Štědrý den mimo mě

24. prosinec 2010 | 10.35 |

Tenhle rok jde Štědrý den naprosto mimo mě. Předvánoční nálada naopak začala už někdy v půlce listopadu, takže do jeho konce jsem měla nakoupené prakticky všechny dárky a mám napečeno 11 druhů cukroví, což už ale nikdy v životě nehodlám opakovat. Naopak to nakupování dárků dopředu se mi zalíbilo.

Takže předvánoční období je fajn, mám ho ráda.

A samotný Štědrý den...? Už asi dva roky mi to přijde jako totálně zcestná věc.

Že jsou vánoce o tom, aby byla rodina a známí spolu...? To je sice pěkná myšlenka, ale ne když příbuzné vidíte dvakrát do týdne a jste s nimi v kontaktu neustále. A co se týče známých... jsem ve styku s těmi, se kterými chci být, a to přece neovlivní žádná část roku. Pokud s někým být nechci, neovlivní to nic, natož nějaké vánoce.

Navíc mi Štědrý den přijde takový depresivní. Lidé, kteří někoho mají, jsou s tím člověkem pořád, ne jen o vánocích. A ten, kdo o někoho během roku přišel..? Na něho o vánocích ztráta padne akorát víc a stejně z večera nic nemá.

Navíc to rohodně nejsou žádné vánoce klidu. Možná tak když jste děti. Ale i když nepočítám předvánoční shon, tak mi řekněte, jak má člověk za takových 12 hodin na Štědrý večer stihnout objet dvě domácnosti příbuzných (nebo je naopak přivítat u sebe doma), uvařit oběd a večeři, ozdobit stromeček a rozdat dárky a nebýt z toho všeho ve stresu...?

Prostě mi to všechno přijde jako kravina a zbytečné plašení.

P.S. Teď volala babička, že máme přijet dřív, že pro nás udělala oběd. Oběd, o kterým jsme jí několikrát říkali, že ho vážně nechceme, že na Štědrý den neobědváme, protože bysme pak nejedli večeři a navíc na to není ani čas. Takže tam budu sedět jak blbec a nic nebudu jíst; babča se kvůli tomu určitě urazí a řekne něco jako tak proč sme ho teda chtěli dělat. Nato přijedem domů, budem muset připravit to jídlo, které nestihnem připravit teď, když nás babča chce u sebe okamžitě, a do toho už bude zvonit druhá babička, která to má vlastně všechno na svědomí - takovéhle ceremonie se dělají vlastně jen kvůli ní, protože, k nám chodí na štedrovečerní večeři. Nebýt jí, uděláme se v klidu jídlo, rozvalíme se k pohádkám a konec. Už pomalu začínám doufat v to, že takové vánoce někdy zažiju. No nic, asi tak za 10-11 hodin je to za náma.

P.S.2 : To, co jsem psala před chvílí, tedy to, že vánoce jsou zbytečné plašení, jsem myslela na rodiny jako je ta naše - rodiny, které Štědrý den neslaví s žádným malým dítětem. S capartem, kteří veří na Ježíška je to samozřejmě něco jiného

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Štědrý den mimo mě akka 25. 12. 2010 - 11:10
RE(2x): Štědrý den mimo mě chaostheory 28. 12. 2010 - 12:22
RE: Štědrý den mimo mě furie®blbne.cz 27. 12. 2010 - 20:57
RE(2x): Štědrý den mimo mě chaostheory 28. 12. 2010 - 12:21