Tentokrát pozitivně... a studijně

12. srpen 2010 | 22.01 |

Tak situace se trochu vylepšila. Už jsem si svým "neodjezdem" jistá ne na 90, ale na 99 procent. Už začínám uvažovat, jak to teda udělám dál, a hlavně - začínám se na to těšit . V říjnu normálně nastoupím do třeťáku, kde zas tak moc času trávit nebudu (kredity jsem si nahnala v prváku a druháku, abych pak měla klid), budu pokračovat v brigádě, která mě baví, a dodělám si Bc. Vzhledem k tomu, že přímý navazující obor, který studuju teď, se otevře nejdříve za dva roky, tak aspoň budu mít rezervu na zkoušení přijímaček na jeden úúúžasný obor do Prahy. Je pěkně těžké se tam dostat a přijímačky jsou vícekolové. Plus zkusím ještě jeden obor (opět Pha), který se mi líbil už téměř před třemi lety, kdy jsem se byla dívat na (jediném) dnu otevřených dveří. Na ten by asi nebyl takový problém si dostat (si fandím, co? :D ). No a když ani jedno nevyjde, tak na ten rok půjdu na kurzy španělštiny a udělám si certifikát. A pak vzhůru pokračovat ten již zmíněný obor, který mám teď.

To mi připomíná, že uvažuju nad tím, že si v zimním semestru zapíšu francouzštinu... Nebo minimálně půjdu na první hodinu a uvidím, jak se mi to bude líbit :D Dřív se mi totiž tenhle jazyk nikdy vůbec, ale vůbec nelíbil, přišel mi uslintaný a takový teploušský :D . Ale poslední týdny si říkám, že by to chtělo další jazyk. No uvidíme, jak bude probíhat ta první hodina, a jaký bude vyučující. Teda jestli se tam vůbec dostanu, že, o jazyky je velký zájem, obzvlášť na nejnižší začátečnické úrovně.

Pak už "jen" bude zbývat zařídit ubytování... V naší škole je velká nevýhoda ta, že musíte zažádat o kolej dřív, než víte rozvrh. Minulé ročníky mi to bylo celkem fuk, vždycky jsem věděla, že budu mít 4 nebo 5 dní v týdnu. Teď jich ale bude nejpíš míň. Takže nevím no... Zatím nejschůdnější možnost se mi zdá spát těch pár nocí v týdnu u jedné vzdálené příbuzné, kterou jsem v životě neviděla, ale rodinka tvrdí, že by to nebyl problém. A kdyby ten rozvrh byl přece jen horší, tak na kolej přejít během semestru, kdy to dost lidí zabalí...

Ale teď už fakt dost o škole, vím moc dobře, jak lidem vadí, když někdo o prázdninách mluví o škole (já osobně to taky nesnáším, Akka by mohla vyprávět :D ). Takže the end :)

P.S. tenhle "plán" samozřejmě berte s rezervou, strašně nerada plánuju, protože plány tak z 99% nevycházejí. Znáte to - člověk míní, život mění. Jo jo, svatá pravda.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Tentokrát pozitivně... a studijně pajenka®svetu.cz 12. 08. 2010 - 22:39
RE: Tentokrát pozitivně... a studijně mix®pise.cz 13. 08. 2010 - 10:20
RE: Tentokrát pozitivně... a studijně furie®blbne.cz 17. 08. 2010 - 20:31