Studijní krize

5. listopad 2010 | 12.59 |

Hodiny stávené na internetu hledáním magisterských oborů bych už mohla počítat na desítky. Byla bych ráda, kdybych mohla aspoň říct, že jsem v hledání tam, kde jsem byla na začátku. Bohužel to ale napsat nemůžu, protože jsem na tom mnohem hůř

"Optimisticky" jsem totiž zjistila, že mám dvě možnosti, jednu "lepší" než druhou

1) Můžu jít na nějaký obor, který aspoň trochu souvisí s tím, který studuji teď. Tahle škola mě baví, ale už vím, že bych v téhle pracovní oblasti v budoucnu dělat nechtěla. Takže jestli budu studovat něco podobného jako teď, tak jen proto, abych získala titul a měla nějaká zadní vrátka. Navíc prakticky není výběr a nenašla jsem ani jediný program, který by mě aspoň trochu zaujal nebo se mi snad dokonce líbil.

2) Jít znova na bakaláře na obor, ve kterém bych se chtěla uplatnit i v budoucnu. Tahle možnost by sice teoreticky byla nejlepší, ale prakticky to nejspíš z mnoha důvodů, především finančních, nepůjde. Stačilo by totiž abych se hned napoprvé nedostala buď hned na bc nebo pak na mgr, nebo neudělala jednu zkoušku a musela produžovat studium - a znamená to pěknou pálku navíc, protože by mi už bylo 26. A to nemluvím o tom, že bych musela platit školné, které už v těch letech bude určitě zavedeno. Navíc bych po dalších třech letech studia byla tam, kde budu už za půl roku, tedy na úrovni Bc.

Takže ta druhá možnost je vlastně blbost, protože tu si stejně zvolit nemůžu. Zbyla mi tedy "jednička". Pozitivní, že? Hlavně že české vysoké školy mají "miliony" naprosto zbytečných a neperspektivních oborů. Přitom většina studentů, které znám (včetně mě) by dala kdo ví co za to, aby se tyhle stovky zbytečností vyměnily za pár pořádných programů. Ach jo ach jo... Asi si sepíšu všechny obory, na které můžu jít, a pak dám náhodné vyhledávání a na první tři, které se označí, si dám přihlášku . Nebo já fakt nevím.

P.S. samozřejmě uvítám jakékoli názory, ale prosím nezdržujte se psaním něčeho jako "tak proč radši nejdeš do práce?". Ti, co mě znají, vědí proč ;)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře