Vietnamci vs. "normální" obchody??!!

21. květen 2010 | 22.56 |

Právě jsme s kámoškou vedly menší debatu na téma Nakupování u Vietnamců a výdrž jejich zboží. Kamarádka Vietnamce nesnáší, prý věci nic nevydrží, smrdí jim obchody i oblečení atd.

Já na to mám teda trochu jiný názor. Vietnamské obchody už dneska zdaleka nejsou to, co byly ještě před pár lety. Není tam všechno za "čistapade" a u většiny věcí ani nemáte šanci poznat, že vietnamské jsou. Naopak, někdy tam mají hezčí věci než v klasických obchodech. A hlavně - mají mnohem dříve to, co je právě v módě ve světě (Jen menší vsuvka - to, že se do Čech nedostává zboží zrovan se závratnou rychlostí, asi víte. V září 2009 měli v New Yorku obchody plné kostkovaných oblečení, byl to tam jarní /tím pádem něco už ve výprodeji/ i podzimní hit. Tak jsem teda čekala, že přijedu domů, a obchoďáky budou plné kostek. Omyl. Až na zboží u Vietnamců - tam se jich objevilo poměrně dost. Až teď, o rok později, se sem tam i někde jinde nějaká kostka objeví, ale rozhodně ne v takovém množství nebo stylu, kterým svět "žil" už před poměrně dlouhou dobou.).

To, že jejich věci nevydrží... ehm... s tím naprosto nesouhlasím. Mám dva nebo tři páry bot, které mám už asi od 13ti let. Sice je nosím jen na doma, na zahradu nebo tak, ale jejich stav je furt dobrý. Od 15ti mám navíc naprosto úžasný letní botky na vyšším podpatku, které vždycky nosím tak půlku léta. A naopak spousta bot z klasických obchodů mi vydrží půl roku (někdy ani ne, loni se mi boty z Mixeru - moje oblíbená značka - rozpadly po necelém měsíci).

Víte, mám módu hodně ráda. Ale (a obzvlášť na českém trhnu) rozhodně neplatí, že tím dražší, tím kvalitnější. Ani náhodou ne. Nakupuju jak ve značkových obchodech, tak sem tam najdu něco pěkného u Vietnamců nebo v obchodech typu Rodinka (pokud neznáte, je to něco na způsob S.O.S., ale ještě levnější a mnohem větší výběr). A myslím, že člověk si může vybrat ve všech třech typech obchodů. A nebo taky ne - samozřejmě záleží na trpělivosti, vkusu atd. No... hlavně na těchto dvou věcech. Peníze tady hrajou jen velice malou roli. Nejen, že se za pár kaček můžete obléknout dobře, ale naopak s oblečením za desetitisíce korun můžete vypadat jako strašák do zelí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Vietnamci vs. "normální" obchody??!! akka 23. 05. 2010 - 16:51
RE: Vietnamci vs. "normální" obchody??!! marinka 24. 05. 2010 - 23:04