, který je rád informovaný o věcech, co se dějí kolem. A nemám ráda, když se někdo o tyhle záležitosti nestará je úplně mimo. Ale vypadá to, že se časem přidám k té druhé zmiňované skupince. Média kecají nesmysly odjakživa, to je jasné. Poslední cca dva roky opravdu perlí. A tuhle zimu mi přijde, jako by se předháněla a soutěžila o to, kdo napíše větší kravinu.

Nemluvím teď a neuvěřitelně zavádějících informací typu "Ve Španělsku jsou deště a záplavy" (moc vtipné, zní to, jako by Španělsko bylo menší město, a ne stát několika násobně větší než ČR, s čtyřikrát tolik obyvateli) nebo zprávy, jejichž nadpis obsahuje slova "prý" nebo "by mohl" a podobně.

Teď mluvím o velice častém protiřečení si. Noviny (televize, internetová zpravodajství apod.) jednou napíší, že bude teplo, druhý den, že bude zima. Jednou řeknou, že zábava je v době "krize" vůbec nevydělává, dnes psali, že kina měla rekordní tržby. A proč že mám slovo KRIZE v uvozovkách? Protože většina ekonomů přiznává, že je to naprosto chybné označení. Pravá krize byla ve dvacátých letech - lidé neměli co jíst, kde spát, státy bankrotovaly. Vidíte něco takového dnes? Asi těžko. A pokud pár takových případů znáte, tak věřte, že ta se dějí a budou dít pořád, nehledě na "krizi". Ale zpátky k médiím - i když v jednom článku přiznají, že krize není tak docela krizí, druhý den (nebo dokonce ještě v tom samém vydání novin) už si vesele popisují černou budoucnost dál.

A věčné téma globálního oteplování? I když nesnáším spojení "být na něco alergický" ve smyslu, že nás to štve, tak ho teď musím použít. Jsem naprosto alergická na veškeré kecy ohledně globálního oteplování. Před pár týdny vyšlo najevo, že vědci si to oteplování "trochu" přibarvili a čeká je nějaká posudková komise nebo něco v tom smyslu. Ano, o tomhle se psalo dva dny. A potom? Zpátky do starých kolejí.

Tím ovšem neříkám, že globální oteplování neexistuje. Existuje, ovšem v naprosto jiném smyslu, než jak ho ukazují média. Víte např, že před necelými 200 lety bylo v ČR takové teplo, že se tu naprosto běžně pěstovaly melouny? Víte, že celosvětově ledu přibývá a ne že ubývá? A hlavně - že změna teplotních vln je naprosto a naprosto přirozená, to znamená, že pár století jsou teploty nadprůměrné, pár století podprůměrné atd.?

O tomhle se média ale nezmiňují, že? ;)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře