Škola, praxe, bakalářka... a jedna historka

7. říjen 2010 | 11.03 |

Tak se nám ta škola pěkně rozjíždí. Vyplatila se mi taktika "v prváku a druháku si dám hodně předmětů, abych měla ve třeťáku klid a čas na bakalářku a státnice". Takže tento semestr mám pouhých 7 předmětů (na většině VŠ je to spíš hodně, ale u nás je to minimum), z toho ještě jeden je praxe. Příští semestr už nebudu mít vůbec nic. Nakonec jsem se rozhodla (vlastně až včera, haha), že teda budu dojíždět. Není to tak náročné, jak jsem myslela. Bála jsem se hlavně jednoho dne v týdnu, kdy z domu odjíždím před osmou ráno a domů se vracím po osmé večer. Ale už jsem to absolvovala dvakrát, a musím říct, že je to den, který uteče během vteřiny, ani nemám čas se zastavit. Takže to snad nějak zvládnu.

Další věc - praxe. To byl oříšek, to vám teda řeknu... Obešla jsem toho dost, a všude mi říkali, že praktikanty prostě neberou. Včera už mě chytla trochu nervozita, protože to chci mít odpracované do vánoc, ale než se vyřídí všechny papíry a budu moct stutečně začít, trvá to několik týdnů. Jako na zavolanou mě ale včera dvě organizace řekly, že by mě braly. Takže jsem si nakonec mohla vybírat. Příští týden máme schůzku, tak se to snad konečně trochu rozjede.

A poslední studijní věc - bakalářka. Je mi z toho špatně, jen si na ni vzpomenu. Navíc mi předevčírem oznámili, že musím změnit vedoucího (naštěstí NEjen mně). V říjnu. Moc pěkný, že? I když ono je to vlastně fuk, stejně ještě nemám ani čárku. Tak nějak jsem si říkala, že je jedno, kdo vám práci vede. Ale jak to vypadá, tak to jedno není. Spolužáci, kteří jsou u jednoho jistého učitele, už mají TEĎ napsaných 20 stran. Ze 30ti!!! Kdežto většina ostatních nemá ani ň. Tak vám nevím... ani jeden případ asi není ideální. Mít v říjnu napsaných 20 stran je podle mě naprostá blbost (aspoň pro mě teda určitě - budu mít naprosto volný únor a březen + minimálně polovinu ledna, takže opravdu nevidím důvod, proč se takhle stresovat půl roku dopředu, obzvlášť když vím, že nejlíp se mi pracuje, píše atd. když mě tlačí termín), nemít napsaného vůbec nic... no, to taky není nic extra dobrého. Chtělo by to zlatou střední cestu, kterou jsem si určila sama :D Jsem člověk, který nemá rád, když ho ostatní do něčeho nutí, do všeho kecají apod. Musím si věci prostě zařídit sama, a hlavně si sama organizovat čas. Když mi někdo "sahá" do mého času, vraždila bych :D Takže myšlenka zrozená v mé hlavě je takováto: mám na to 6 měsíců, má to být dlouhé 30 stran. 30:6 je kolik...? Ano, 5. Takže každý měsíc napíšu 5 stran. Za říjen to asi nestihnu (viz změna vedoucího, takže prakticky vůbec nevim, o čem budu psát, natož k tomu něco sehnat), ale od listopadu vzhůru do toho.

P.S.: Jedna trošku nechutná historka ze školy, o kterou se nemohu nepodělit - včera vedle mě na hodině seděla nějaká studentka, kterou znám od vidění. A celých 50 minut se škrábala - na krku, na zádech, ve výstřihu, na rukou, na obličeji. Celých 50 minut!!! seděla po mé pravé straně, a vzhledem k tomu, že jsem pravák a učitelka stála u tabule na pravé straně ode mě, tak jsem po pár minutách fakt byla naprosto zoufalá. Myslela jsem, že mi z toho zvuku asi praskne hlava. Když už (opravdu výjimečně, na pár vteřin) holka s touto super činností přestala, vždycky si začala z pod nehtů vydloubávat tu odumřelou kůži, která se jí tam škrábáním dostala. Takže to jsem pro změnu čekala, když to můj žaludek nevydrží a hodím na ni šavli.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře