V nouzi poznáš rodinu

15. říjen 2010 | 13.24 |

Tenhle článek už sem chtěla napsat docela dlouhou dobu, ale pořád jsem si říkala, že se třeba situace změní. No, nezměnila se, tak jdu do toho.

Pobyt babči u nás se pomalu chýlí ke konci (snad). Nejhorší byl první týden, pak to jakž takž šlo, ale poslední týden už je zase děs. O to mi ale teď nejde. Jde mi o ostatní členy širší rodiny. Abyste trošku byli uvedeni do situace - celá rodina vždycky ve všem spoléhá na nás (= mamka, taťka, já), lépe řečeno, my vždycky všechno od*serem. Tím myslím opravdu vždycky - zařizování, hlídání, dočasné ubytování, odvozy, přívozy atd.

A teď konkrétněji (bohužel sem kvůli anonymitě nemůžu napsat všechno, co bych chtěla). Babča, která je teď u nás, má dvě děti - mou mamku a stejdu. Ze zdravotních důvodů se o ni někdo musel několik týdnů postarat. A (viz minulý odstavec) samozřejmě to padlo na nás. Streda tu byt za těch 6 týdnů třikrát, vždycky tak maximálně na hodinku. Jeho maželka a 4 (!) děti - což znamená babiččina snacha a vnuci a vnučky - tu nebyly ani jednou, slovy ANI JEDNOU. Nikdo z nich. Výmluvy se vždycky najdou, že. Takže jsem tu od strejdy zaslechla věci jako "nemůžou, netrefili by sem", "nemůžou, musíme se starat o zahradu", ale i "o víkenku nemůžu, jdu na bowling a na volejbal". Navíc od babiččina domu bydlí tak 2 km. My to tedy taky nemáme nijak daleko, ale člověk by přepokládal, že by občas mohli dům obhlédnout, zalít kytky, uklidit, aby babča přišla aspoň trochu do čistého, atd. Kdo myslíte, že tohle všechno dělá...?

A druhý "rodinný případ"...? Brácha se švagrovou. To bylo ze začátku keců, jak budou pomáhat. Haha. Brácha tu byl dvakrát, švagrová jednou. A místo výpomoci nám ještě nejednou naopak dali na hlídání dítě.

Takže v tomto duchu u nás probíhaly téměř dva poslední měsíce. Příbuzní k nezaplacení. Kolikrát jsem nevěděla, jestli mám být naštvaná, nebo spíš smutná z toho, že takovíhle lidé nejen že existují, ale musí jich být asi většina, když zrovna v mém blízkém okolí jich je tolik...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: V nouzi poznáš rodinu zlomenymec®pise.cz 15. 10. 2010 - 20:02
RE(2x): V nouzi poznáš rodinu chaostheory 17. 10. 2010 - 11:32
RE: V nouzi poznáš rodinu mix®pise.cz 30. 10. 2010 - 20:02