4 filmy ve 2 dnech

3. červen 2010 | 15.33 |

Po dlooouhé době mě včera přepadla filmová nálada. A dokonce jsem čtyři dokoukala, což je u mě fakt úspěch. Včera odpoledne jsem měla naprosto debilní náladu, nic se nedařilo, byla jsem naštvaná a nevyspalá. Tak jsem zapátrala v takovém seznamu na csfd.cz, kde si píšu filmy, na které se chci někdy mrknout. Volba padla na Prokletý ostrov (Shutter Island), na Milý Johne (Dear John),  Nezapoměň na mě (Remember me), Škola života (An Education).  A první tři se mi líbily fakt hooooodně.

Nejdřív k Shutter Island. Leo patří k mým oblíbeným hercům, i když jeho novější filmy mě prakticky nezaujaly. Tady se mi ale líbil už trailer. A film byl ještě mnohem lepší. První půlka je o tom, že si říkáte "Sakra tak ať už se něco stane, chci vědět, jak to bude dál.", druhá už vás nechá jen zírat a zapřáhne mozkové závity na plno. Nevíte, co je realita a co představy, jestli celý film je vlastně jen výmysl nebo skutečnost. Moc povedený film, úžasná hra barev, zajímavé téma. Doporučuju.

A k Dear John. Recenze nic moc, takže jsem od toho zas tak moc nečekala. A konalo se příjemné překvápko. Je to natočeno podle knihy N. Sparksa, od kterého jsem četla 3 nebo 4 knížky, ale tuhle ne. Určitě si ji musím někdy půjčit. Od stejného autora je i můj oblíbený Notebook (Zápisník jedné lásky). Dear John je ale trošku o něčem jiném. Víc ze života. I když spoustu prvků to má stejných. Vtáhne vás to, a necháte se unášet atmosférou. Nádhera :)

Remember me - z trailerů jsem byla nadšená. Pak jsem ale zjistila, že jde o film na téma 9/11, což mě naprosto odradilo. Řekla jsem si, že to bude takový ten typ filmu, kdy se na začátku objeví datum a vy už předem víte, co se stane. Ale mílila jsem se. První půlka sice nic moc, ale druhou jsem fakt hltala. A na konci jsem byla nervózní jako sáňky v létě, myslela jsem, že to snad nevydržim :D Opravdu. Konec je udělaný úplně úžasně, nijak přehnaně, vlastně je to jen naznačeno, ale je to fakt silný zážitek. Ufff.... Musím se z toho trošku vzpamatovat.

Sečteno podrtženo, všechny tři filmy rozhodně doporučuju. Každý je naprosto o něčem jiném a má i jiný styl "vyprávění". Takže až za dlouhých chladných večerů (= toto jaro) nebudete mít co dělat, vzhůru do nich :)

An Education taky nebylo špatné, ale v "souboji" s těmi třemi předešlými má minimálně o hvězdičku míň.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: 4 filmy ve 2 dnech furie®blbne.cz 06. 06. 2010 - 02:00