Svatá pravda o moderním člověku

31. prosinec 2010 | 10.56 |

Dneska jsem v příloze MF Dnes četla zajímavý a vtipný článek, jejímž autorem je Mirka Spáčilová. Naprosto přesně vyjadřuje to, jak dnešní člověk přistupuje k informacím, které se na něj valí z každého roku, a jak s nimi neumí zacházet.

Jedna jeho část se týká i počasí - a vzhledem k tomu, že jsem tu nedávno psala o tom, jak mě předpovědi neuvěřitelně štvou, protože stejně nevycházejí, tak se to myslím sem i celkem hodí:

"Člověk nendrtálský se ráno vyhrabal z kůží, vykoukl z jeskyně a věděl. Že prší, sněží nebo fouká - podle toho se vydá na mamuta, na ryby nebo na potlach do vedlejší nory.

Člověk moderní se podívá na tlakoměr, teploměr, televizi a internet. Zjistí, že první zdroj hlásí slunce, druhý zimu, třetí proměnlivo a čtvrtý hurikán. Postává před skříní ve zmatku, jak se má tedy obléci..." No není to přesně takhle?

Článek mluví i o tom, že jeden člověk řekne, že nájem se sníží, druhý slyšel, že se zvýší; že každá stanice hlásí zprávy jiné a jinak... Atd atd.

Svatá pravda, tohle všechno. No, jsem ráda, že to konečně někdo vyjádřil i do novin, aspoň vím, že nejsem sama, kdo si takovéhle věci uvědomuje

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Svatá pravda o moderním člověku mixx®pise.cz 31. 12. 2010 - 13:39
RE(2x): Svatá pravda o moderním člověku chaostheory 31. 12. 2010 - 16:32